Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 675 от 683 ПърваПърва ... 175575625665673674675676677 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,741 до 6,750 от общо 6828
  1. #6741
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    3р пчели без майка/демек търтовка/ над 180 дена живя миналата година есен и зимъска,тая годишната неможа и 60 дена/усетихая/...
    При мен са карали цяла зима пролет и края на юни си изведоха майка от маточник. Не знам на колко дни са били ама бая гледах си ги в двора като домашен любимец що мед и захар измуаа не е за разправяне а и по едно време кандисват и спират да снасят. Тая година изкара от края на април до края на юли ама като при Данчо даде фира надушиха я орките.

  2. #6742
    След 4 дена прекарала в цилиндрична клетка майката я освободих,,,на пръв поглед пчелите не я нападнаха но кой знае,Ще ги оставя 2 дена на спокойствие и ще проверя какво става,Не бях виждал такава клетка майката захлупена върху питата заедно с двайсетина пчели тя реално е можела да снася върху питата пре тези 4 дена,Аз май писах по нагоре че си купих цяла пита с пчели плюс доста запечатано и прясно пило пюс майката тоест кошера би трябвало да е подсилен,

  3. #6743
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Баща ми докара един рой преди по-миналата година на 3 рамки с едни такива жълти пчели. Мен тогава ме нямаше и ме хвана яд, ама какво да го правя. Подсилвах го с рамка пило и така и така цяло лято гледаше по половин пита пило и не искаше и не можа да се развие. Така и го зазимих на 4ри рамки, а даже и не покриваше напълно. Иззимува си и на следващата година си иззимува, пак му дадох пита с пило и тази година ми даде мед. Обаче преди беше кротко семейство, а сега е не толкова. Проблема е че в този кошер има пчели които се жълтеят и такива като моите нормални.
    Последните зими са много топли и няма такова застудяване сериозно тук по моя край, може и това да помага.

  4. #6744
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Баща ми докара един рой преди по-миналата година на 3 рамки с едни такива жълти пчели. Мен тогава ме нямаше и ме хвана яд, ама какво да го правя. Подсилвах го с рамка пило и така и така цяло лято гледаше по половин пита пило и не искаше и не можа да се развие. Така и го зазимих на 4ри рамки, а даже и не покриваше напълно. Иззимува си и на следващата година си иззимува, пак му дадох пита с пило и тази година ми даде мед. Обаче преди беше кротко семейство, а сега е не толкова. Проблема е че в този кошер има пчели които се жълтеят и такива като моите нормални.
    Последните зими са много топли и няма такова застудяване сериозно тук по моя край, може и това да помага.
    През това цялото време с една и съща майка ли кара?

  5. #6745
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    През това цялото време с една и съща майка ли кара?
    С една майка, аз нямах ресурс да ги сменям и тн ... Ами той тази година даде мед и то след като изрои около 30ти април. По късно търсих майката и не я намерих (май е излетяла с първия рой), но все пак го разделих на две с маточници. Дефакто и 2те семейства дадоха по около 1 магазин мед. Обаче тази година тук акацията беше добре и имаше страшно много слънчоглед. То може би и затова се развиха и дадоха мед от слънчогледа.

  6. #6746
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    През това цялото време с една и съща майка ли кара?
    Пчелите биха ли търпели калпава майка.Ще я сменят при първа възможност.
    Две зими изкарала и две лета и на третата година,така се засилила,че изроила още април.
    Втората зима е зимувала млада майка или при подсилване с пита пило,колегата неволно е прехвърлил др майка.
    Това са двата възможни сценария,които биха довели семейството до роене още в април.

  7. #6747
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Пчелите биха ли търпели калпава майка.Ще я сменят при първа възможност.
    Две зими изкарала и две лета и на третата година,така се засилила,че изроила още април.
    Втората зима е зимувала млада майка или при подсилване с пита пило,колегата неволно е прехвърлил др майка.
    Това са двата възможни сценария,които биха довели семейството до роене още в април.
    Ами, целта на въпроса ми бе да разбера, дали е забелязал самосмяна, а не дали той е придавал майка.

  8. #6748
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ами, целта на въпроса ми бе да разбера, дали е забелязал самосмяна, а не дали той е придавал майка.
    Да!Разбрах въпроса ти към колегата.Явно нещо не е догледал-видял-разбрал.

  9. #6749
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    След 4 дена прекарала в цилиндрична клетка майката я освободих,,,на пръв поглед пчелите не я нападнаха но кой знае,Ще ги оставя 2 дена на спокойствие и ще проверя какво става,Не бях виждал такава клетка майката захлупена върху питата заедно с двайсетина пчели тя реално е можела да снася върху питата пре тези 4 дена,Аз май писах по нагоре че си купих цяла пита с пчели плюс доста запечатано и прясно пило пюс майката тоест кошера би трябвало да е подсилен,
    Днес погледнах кошера майката се разхожда по питите да приема ли че са я приели

  10. #6750
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Днес погледнах кошера майката се разхожда по питите да приема ли че са я приели
    Да, приеми, че са я приели, но снася ли? Има ли яйца?

 

 
Страница 675 от 683 ПърваПърва ... 175575625665673674675676677 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •