Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 674 от 683 ПърваПърва ... 174574624664672673674675676 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,731 до 6,740 от общо 6828
  1. #6731
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Има технологии на пчеластване с карциране на майката,още през август.Според теб,с какви пчели се зазимяват,че не само изкарват зимата,а и бързо се развиват на пролет...
    Виж "творческое пчеловодсто".
    В тая технология пише ли три рамки пчели на преклонна възраст?(Колегата пише търтовка. А едно семейство не става търтовъчно от днес за утре.) А зимата каква трябва да бъде според тая технология? Ако си я поръчам като предната е напълно възможно да се запази малко семейство.А ако Дядо Господ не изпълни поръчката?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #6732
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    В тая технология пише ли три рамки пчели на преклонна възраст?
    Преклонна възраст! Три рамки пчели,които не са кърмили,не са преработвали нектар,а само са се угоявали,ги наричаш 'на преклонна възраст'....
    Убеден съм,че ако приемат майката,тез 'старици' ще произведат поне кило млади пчели,че даже и ще участват в пролетното развитие.

  3. #6733
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Дадената ситуация може ли да се нарече технология на пчеларстване? Дано колегата сподели за напред, как са се развили нещата.
    Да се поясня. Търтовка, станала от рояк, излязъл(според мен около края на Юли) от кошера, когато роевия нагон вече е затихнал. С голяма вероятност избягал от някакъв зор........

  4. #6734
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Преклонна възраст! Три рамки пчели,които не са кърмили,не са преработвали нектар,а само са се угоявали,ги наричаш 'на преклонна възраст'....
    Убеден съм,че ако приемат майката,тез 'старици' ще произведат поне кило млади пчели,че даже и ще участват в пролетното развитие.
    За съжаление това са само предположения относно живота на пчелите преди да се превърнат в търтовки.Единственото сигурно нещо е ,че са възрастни индивиди. Все пак са излетели с рой.Това по отношение на възрастта със сравнително добро приближение до действителността.Относно кондиционния им статус при липса на данни за предния им живот изводите и заключенията клонят към предположения. Така си мисля аз.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #6735
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ....Относно кондиционния им статус при липса на данни за предния им живот изводите и заключенията клонят към предположения. Така си мисля аз.
    Как звучи само!
    Последното изречение обезсмисля целия труд в/у творението!

  6. #6736
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Слабо пчелно семейство, със снасящи пчели търтовки,еле пък в края на сезона.На такова ,, семейство" го оставям на две смотани пити с мъничко мед, и повече не го закачам.Не му преча ,и то на мен.Да си изживее съдбата и дните си.(жилаво е).А начини за ,,оправяне" на търговски дал Господ.Кога успешни, кога не.Но всеки би трябвало да се пробва няколко пъти.А иначе, времето и ресурса които влагаме са почти като за отводка, но с по малък риск при нея .

  7. #6737
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Когато,семейството бяга е едно,а когато семейството пуска рой,макар и поради някакъв проблем,то в рояка участват здрави пчели имащи шанс.
    Освен това,рояка за който говори колегата е твърде вероятно да е от самосмяна и младата майка е дала фира при оплождане...Както и да е.Колегата ще сподели.

  8. #6738
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Слабо пчелно семейство, със снасящи пчели търтовки,еле пък в края на сезона.На такова ,, семейство" го оставям на две смотани пити с мъничко мед, и повече не го закачам.Не му преча ,и то на мен.Да си изживее съдбата и дните си.(жилаво е).А начини за ,,оправяне" на търговски дал Господ.Кога успешни, кога не.Но всеки би трябвало да се пробва няколко пъти.А иначе, времето и ресурса които влагаме са почти като за отводка, но с по малък риск при нея .
    Може би така е най-правилно да се постъпи в случая.

  9. #6739
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гол рой, облечен рой. Търтовка- семейството става търтовъчно, когато няма майка, тоест -няма феромони. При поставяне на майка в клетка, търтовките престават да снасят. Толкова е просто и лесно.

    пп. купувах търтовки, ама никой не продава, тръскат ги на 500м., по им е лесно.

    Луд умора няма,500м са си 500м...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #6740
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    В тая технология пише ли три рамки пчели на преклонна възраст?(Колегата пише търтовка. А едно семейство не става търтовъчно от днес за утре.) А зимата каква трябва да бъде според тая технология? Ако си я поръчам като предната е напълно възможно да се запази малко семейство.А ако Дядо Господ не изпълни поръчката?

    3р пчели без майка/демек търтовка/ над 180 дена живя миналата година есен и зимъска,тая годишната неможа и 60 дена/усетихая/...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 674 от 683 ПърваПърва ... 174574624664672673674675676 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •