Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 673 от 683 ПърваПърва ... 173573623663671672673674675 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,721 до 6,730 от общо 6828
  1. #6721
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ако е търтовка на 3 рамки септември колко трябва да снася новата майка за да получиш годно за иззимуване семейство? Тя и да снася по 3000 дневно колко пило ще отгледат тия три пити пчели?Докато се излюпят първите нови пчели колко от старите ще са останали? Ако намериш приемливи за тебе отговори на тия въпроси търси снасяща майка и влагай труд и средства в това начинание.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #6722
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Моя съвет е да не се пробваш да я спасяваш, защото е чиста загуба на време. Още повече, че не сме май месец. Мой приятел ги оправя със стара майка, като я пуска директно отгоре.Тази година е оправил 6 от 6, но аз лично не влагам усилия за търтовки, а ги унищожавам.
    Успех!
    Аз си мислех, че само аз оправям така търтовки

  3. #6723
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Преди седмица комшия ми подари чисто нов кошер с пчели на около 3 рамки,Отнесох го на другата си къща която е на 10км от малкия ми пчелин с нямерението след месец да го върна на пчелина си,Тази вечер след поредния преглед съм напълно сигурен че е търтовка ,,,,трябва ми съвет как няй лесно тази каша понеже с търтовка не съм се сблъсквал а ми си изка да спася този кошер,
    Тръскай пчелите на земята, прибирай рамките с мед и претопи тия с пилото. Тези стари пчели няма какво да направят.

  4. #6724
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тръскай пчелите на земята, прибирай рамките с мед и претопи тия с пилото. Тези стари пчели няма какво да направят.
    осъзнавам че трябва да постъпя така но когато имаш малко кошери се инатиш,Взех оплодена майка заедно с една пита пчели плюс пресно и запечатано пило,Майката е в цилиндрична клетка върху питата,Напръсках търтовката с хубава ракия и добавих питата,Майката ще освободя след няколко дена пък каквото стане,Сега си мисля че трябваше да оставя търтовката да престои на гол рой в някое мазе ама съм новак и се уча от грешките

  5. #6725
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    осъзнавам че трябва да постъпя така но когато имаш малко кошери се инатиш,Взех оплодена майка заедно с една пита пчели плюс пресно и запечатано пило,Майката е в цилиндрична клетка върху питата,Напръсках търтовката с хубава ракия и добавих питата,Майката ще освободя след няколко дена пък каквото стане,Сега си мисля че трябваше да оставя търтовката да престои на гол рой в някое мазе ама съм новак и се уча от грешките
    Гол рой, облечен рой. Търтовка- семейството става търтовъчно, когато няма майка, тоест -няма феромони. При поставяне на майка в клетка, търтовките престават да снасят. Толкова е просто и лесно.

    пп. купувах търтовки, ама никой не продава, тръскат ги на 500м., по им е лесно.

  6. #6726
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гол рой, облечен рой. Търтовка- семейството става търтовъчно, когато няма майка, тоест -няма феромони. При поставяне на майка в клетка, търтовките престават да снасят. Толкова е просто и лесно.

    пп. купувах търтовки, ама никой не продава, тръскат ги на 500м., по им е лесно.
    Не винаги, Чанко! Зависи от времето (сезона), през който ги възпитаваш. Сега да не кажеш, че пак се заяждам.

  7. #6727
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    осъзнавам че трябва да постъпя така но когато имаш малко кошери се инатиш,Взех оплодена майка заедно с една пита пчели плюс пресно и запечатано пило,Майката е в цилиндрична клетка върху питата,Напръсках търтовката с хубава ракия и добавих питата,Майката ще освободя след няколко дена пък каквото стане,Сега си мисля че трябваше да оставя търтовката да престои на гол рой в някое мазе ама съм новак и се уча от грешките
    Търтовка, на 3 рамки, в началото на Септември, дори да приеме майката и да се оправи, вероятността да преживее зимата, а и да се развие напролет, като пълноценно семейство клони към нула.Ако все пак презимува, може да се използва, като запасна майка.

  8. #6728
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Търтовка, на 3 рамки, в началото на Септември, дори да приеме майката и да се оправи, вероятността да преживее зимата, а и да се развие напролет, като пълноценно семейство клони към нула.Ако все пак презимува, може да се използва, като запасна майка.
    Има технологии на пчеластване с карциране на майката,още през август.Според теб,с какви пчели се зазимяват,че не само изкарват зимата,а и бързо се развиват на пролет...
    Виж "творческое пчеловодсто".

  9. #6729
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Има технологии на пчеластване с карциране на майката,още през август.Според теб,с какви пчели се зазимяват,че не само изкарват зимата,а и бързо се развиват на пролет...
    Виж "творческое пчеловодсто".
    Дадената ситуация може ли да се нарече технология на пчеларстване? Дано колегата сподели за напред, как са се развили нещата.

  10. #6730
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Дадената ситуация може ли да се нарече технология на пчеларстване? Дано колегата сподели за напред, как са се развили нещата.
    Имах в предвид,качеството на пчелите в двата случая.

 

 
Страница 673 от 683 ПърваПърва ... 173573623663671672673674675 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •