Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 615 от 683 ПърваПърва ... 115515565605613614615616617625665 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,141 до 6,150 от общо 6828
  1. #6141
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Летните пчели живеят около 40 дена, зимните около 6 месеца. Въпроса ми е: пчели излюпени юли, не преработвали нектар или захар, колко време ще живеят?
    Ако някак успееш да ги задържиш да не преработват нектар, но ако отгледат две поколения пчели, другото това са най горещите месеци при нас, ще бъде изразходвана и много енергия в кошера за контрол на температурата и влажността. Така само си мисля
    Този пост е редактиран от barkov1982; 20.11.2018 в 11:13.

  2. #6142
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Летните пчели живеят около 40 дена, зимните около 6 месеца. Въпроса ми е: пчели излюпени юли, не преработвали нектар или захар, колко време ще живеят?
    До края на септември максимум. Пилото което ще отгледат ще ги стопи.

  3. #6143
    Не е ли по добре да обсъждаме толкова разгорещено нещо свързано с пчелите например: днес забелязах на 2 от кошерите си голям подмор. Отколкото евентуално какво ще стане с със или без субсидии при условие че никои не знае а гадаем.

  4. #6144
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Не е ли по добре да обсъждаме толкова разгорещено нещо свързано с пчелите например: днес забелязах на 2 от кошерите си голям подмор. Отколкото евентуално какво ще стане с със или без субсидии при условие че никои не знае а гадаем.
    Това с подмора малко не е на добре. Малко ми се вижда рано за по - голямо количество подмор. Не надникна ли?

  5. #6145
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това с подмора малко не е на добре. Малко ми се вижда рано за по - голямо количество подмор. Не надникна ли?
    Незнам дали го казваш с ирония... Но не не съм. Това бяха отводки и по време на слънчогледа много бързо се развиха и след слънчогледа... до там почти никакво пило. Пробвах с В12, нищо. Но когато ги зазимявах плодника беше пълен с пчели до 8-мото междуредие. Кошера е дадан-блат, а отводки я направих началото на акацията на 3 рамки (една запечатано пило, една мед и прашец, и една с прясно пило. Обесняват си го така- че сега загива старата пчела.

  6. #6146
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Незнам дали го казваш с ирония... Но не не съм. Това бяха отводки и по време на слънчогледа много бързо се развиха и след слънчогледа... до там почти никакво пило. Пробвах с В12, нищо. Но когато ги зазимявах плодника беше пълен с пчели до 8-мото междуредие. Кошера е дадан-блат, а отводки я направих началото на акацията на 3 рамки (една запечатано пило, една мед и прашец, и една с прясно пило. Обесняват си го така- че сега загива старата пчела.
    Когато го казвам с ирония поставям предимно това - , но не. И аз си мисля за последното което каза, но ме съмнява, че ще останат с малко пчели.

  7. #6147
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Когато го казвам с ирония поставям предимно това - , но не. И аз си мисля за последното което каза, но ме съмнява, че ще останат с малко пчели.
    С риск да ме критикуват че коментирам тема която не е за тук... Да и аз така мисля, ама на пролет ще им помогна с някоя рамка пило ако оцелеят де. Просто не се сещам в момента какво друго мога да направя.

  8. #6148
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Стара пчела в зимата няма има кекава пчела а това е вследствие на различни фактори.

  9. #6149
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Стара пчела в зимата няма има кекава пчела а това е вследствие на различни фактори.
    От август-септември говоря,че пилото,което се вижда не е зимната пчела,а междинната.

  10. #6150
    Просто ще следя как ще продължи. Сега в снега лесно се забелязва

 

 
Страница 615 от 683 ПърваПърва ... 115515565605613614615616617625665 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •