Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 683 от 683 ПърваПърва ... 183583633673681682683
Резултати от 6,821 до 6,828 от общо 6828
  1. #6821
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Прилагам строителна рамка, доволен съм от нея. Мога да си го позволя, кошерите вече са малко и успявам. Преди, с голямата бройка, беше неприложимо.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #6822
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    С какво да третирам пролетта за акар? С хербастрипс ленти или с оксалова киселина или мравчена киселина?
    15% млечна киселина.Пулверизиране от двете страни на всички рамки с пчели.По-слаба е от оксаловата , но с ръкавици е по-добре да се работи. Млечната киселина е напълно екологичен метод за борба с акара.
    п.п. Два пъти вече използвах .На пчелите не се отрази зле, но на пръстите ми да.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #6823
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Кой месец се прави това? И просто пръскаш пчелите? Колко пъти и през какъв период. А до колкото разбирам, не трябва да има пило?

    Също така гледам този препарат Оксалис, който се води безвреден? По 20 мл и затваряш.

  4. #6824
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Кой месец се прави това? И просто пръскаш пчелите? Колко пъти и през какъв период. А до колкото разбирам, не трябва да има пило?...
    Виж тук.
    https://pchelari.com/forum/showthrea...600#post176600
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #6825
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Здравейте. Бих искал да попитам, колко грешно е това придаване на майка. Така ми предложи да я предам колегата, от който взех майката, въпреки че аз исках да го направиме с кутийка, но той нямаше. Направих отводка на 3 рамки и след 4 часа отидох и взех пчелна майка с пита с пило и пчели. Идеята му беше да я сложа зад преградна дъска, като преди това напръскам отгоре рамките с ракия-вода и стените на кошера. За мен това беше грешен начин, но го послушах. Днес като проверих състоянието, пчелите още се биеха и дърпаха по дъното, като беше пълно с умрели пчели. Разбира се, майка не се виждаше. Явно е била убита на момента. Дори ми направи впечатление, че сякаш дърпаха от придадената пита с пило пчелите, които се излюпваха.
    Или може би този начин е подходящ да се направи след няколко дни, когато е направена отводката?

  6. #6826
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте. Бих искал да попитам, колко грешно е това придаване на майка. ...
    Много!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #6827
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Е, очакваше се. Да попитам друго. Днес е 3-тия ден от отводката, преди малко ги отворих в 8 часа без да го пуша. Пчелите си седяха кортко по рамките, никоя не ме нападаше. Майка няма, проверих отново. Успях да изчистя 2 шепи пълни с избити пчели от дъното. Но забелязах, че докато вдигам рамките, постоянно някакви пчели падаха от нея. Това млади пчели ли ще са? Също така никъде не видях започнати чашки за маточник. Възможно ли е убитата майка някъде по дъното да ги обърква и те да не започват да хранят за маточник?

  8. #6828
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Е, очакваше се. Да попитам друго. Днес е 3-тия ден от отводката, преди малко ги отворих в 8 часа без да го пуша. Пчелите си седяха кортко по рамките, никоя не ме нападаше. Майка няма, проверих отново. Успях да изчистя 2 шепи пълни с избити пчели от дъното. Но забелязах, че докато вдигам рамките, постоянно някакви пчели падаха от нея. Това млади пчели ли ще са? Също така никъде не видях започнати чашки за маточник. Възможно ли е убитата майка някъде по дъното да ги обърква и те да не започват да хранят за маточник?
    Едва ли.След като никоя пчела не осъществява контакт с майката/евентуално завряна някъде/ и така да разнасят феромоните и.Когато майката е здрава и обикаля,се намират пчели,не усетили присъствието и правят чашки.

 

 
Страница 683 от 683 ПърваПърва ... 183583633673681682683

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •