Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 613 от 683 ПърваПърва ... 113513563603611612613614615623663 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,121 до 6,130 от общо 6828
  1. #6121
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не се пъчи, нали четеш какво писа колегата за "халвата". Не забравяй за 2014.

    пп. Човека няма нищо общо с насекомите, а докато разбереш, че имаш Церана и няма да имаш пчели, които да лекуваш.
    Помня, помня, за това не ми пука. По добре да измрът заразените, хем ти остават пчелите със по добър ген, хем спестяваш нерви, труд и всичко останало за което и сам може да се сетиш.

  2. #6122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Помня, помня, за това не ми пука. .
    Кой ще ти изкара пара за кредите ти. Да не те вия на палатка някъде.

  3. #6123
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Не помня точни дати, но както третираха местните, така и аз по тяхно време. За нозематоза го купих от пчеларски магазин, смърдеше доста на йод, но смесица с още нещо, не беше евтино. Прелеха ми в едно шишенце малко. Не помня дозировката - имам я записана някъде. Лентичките са Варостоп по 2 на кошер около 30-35 дена ги държах и после махнах. Причината ще остане неизвестна. Просто цял октомври не ги бях отварял, просто не вярвах, че такова нещо може да се случи. Те приемаха сиропа за норматив до преди 2 седмици. Имам познати дето не третират с нищо и нямат проблеми! Не мога да повярвам как 3 кошера не мога да отгледам като хората. :/

  4. #6124
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    ... За нозематоза го купих от пчеларски магазин, смърдеше доста на йод, но смесица с още нещо, не беше евтино. Прелеха ми в едно шишенце малко. ............ Не мога да повярвам как 3 кошера не мога да отгледам като хората. :/
    Ще умра от смях, вече и наливни илачи имало.
    пп. Ти май и преди година имаше проблеми.

  5. #6125
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Не помня точни дати, но както третираха местните, така и аз по тяхно време. За нозематоза го купих от пчеларски магазин, смърдеше доста на йод, но смесица с още нещо, не беше евтино. Прелеха ми в едно шишенце малко. Не помня дозировката - имам я записана някъде. Лентичките са Варостоп по 2 на кошер около 30-35 дена ги държах и после махнах. Причината ще остане неизвестна. Просто цял октомври не ги бях отварял, просто не вярвах, че такова нещо може да се случи. Те приемаха сиропа за норматив до преди 2 седмици. Имам познати дето не третират с нищо и нямат проблеми! Не мога да повярвам как 3 кошера не мога да отгледам като хората. :/
    Не се коси. Стават такива работи.

  6. #6126
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    По дяволите, аз не съм тритирал досега никога за нозема, значи съм много зле. Все съм си мислел, че когато си болен, тогава взимаш лекарства, а то какво било, болен не болен, гълташ наред, за да не се разболееш.
    Био апис /Ефективни микроорганизми/ помагат при ноземата ,а ти ги ползваше .

  7. #6127
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Не, не беше наливно, просто не го исках цялото и си го поделихме с един колега, като ни го пресипаха в шишенца. С тия 3 кошера дето останах, нямаше смисъл да имам лекарство за 50. Все едно. Имах проблеми със слаб кошер, но като тази, да загубя два кошера, е такава нямах! Май ще запра да ги третирам и подхранвам, белким проблемите ми се оправят догодина. На работа в една тръба вече 4-та година живееят едни, пък аз с условия ги губя.

    СБОГОМ КОШЕР 2 и 3 !

    Дълъг живот кошер 1 и 4 !! ))

  8. #6128
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Не, не беше наливно, просто не го исках цялото и си го поделихме с един колега, като ни го пресипаха в шишенца. Все едно. Имах проблеми, но като тази, да загубя два кошера, е такава нямах!

    СБОГОМ КОШЕР 2 и 3 !

    Дълъг живот кошер 1 и 4 !! ))
    Не се коси , имам зададени теми за, защо ми умират семействата дали най много мед и то няколко поредни години, но май им намерих цаката.

  9. #6129
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    но май им намерих цаката.
    Ти ли? Хайде сега разкажи как? Ако обичаш.

    Ха, ха...повече няма повтарям.

  10. #6130
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Не, не беше наливно, просто не го исках цялото и си го поделихме с един колега, като ни го пресипаха в шишенца. С тия 3 кошера дето останах, нямаше смисъл да имам лекарство за 50. Все едно. Имах проблеми със слаб кошер, но като тази, да загубя два кошера, е такава нямах! Май ще запра да ги третирам и подхранвам, белким проблемите ми се оправят догодина. На работа в една тръба вече 4-та година живееят едни, пък аз с условия ги губя.

    СБОГОМ КОШЕР 2 и 3 !

    Дълъг живот кошер 1 и 4 !! ))

    Тук -там се шегувам, но не ти мисля зло. Иска ми се да помогна, но честно балдисва ми да тегля думи с ченгел. Искаш помощ, а не знаеш нито кога си третирал, нито с какво. Това най-малко е несериозно отношение.

 

 
Страница 613 от 683 ПърваПърва ... 113513563603611612613614615623663 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 35 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 35 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •