Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 611 от 683 ПърваПърва ... 111511561601609610611612613621661 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,101 до 6,110 от общо 6828
  1. #6101
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Нозема церана шета из страната и които не я вземе в предвид бере ядове, цели пчелини си заминават, а не само отделни кошери.
    Дамммм ноземата си върви ръка за ръка с продажбата на майки и отводки, но няма как, не всеки може да си произвежда сам.

  2. #6102
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Нозема церана шета из страната и които не я вземе в предвид бере ядове, цели пчелини си заминават, а не само отделни кошери.
    Имам чувството, че е комплекс от болести.

  3. #6103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имам чувството, че е комплекс от болести.
    Ама кой да ти каже ... Според мен основна причина е хаоса в профилактиката. Като чета с какво и кога третира народа, не се чудя изобщо.

  4. #6104
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ама кой да ти каже ... Според мен основна причина е хауса в профилактиката. Като чета с какво и кога третира народа, не се чудя изобщо.
    А как трябва да бъде? Като меню в казарма? Аз, ги третирах както казах преди с какво ли не и докато не им сипах по една лъжица „майната ви” и за сега бива. Нямам оплаквания за сега. Та ти какъв сценарий предлагаш за профилактика - примерно?

  5. #6105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А как трябва да бъде? Като меню в казарма? Аз, ги третирах както казах преди с какво ли не и докато не им сипах по една лъжица „майната ви” и за сега бива. Нямам оплаквания за сега. Та ти какъв сценарий предлагаш за профилактика - примерно?
    Ами примерно : пише някое родно професорско светило , за това -третирате с Х, У, Z , за другото -с A, B, C и ....т.н. И това на база някакво сравнително изследване.
    Четох в групите, някой беше писал, че на пчелина му се прави нещо подобно ( третиране с различни неща ), беше помената по спомен -Гургулова. Човека обеща да пише за резултата, но аз не съм срещал. Ако се познае да пише.

  6. #6106
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Да речем че проблема е в тая нова болест? Ако е нещо различно от нозематоза. Аз третирах за нозематоза със скъп продукт, това означава ли, че това третиране не помага в този случай? И трябва ли да третирам в момента с нещо, за да не си отидат и другите ми 2 кошера? Аз понеже останах с 10 рамки пълни с мед, ги разделих в другите ми два, защото нямаше какво да ги правя, нито къде да ги скрия.

    Да потвотря третирането? Или да не пипам?

    Да знам като правя утре кръста за "кошерът ми", поне да имам работа и за другите два.

  7. #6107
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами примерно : пише някое родно професорско светило , за това -третирате с Х, У, Z , за другото -с A, B, C и ....т.н. И това на база някакво сравнително изследване.
    Четох в групите, някой беше писал, че на пчелина му се прави нещо подобно ( третиране с различни неща ), беше помената по спомен -Гургулова. Човека обеща да пише за резултата, но аз не съм срещал. Ако се познае да пише.
    Това ми се струва като нещо несериозно. Особено, ако е казано от професорката. Нещо като хвърляне на боб? Значи няма да работим на сигурно, а ще пробваме? Кой оживее, оживее?

  8. #6108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Пити от умрял кошер никога не ги слагай на друго семейство.Претопяваш восъка и медената вода на медовина или ракия.После дезинфекция на кошера и инвентара.

  9. #6109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Да речем че проблема е в тая нова болест? Ако е нещо различно от нозематоза. Аз третирах за нозематоза със скъп продукт, това означава ли, че това третиране не помага в този случай? И трябва ли да третирам в момента с нещо, за да не си отидат и другите ми 2 кошера? Аз понеже останах с 10 рамки пълни с мед, ги разделих в другите ми два, защото нямаше какво да ги правя, нито къде да ги скрия.

    Да потвотря третирането? Или да не пипам?



    Да знам като правя утре кръста за "кошерът ми", поне да имам работа и за другите два.

    Я дай малко инфо за препаратите- какво, кога, как.....

  10. #6110
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това ми се струва като нещо несериозно. Особено, ако е казано от професорката. Нещо като хвърляне на боб? Значи няма да работим на сигурно, а ще пробваме? Кой оживее, оживее?
    Незнам кое ти е несериозно. За мен несериозно е всеки да бърка някакви луди отвари ( по неведоми рецепти ), да ги пляска в нета ( че и на видео ) и народа да ги ползва.

 

 
Страница 611 от 683 ПърваПърва ... 111511561601609610611612613621661 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 21 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 21 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •