Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 602 от 683 ПърваПърва ... 102502552592600601602603604612652 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,011 до 6,020 от общо 6828
  1. #6011
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Интересно, ако е било нападение, защо не са нападнали другите две отводки до него, едната е на 6 рамки ДБ, а другата на 3 ДБ.
    Не би ли трабвало да изберат някое по-слабо семейство.

  2. #6012
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Интересно, ако е било нападение, защо не са нападнали другите две отводки до него, едната е на 6 рамки ДБ, а другата на 3 ДБ.
    Не би ли трабвало да изберат някое по-слабо семейство.
    Зависи и от способността на семейството да си охранява входа, не само от силата. Примерно аз миналата година нямам загинало семейство от нападения на оси или разграбвания, а нея година комшията домъкна отводки от 4-5 места. На 20-25% му ги разграбиха и унищожиха осите и другите пчели, а не бяха хич слаби есентта. Имаше загуби и от основните семейства..

  3. #6013
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Здравейте, искам да ви опиша ситуацията с един мой кошер etc
    За съжаление не знам отговора на въпроса ти, но смятам, че не е нападение.
    Аз щях да прибера останалата част от семейството в едно нуклеусче, да го сложа в двора и да го наблюдавам.

  4. #6014
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Не мисля да го дондуркам, ще го стесня на две рамки с мед и ако оцелее ще е някакво чудо, ако не.......

    Най много ме е яд, че ако не оцелее едни 15-20 кг. мед ще трябва да го хвърля.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 19.10.2018 в 11:27.

  5. #6015
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Не мисля да го дондуркам, ще го стесня на две рамки с мед и ако оцелее ще е някакво чудо, ако не.......

    .
    Кой ти говори за дундуркане о.О
    Казах "наблюдение".
    Като го наблюдаваш какво се случва сега с това семейство, може и сам да откриеш причината защо от силно е останало на 2 рамки с 200-300 пчели.
    Аз така сама научих доста неща в пчеларството.

  6. #6016
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Тази година всеки констатира малко роене. А така ли е? Аз мисля, че пчелите пак се изроиха, но точно когато най - малко очаквахме. Взехме меда и позабравихме да ходим всеки ден по пчелините, а кошерите тогава се развиха - след пашите. Рой, след това докато майката започна да снася и започна разграбване от оси и помежду си. Според мен това е сценария на това което описвате.

  7. #6017
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Ако е болест, все ще има загинали и в кошера.
    Ако бягат от нещо, ще вземат и майката.
    Ако са оси или стършели, ще пострадат и другите.
    Най логично е да е кражба и...да е прекъснало поради някакви причини. Най-вероятно това да е станало още при прегледа в началото на септември.
    Комшията прави преглед някъде септември. Вади първата рамка и я оставя настрани. Докато проверява другите, започва нападение от другите кошери. Затваря кошера и оставя да се оправят сами щото това му било най-силното семейство. Е, не се оправило ама поне му подсилило другите семейства. Възможно е при тебе да се е получило същото.

  8. #6018
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    .... Е, не се оправило ама поне му подсилило другите семейства. ..
    Това не го разбрах. Как нападнато семейство подсилва другите?

  9. #6019
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тази година всеки констатира малко роене. А така ли е? Аз мисля, че пчелите пак се изроиха, но точно когато най - малко очаквахме. Взехме меда и позабравихме да ходим всеки ден по пчелините, а кошерите тогава се развиха - след пашите. Рой, след това докато майката започна да снася и започна разграбване от оси и помежду си. Според мен това е сценария на това което описвате.
    Тогава нямаше ли да има и доста млади майки, няма всички да загинат

  10. #6020
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Тогава нямаше ли да има и доста млади майки, няма всички да загинат
    Повечето предполагам са завдигнали гнездата. А друга част не са минали през роене. Това е някъде към 75% от даден пчелин, за останалата част вече се описаха симптомите.

 

 
Страница 602 от 683 ПърваПърва ... 102502552592600601602603604612652 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •