Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 65 от 683 ПърваПърва ... 1555636465666775115165565 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 641 до 650 от общо 6828
  1. #641
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    Бургас
    Ще пробвам да видя дали ще се оплоди, въпреки че не храня големи надежди. Ако случайно стане, ще го подсиля със запечатано пило и млади пчели.

  2. #642
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Според мен вероятността семейството да оцелее и майката да се оплоди е не по-голяма от 10-15 %. Лично аз не виждам смисъл да провеждаш този експеримент. Имай на предвид, че семейството ти е от дълго време е без оплодена майка и липсват млади пчели. Старите ще умират и до началото на месец май кошера ще остане без такива. Дори майката да се оплоди, а това ще стане поне след месец, едва ли ще има годни и достатъчно пчели да я обгрижват, а и качествата й ще са под съмнение. Има вероятност и то не малка майката въобще да не се оплоди. По спомен от това което съм чел след около 40-45 дни след излюпването й ако не се оплоди става стерилна. Ако го обединиш с друго средно или силно семейство, то тези пчели ще се включат в работата на другия кошер и ще може същият да се развие по-бързо. Все пак майката снася и в зависимост от количеството пчели в кошера. През месец май след акацията се можеш да дръпнеш някоя пита пило от обединения кошер и да си направиш отводка. От това може само да спечелиш.
    Keep Walking...

  3. #643
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Тъй като майката е вече излюпена (неясно кога, но да кажем, че е било преди няколко дни, а не миналата есен), значи при първа възможност (топло и слънчево време) ще излети за оплождане. Въпросът е дали няколко дни след това ще пронесе.
    Аз пък съм чел, че презимувалите търтеи губят оплодителните си способности. Тогава кой ли е оплодил на ivan103 февруарската майка? Или просто има някаква грешка при отчитане на данните от експеримента?
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  4. #644
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    Здавеите колеги. Днес ходих на пчелина и поставих ленти против акара.
    В семеиствата със 7-8 рамки забелязах и поняколко търтея, в послабите нямаше.
    Що се отнася за въпросната маика незнам кои и как я е оплодил видях я да се прибира със шлеф по времето на облитане.
    Всичко това беше 2004г. това семеиство за сезона ми даде 60кг. стоков мед.
    За вас може дае маитап , но за мен е истина.

  5. #645
    Цитат Първоначално публикувано от ivan103 Виж публикацията
    Здавеите колеги. Днес ходих на пчелина и поставих ленти против акара.
    В семеиствата със 7-8 рамки забелязах и поняколко търтея, в послабите нямаше.
    Що се отнася за въпросната маика незнам кои и как я е оплодил видях я да се прибира със шлеф по времето на облитане.
    Всичко това беше 2004г. това семеиство за сезона ми даде 60кг. стоков мед.
    За вас може дае маитап , но за мен е истина.
    Независимо какво ще ти кажем ние , ти не се отказвай да експериментираш.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #646
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от ivan103 Виж публикацията
    Здавеите колеги. Днес ходих на пчелина и поставих ленти против акара.
    В семеиствата със 7-8 рамки забелязах и поняколко търтея, в послабите нямаше.
    Що се отнася за въпросната маика незнам кои и как я е оплодил видях я да се прибира със шлеф по времето на облитане.
    Всичко това беше 2004г. това семеиство за сезона ми даде 60кг. стоков мед.
    За вас може дае маитап , но за мен е истина.
    мое мнение е че кои пчелни семејства имајат сега т-ртеи, тези мајки неса добри.
    това са "т-ртејки" (трутоши ),много повече снасјат неоплождани јајца, т-ртеи и трјабва да се заменат по б-рзо, што по рано може,
    за да би се семејствата развивали нормално.

  7. #647
    Здравейте колеги.Днес проверявах семействата дали имат достатъчно мед.В единия кошер пчелите ми се сториха силно намалели.Проверих за майка-има,дори видях че се е излюпило пило ,личеше си на една пита диаметър около 10 см .Стесних на 2 рамки .Имали надежда за това семейство

  8. #648
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ако е една шепа - трудна работа.
    Ако покриват междурамието на двете рамки - има шанс.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #649
    Покриват я .консумирали са около килограм питка през периода януари до днес.Немога да си обясня как така са намалели в сравнение с другите.

  10. #650
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    Здравеи Буги. Днес ходих на пчелина и разширих силните с по една рамка.
    Състоянието им е следното, силните-имат по 5-6 пити с пило заемащо почти целите рамки,
    послабите имат 3-4 рамки с пило заемащо почти дветрети.
    Според тебе нормално ли е това състояние.

 

 
Страница 65 от 683 ПърваПърва ... 1555636465666775115165565 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •