Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 84 от 683 ПърваПърва ... 3474828384858694134184584 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 831 до 840 от общо 6828
  1. #831
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    И аз направих същото миналата година по същите причини. Държах го отворен и разбърквах в продължение на 10 дни докато започна видимо да се посгъстява.Наскоро съпругата ми отвори буркан от него - нищо му няма за година време.
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  2. #832
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    34
    Аз сам махнал капаците и сам сложил тензух. А сега трябва да се бърка, така ли ?

  3. #833
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Начинаещ Виж публикацията
    ...А сега трябва да се бърка, така ли ?
    Не смятам че е задължително.

  4. #834
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    34
    Благодаря за съветите!!!
    Значи сега само трябва да се моля да не вкисне :D

  5. #835
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    22
    Имам питане. Работя с многокорпусни 10-рамкови кошери. Когато им слагах магазин, слагах и по няколко малки рамки в него. Сега забелязвам, че правят далаци под тях , които слизат до магазина долу. Предполагам е защото има голямо разстояние . Има ли начин да ги огранича да не правят далаци и ще имам ли проблеми при ваденето на меда?

  6. #836
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от stefarata Виж публикацията
    Имам питане. Работя с многокорпусни 10-рамкови кошери. Когато им слагах магазин, слагах и по няколко малки рамки в него. Сега забелязвам, че правят далаци под тях , които слизат до магазина долу. Предполагам е защото има голямо разстояние . Има ли начин да ги огранича да не правят далаци и ще имам ли проблеми при ваденето на меда?
    Далаци ще си правят заради разстоянието, но е възможно тези далаци майката да снесе, защото в 90% са търтейви килийки. Ако ги напълнят с мед, е супер, мед в пита! За ваденето ги изрязваш!

  7. #837
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Здравейте имам въпрос свързан с восъчните основи.Начинаещ съм и реших да си взема един кашон в.о. 100бр. вместо всеки път да купувам по няколко но проблема е че имам 8 отводки и незнам дали ще се развият до толкова че да им сложа и магазин поне да го изградят ако не за мед и въпроса ми е ако ми артисат тези основи дали ще са годни за догодина да ги ползвам и как ще е по добре сега да ги прикрепя за рамките или догодина да ги монтирам към рамките.

  8. #838
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Нищо няма да ин стане. Може да им хвърлиш малко лавандула отгоре за всеки случай да не ги налази някой молец.
    Според мен, по-добре е да се слагат основи на рамките, непосредствено преди да ги сложиш в кошера
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #839
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    sofia
    Здравейте , аз също съм съвсем начинаещ и естествено първия ми въпрос е свързан с избора мястото за поставяне на кошера.

    Има ли правила и принципи при поставянето , ориентирането в дадена посока на къщичката ( кошер) , в двора си мога ли и опасно ли е да поставя един или повече от един кошер ?

    Има ли опасност от близко до къщата поставяне на кошера и колко кошера могат да се поставят, става дума за селска къща с 2 декара двор разделен от плевня ?

    За сега се ограничавам само с толкова въпроса

    Благодаря предварително

  10. #840
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Нищо им няма на основите.Днес слагах маг.рамки с основи който бях правил миналата година.

 

 
Страница 84 от 683 ПърваПърва ... 3474828384858694134184584 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •