Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 438 от 683 ПърваПърва ... 338388428436437438439440448488538 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,371 до 4,380 от общо 6828
  1. #4371
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Всички знаем, че математическото модулиране е....Напредък!!....трябва да познаваме законите на Природата, за да можем да я управляваме!

  2. #4372
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Я ако имаше една СР,как ли би изглеждала новоизградената ВО...

  3. #4373
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Здравейте имам въпрос към колегите,случайно да имате проблеми със граденето на ВО-ДБ-плодникови,много търтееви килийки градят защо така не знам.
    Ако майката не е първа младост ако месец май е много дъждовен/прогнозата май е такава/ и ако има много търтиево пило може би е първа фаза на подготовка за роене.

  4. #4374
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    трябва да познаваме законите на Природата, за да можем да я управляваме!
    Колкото и да сме добри познавачи на тези закони,ние винаги сме в конфликт с нея и никога,ама никога няма да я УПРАВЛЯВАМЕ! Ние, Хомо сапиенс,сме придатък към нея.Тя може без нас,но ние не можем без нея.

  5. #4375
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от maladec Виж публикацията
    ......
    Тази година сефте пробвах някакъв нонейм гащеризон (но само горнището), по чисто стечение на обстоятелствата - отидох да си купя було, че старото се заноса, а се познаваме с човека собственик на магазина. Скромно магазинче, едвам свързва и той двата края, та беше заредил за първи път такива облекла и си викам айде - нали да изкара и той някой левиц, пък и да пробвам, и аз най- накрая космонафтски скафандър. Тънък е да, но е факт, че пчела през него до сега не ме е ужилила, пък не знам, а за гащи съм съвсем сигурен, че тези зимните работни, които ги ползват в пътни строежи например, няма начин да те ужили през тях - имат двойна подплата и някак са скроени да се запазва разстояние с въздух м/у тях, през това няма начин пчела да пробие. Неопрен ме съмнява въобще да върши работа, но друг вариант за моторджийските екипи - но спортните, не рокерските, само че едно, че са страшно скъпи (да речем има вариянт за втора употреба), но и всичките са дебела кожа, в която просто ще завриш (на мотора се охлаждаш постоянно и въпреки това пак се изпотява човек), ала все пак през тях и куче не може да те ухапе.

    Ала все пак според мен най- добре се консултирай с алерголог - даже няколко - дали не може да се предприеме някакво лечение, защото дори да измислиш успешен вариянт за работа по време на кошерите, то има и работа встрани от тях + че дори да не се занимаваш с пчели, пак може да те ужили пчела някога, някъде, някак си.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #4376
    Потребител
    Регистриран
    30.07.2015
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Североизточен
    Здравейте
    Миналата година купих отводка,но явно със стара майка и много късно осъзнах и я смених чак края на август.В крайна сметка новата купешка майка не можа да направи зимна пчела,изкараха някак зимата,но сега са две шепи пчели.Ясно е,че семейство няма да стане и исках да направя отводка с нея майка.Обаче сега като разглеждах питите забелязах,че има и по две три яйца в килиика тук таме и повече.И сега се чудя хубава ли е тази майка и може ли да прави тези глупости от това,че я напъва да снася а няма кой да покрие пилото и затова така и дали да зеносвам хубав кошер да го деля на две заради нея?

  7. #4377
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от БоянГ Виж публикацията
    Здравейте
    Миналата година купих отводка,но явно със стара майка и много късно осъзнах и я смених чак края на август.В крайна сметка новата купешка майка не можа да направи зимна пчела,изкараха някак зимата,но сега са две шепи пчели.Ясно е,че семейство няма да стане и исках да направя отводка с нея майка.Обаче сега като разглеждах питите забелязах,че има и по две три яйца в килиика тук таме и повече.И сега се чудя хубава ли е тази майка и може ли да прави тези глупости от това,че я напъва да снася а няма кой да покрие пилото и затова така и дали да зеносвам хубав кошер да го деля на две заради нея?
    Виждал съм и при мен по 2-3 яйца в килийка в много слаби семейства и плодна майка, които се нормализират по-късно. Ако нямаш снесени яйца по стените на килийките(а не на дъното) и върху прашеца помогни на семейството с рамка люпещо се пило(ако имаш друго семейство) и нещата ще се оправят с времето.

  8. #4378
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от БоянГ Виж публикацията
    Здравейте
    Миналата година купих отводка,но явно със стара майка и много късно осъзнах и я смених чак края на август.В крайна сметка новата купешка майка не можа да направи зимна пчела,изкараха някак зимата,но сега са две шепи пчели.Ясно е,че семейство няма да стане и исках да направя отводка с нея майка.Обаче сега като разглеждах питите забелязах,че има и по две три яйца в килиика тук таме и повече.И сега се чудя хубава ли е тази майка и може ли да прави тези глупости от това,че я напъва да снася а няма кой да покрие пилото и затова така и дали да зеносвам хубав кошер да го деля на две заради нея?
    Отговорил си си на въпроса.

  9. #4379
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    С дъжда как си?Вали ли редовно при вас Радо?

  10. #4380
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Така основите ги купувам от Горна Оряховица от Пчела 2010-много са качествени доволен съм от тях.На въпросите СР-слагам я втора веднага след медовата а основата по средата на пилото,градят едната страна идеално само работническо от другата преобладава търтеевото.Сега сложих две три основи,втора рамка след медовата.Относно роенето така е рапицата е в силата си при мене и,вече съм със 8-отводки като първата която нацепих преди 20 дена майката вече е оплодена и снася на две рамки.Ще извхърля тези рамки които са със търтеевото пило просто ще ги надраскам и ще оставя само едната страна където са работническите и при запечатао пило ще я преместя между две медови докато се излюпят пчелите после брак.
    Друмев от понеделник до петък слънчево събота неделя дъждовно тази седмица пак така от събота до вторник дъждове,цъфна и акацията вече и пак нищо няма да съберем от нея с тези дъждове,лошото е че се застъпва със рапицата.
    Този пост е редактиран от Rado76; 02.05.2017 в 18:01. Причина: допълнение

 

 
Страница 438 от 683 ПърваПърва ... 338388428436437438439440448488538 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •