Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 446 от 683 ПърваПърва ... 346396436444445446447448456496546 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,451 до 4,460 от общо 6828
  1. #4451
    Потребител
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    55
    Колеги обяснете ми на мен новобранката/от три години/защо всички СР ми са само от пило ,и тук там търтеи .Работя с ЛР система .Тази седмица като отида ,там където се е излюпило пилото ще махна СР и повече няма да слагам .Какво ще ме посъветвате .

  2. #4452
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според някой читатели на форума може да си мислят за мен,че не съм начинаещ,но точно това е.Затова и ще задам един въпрос и аз.Как мога да се се справя от натравяне от Неоникотиноиди?
    Като спреш да се занимаваш с пчели.

  3. #4453
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Аз не ги разбирам много–много фаците,ама ще се опитам и аз да те посъветвам.Сега,когато цъфти почти всичко,къде култивирано,къде диво,да храниш е грехота.Сега си на 5 рамки,покрити 4 от пчели.Ако имаш сумарно 2 рамки със запечатано пило днес,другата неделя спокойно можеш да слагаш 1 изградена рамка за снасяне/в средата/ +1 основа за градеж до прясното пило,още по–добре м/у прашеца и ново снесените яйца.Винаги дърпам ново снесената пита в краищата.Ще храниш ако няма паша.А края на август ще започнеш да храниш с витамини,отвари,химикали, и др.,като единствената ти цел ще бъде мамашката да снася колкото се може до по–късно.Сега храниш ли,няма да ядеш чист мед.А ти,с тези 5 рамки сега,може да ядеш мед поне от слънчогледа/ако го имаш, разбира се/.Ако имаш само търсещи се медоноси/акация,липа,кестен,''мана''/ ще ядеш мед догодина от твоите кошерчета. Така мисля аз,с моето малко знание.Може и да ти помогне,знам ли?Дано да успееш при отсяването .Успех!
    Радвай се, че това което цъфти отделя нектар, че и при други цъфти, но нектар нанай /не знам какво означава това, но съм чул циганите да го казват когато липсва нещо/.

  4. #4454
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    От даването на много сироп ще блокираш майката,няма да има къде да снася.Може да им сложиш питки при мен добре работи тази на Богров и апифондата

  5. #4455
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Като спреш да се занимаваш с пчели.


    Това при мен няма как да се случи.Това е същото като наркоман да спре дрогата.

  6. #4456
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    От даването на много сироп ще блокираш майката,няма да има къде да снася.Може да им сложиш питки при мен добре работи тази на Богров и апифондата


    Колега,пробвай със суха захар,че труден им е пътя до магазина.

  7. #4457
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според някой читатели на форума може да си мислят за мен,че не съм начинаещ,но точно това е.Затова и ще задам един въпрос и аз.Как мога да се се справя от натравяне от Неоникотиноиди?
    Ако имате голяма популация от сив царевичен хоботник в района , телен червей , сее се много рапица или има много овощни градини - само преместване на кошерите или чакате да измислят нов препарат ( с който също ще ви тровят ) . Приемам че сте правил проби и сте 100% сигурен че това е отровата . За протокола - да , при слабо опаразитяване с акар имам високи нива на пчели с деформирани криле .
    А лично аз , смятам че достатъчно много разбирате , просто обичате да " бъзикате радиото " .

  8. #4458
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от old_greyish Виж публикацията
    А лично аз , смятам че достатъчно много разбирате , просто обичате да " бъзикате радиото " .
    И аз така смятам, но според мен много му е разбито радиото *дет* го бъзика.

  9. #4459
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Колега,пробвай със суха захар,че труден им е пътя до магазина.
    Няма магазини това са рояци и отводки

  10. #4460
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тая година нямаме рапица,за тия хуботници и червеи не знам кой знае колко са и как се определя тяхната бройка,но като ловжджия имам някакво виждане как се таксира дивеча,за овощни градини няма,тая година пълзящи безкрили и други/поне за сега/,в строителните рамки няма почти никакъв акар.Това за радието е вярно,но не винаги.

 

 
Страница 446 от 683 ПърваПърва ... 346396436444445446447448456496546 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •