Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 415 от 683 ПърваПърва ... 315365405413414415416417425465515 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,141 до 4,150 от общо 6828
  1. #4141
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,имам четири ''семейства'',останали шепа пчели с майката,пило естествено няма,тук там са пооцапали и рамките.Някой може ли да ме посъветва какво да ги правя?За сега нямам изгубена майка,та да ползвам тези,а въпросните едва ли ще изкарат още дълго.Не знам как да постъпя.Благодаря.
    След като са пооцапали и рамките , какво им се чудиш . И да ги обединиш април няма да ги има .
    Само си взимаш беля на главата .

  2. #4142
    Кой месец мога да прехвърля пчелите в друг кошер че старият им се е по разпаднал.И кога най рано мога да ги преместя на друг пчелин.Старият кошер е на 2 години явно доста некачествен

  3. #4143
    Наблюдател
    Регистриран
    28.11.2016
    Мнения
    14
    Може и утре. Стига времето да е топло. Ако не е - има начини за "спешно" отваряне. В мазето, например. Няма да чакаш пчелите да останат без кошер или ти без пчели

  4. #4144
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Днес отворих една от моите 56 миналогодишни отводки. Нещо ми се видя, че не лети като другите, та я отворих. Няма яйца и пило, останали две междурамия пчели, по едната пита тържествено се разхожда белязана миналогодишна майка. Имах десетина минути на разположение, взех от един по-силен кошер пита със запечатано пило и пчелите /без майката/ и я сложих в проблемния. Да се бият, като искат, нямах никакво време. В събота ще имам време да разглеждам и да мисля. Та, ако още е жив в събота, да го обединявам ли с друг кошер, или да се надявам да си произведе майка, като му сложа пита с яйца и млади личинки? Всички отводки са ми на един ЛР корпус, от 3 до 6 междурамия с пчели.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #4145
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2017
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Община Панагюрище
    Здравейте! На 04.03. извърших осведомителен преглед на семействата. Един от кошерите - 10 рамков ДБ, който бях зазимил със 7-8 междурамия с пчели и обилни запаси от прашец и мед е доста зле. Само на 1 пита имаше запечатано пило, с размери колкото капачка от буркан, а пчелите покриваха 3 междурамия. Стесних семейството на 5 рамки и подхраних със мед, поставих и лента "Варостоп", попълних празнината зад преградната дъска с изолационни материали. Има ли шанс семейството да "живне" и има ли с какво още да му помогна?
    За съжалени открих, че двете крайни пити (от двете страни) са мухлясали, премахнах 4-те мухлясали пити. В тях има доста мед и по малко прашец.Мисълта ми е, дали могат да се използват за нещо или трябва да ги бракувам?

  6. #4146
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Медара Виж публикацията
    Здравейте! На 04.03. извърших осведомителен преглед на семействата. Един от кошерите - 10 рамков ДБ, който бях зазимил със 7-8 междурамия с пчели и обилни запаси от прашец и мед е доста зле. Само на 1 пита имаше запечатано пило, с размери колкото капачка от буркан, а пчелите покриваха 3 междурамия. Стесних семейството на 5 рамки и подхраних със мед, поставих и лента "Варостоп", попълних празнината зад преградната дъска с изолационни материали. Има ли шанс семейството да "живне" и има ли с какво още да му помогна?
    За съжалени открих, че двете крайни пити (от двете страни) са мухлясали, премахнах 4-те мухлясали пити. В тях има доста мед и по малко прашец.Мисълта ми е, дали могат да се използват за нещо или трябва да ги бракувам?
    По добре да махаш затоплящите материали,осигури им пресен въздух.По добре да са на студено от колкото на влага.

  7. #4147
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Днес отворих една от моите 56 миналогодишни отводки. Нещо ми се видя, че не лети като другите, та я отворих. Няма яйца и пило, останали две междурамия пчели, по едната пита тържествено се разхожда белязана миналогодишна майка. Имах десетина минути на разположение, взех от един по-силен кошер пита със запечатано пило и пчелите /без майката/ и я сложих в проблемния. Да се бият, като искат, нямах никакво време. В събота ще имам време да разглеждам и да мисля. Та, ако още е жив в събота, да го обединявам ли с друг кошер, или да се надявам да си произведе майка, като му сложа пита с яйца и млади личинки? Всички отводки са ми на един ЛР корпус, от 3 до 6 междурамия с пчели.
    Разформироваш кошера и не се занимаваш с него повече. Над вечер на залез изтърсваш пчелите на прелката на 2-3 или 4 по-слаби семейства. Питите в склада. Пчелите ще бъдат приети без проблеми в новите семейства. Като се развият семействата и има вече плодни търтей ще правиш отводки.

  8. #4148
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2017
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Община Панагюрище
    Благодаря за отговорите, но никой не спомена дали мухлясалите пити с мед могат да се използват за нещо?

  9. #4149
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Медара Виж публикацията
    Благодаря за отговорите, но никой не спомена дали мухлясалите пити с мед могат да се използват за нещо?
    Ако не е вкиснал според мен може да го ползваш за подхранване,но не съм имал такъв случай.

  10. #4150
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Медара Виж публикацията
    Благодаря за отговорите, но никой не спомена дали мухлясалите пити с мед могат да се използват за нещо?
    Може да ги сложиш само на силно семейство, те ще си я почистят.

 

 
Страница 415 от 683 ПърваПърва ... 315365405413414415416417425465515 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •