Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
Не винаги е лесно да се сетиш. Пример- мой съсед, пчелар от 30-тина години. Гледа 7-8 кошера. През живота си не е купувал майки, собствените не ги маркира. Знаеш ли кога ще се сети?
Аз съм почти огледален образ на твоя съсед тоест копувал съм само една майка през живота си /тоест като самостоятелна биологична еденица/ придадох я явгуст зимата криво лево искара и напролет цуфиса.
При кекави пчелари /такива като мен/ семействата със стари майки дават повече мед младите се изроят и избегат а дъртите таман станат за медосбора нямат много пило и меда не го изгнетет тарапоняците.
Между другото има много известна технология в Русия базирана на гореизложеното /разбира се не е да гледат смотани майки/ един човек имал 100ина кошера и забелязал, че при слаба година има мед само в семействата със смотани майки а тия добрите имат и пило и пчели ама мед не.
Между другото много хора смятат, че да си купиш майка за да си смениш майката в твое си семейство не е кой знае колко умна идея, по ред причини но нямам идея дали е така просто не съм копувал и не съм сменял та да знам но вътрешните ми истинкти говорят да не го правя.

П.П.Но аз съм хобит и тия мой мисли едва ли ще вършат работа на един млад амбициозен пчелар тръгнал да пътешества в пчеларството.