Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 599 от 683 ПърваПърва ... 99499549589597598599600601609649 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,981 до 5,990 от общо 6828
  1. #5981
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    колеги какво е това?
    Прикачен файл 9708
    Не се отчайвай! Един познат възрастен пчелар действа по следния метод. Не съм прилагал метода, който става само за дълбоко дъно. Човекът намира формалин за дезинфекция. Взема голям парцал, намокря го обилно с формалин и го поставя в дълбокото дъно, независимо дали има мрежа между парцала и пчелите. Казва, че освен твоят проблем, се махат и други гадории.

    Ако може смени майката.

  2. #5982
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Здравейте, колеги. Един кошер от края на м.юли ми създава проблеми.Заложи маточник за самосмяна, но майката не се завърна.Придадох майка, която беше приета. При 4рамки запечатано и прясно пило убиха майката и отново маточници. Придадох нова майка, която е приета. На 2рамки нормално запечатано пило, а на другите рамки залагат маточници и пилото е търтеево. Последното пило е само търтеево. Има и прясно снесе ни яйца.На майката още не са и отрязали главата. Какво ще ме посъветва те?

  3. #5983
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ИванКМ Виж публикацията
    Здравейте, колеги. Един кошер от края на м.юли ми създава проблеми.Заложи маточник за самосмяна, но майката не се завърна.Придадох майка, която беше приета. При 4рамки запечатано и прясно пило убиха майката и отново маточници. Придадох нова майка, която е приета. На 2рамки нормално запечатано пило, а на другите рамки залагат маточници и пилото е търтеево. Последното пило е само търтеево. Има и прясно снесе ни яйца.На майката още не са и отрязали главата. Какво ще ме посъветва те?
    Какъв е кошера? Колко плътно покрити с пчели рамки има? Видя ли майката при последния преглед?

  4. #5984
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Кошера е 12 рамков ДБ. Има 8 междурамия пчели. Майката си е там. Всеки ден чистя маточниците

  5. #5985
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Иии що ги чистиш?
    От любопитсво питам само..
    До колкото разбрах купуваш мяйки, и те все не го аресват нещо, така ли е?

  6. #5986
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Няма търтеи вече

  7. #5987
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Това че не ги вждаш не значи че няма, така според мен си гарантираш пролетна търтовка..

  8. #5988
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Wonderland
    Успял си да предадеш майка на силна търтовка ,което само по себеси е голям успех.Ако майката е в кошера ,не се притеснявай.Търтовките ще я поднасят поне месец.Маточниците е безмислено да разрушаваш,само си губиш времето.Хубаво е ако имаш възможност да дадеш 1 пита запечатано пило без пчелите.С малко късмет кошера ще се оправи.Желая ти успех.Малко е късно ама кой знае.

  9. #5989
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Търтеи има и няма проблем да се оплоди майка. Наистина си мисля като колегата, че си предал майка на търтовка. На 8 междурамия дадан си заслужава да се спасява.

  10. #5990
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Рако Виж публикацията
    Успял си да предадеш майка на силна търтовка ,което само по себеси е голям успех.Ако майката е в кошера ,не се притеснявай.Търтовките ще я поднасят поне месец.Маточниците е безмислено да разрушаваш,само си губиш времето.Хубаво е ако имаш възможност да дадеш 1 пита запечатано пило без пчелите.С малко късмет кошера ще се оправи.Желая ти успех.Малко е късно ама кой знае.
    Майката си е в кошера. Придадох днес пита запечатано пило.
    Благодаря на всички за съветите.

 

 
Страница 599 от 683 ПърваПърва ... 99499549589597598599600601609649 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 23 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 23 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •