Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 630 от 683 ПърваПърва ... 130530580620628629630631632640680 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,291 до 6,300 от общо 6828
  1. #6291
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тях ги сварих на ракия. Хубава стана. Сегашните са тези, които ми останаха след подреждането есента и от няколко обединени търтовки. Не си заслужаваха разправията по центрофугиране.
    Това с ракията го знам, нали участвах в даването на съвети, но друго си мисля. Не е ли по - добре да го минеш през някаква обработка, преди да им го дадеш? Затова ми беше и първият пост.

  2. #6292
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Кристализирал запечатам мед много ама много трудно ще качат горе, разпечатан и напръскан с топла вода е друга работа кога затопли времето. Поне моите баш не искат.
    С разпечатани пити ме е страх да не си предизвикам кражба, като им замирише на мед. Ще бастисат слабаците. Другото, за което си мислех, е да ги сложа разпечатани и намокрени някъде по-надалече, да си го пренасят оттам. Но не знам колко чужди кошери има наблизо.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #6293
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това с ракията го знам, нали участвах в даването на съвети, но друго си мисля. Не е ли по - добре да го минеш през някаква обработка, преди да им го дадеш? Затова ми беше и първият пост.
    На драго сърце, но каква?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #6294
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз бих ги сложил във втория корпус и сложил пърцаля над рамките.Но не бързай да им търсиш място.С едно парцалче напоено с оцет затвори входа докато е студено и не е тръгнал молеца.Който тая година ще ни изненада по рано.
    Няма да е само молеца днес видях стършел

  5. #6295
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    На драго сърце, но каква?
    Повече е работата, но като имам предвид, че имаше някаква напаст в твоя пчелин, ще е по добре да мине през термична обработка на меда и след това да се даде на пчелите.

  6. #6296
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Повече е работата, но като имам предвид, че имаше някаква напаст в твоя пчелин, ще е по добре да мине през термична обработка на меда и след това да се даде на пчелите.


    В микровълновата ли имаш предвид?А тя напаста ще изчезне като оправи оградата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #6297
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    На ракииия!

  8. #6298
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Атанасов, това ти си го писал, на неговата основа написах моя пост!
    Добре, но това е цитат, метода е на Вълчан. Не оспорвам твоя начин или неговия, но са приложими при повече семейства. Тук имаме само едно и няма запас от изградени рамки, затова предложих -делене на половина.

  9. #6299
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Не съм привърженик на цепенето на силен кошер на няколко отводки, особено като е само един, споделям напълно написаното от колегата Барков1982 за поетапната направа на няколко отводки с оплодени майки в конкретния случай. Да спомена Таранов, който е казал, че ако един кошер има 7 рамки с пило, то може да му се вземат 2-3 рамки с пило и пчели, или както казва доц.д-р.Пламен Христов: Не е важно колко ще се вземе, а колко ще се остави (пило/пчели) в основния кошер, за да не забуксува и да му забави развитието - аз така го разбирам. Миналата година от един кошер направих поетапно 2 слаби отводки с маточник, които са живи в момента, и даже малко мед извадих от последната паша - от основния кошер.

  10. #6300
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колега Илиев с 20лв за сахар няма начин да забуксува освен ако майката не е читава.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 630 от 683 ПърваПърва ... 130530580620628629630631632640680 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 27 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 27 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •