Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 629 от 683 ПърваПърва ... 129529579619627628629630631639679 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,281 до 6,290 от общо 6828
  1. #6281
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Бай Иван Акациев колко кошера има бре да не е един, ае стегни се малко.
    Още малко като попишете и ще се научи колегата. Научи го да прави 18-20 рамки пило(това го можете само двама души) цепи на 3х6 и за софората ще има по един магазин мед
    Професоре, Георги 1974 не ти ли е споменавал, че в руската литература е написано за достигнати 22 рамки с пило. Ако не вярваш му звънни да питаш, а може и да не споделя такива информаций, защото не вярваш ?

  2. #6282
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    20лв са 16кг сахар.Според теб с 16кг сахар тая отводка няма ли да е силна?
    Данданчооооооооооооу кога си давал 16кг, сахар на една отводка та ти толкова не даваш на над 100семейства.
    Данчо моля те пиши по разбираемо на си във френската съпротива през окупацията чета чета и не мога дате разбера а момчето как ще успее.

  3. #6283
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Данданчооооооооооооу кога си давал 16кг, сахар на една отводка та ти толкова не даваш на над 100семейства.
    Данчо моля те пиши по разбираемо на си във френската съпротива през окупацията чета чета и не мога дате разбера а момчето как ще успее.


    Ало,Ало Чичо Гошо,няма начин да му обесня как подхранвам защото е много рисковано и може набърза да ги оправи.Затова давам примери със сахар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #6284
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Я и аз като начинаещ да попитам. От есента останаха доста маломедни пити, вече кристализирали доста, сега и от един мъртъв кошер цял корпус почти пълни има. Кой е най-добрия начин да ги изядат пчелите? Мисля да ги пъхна под семействата като първи корпус, без да ги разпечатвам, защото с количката-повдигач така ми е най-лесно. Ще си спестя отваряне на кошери, а и ще почистя дъната по този повод. Дали ще ги оберат в топлото време или ще успеят да прокиснат и протекат?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #6285
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    20лв са 16кг сахар.Според теб с 16кг сахар тая отводка няма ли да е силна?
    Теб, ако те накарам да изядеш за един ден един бут от 16 кила, дали ще станеш силен или ще се .....парфюмираш?

  6. #6286
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Я и аз като начинаещ да попитам. От есента останаха доста маломедни пити, вече кристализирали доста, сега и от един мъртъв кошер цял корпус почти пълни има. Кой е най-добрия начин да ги изядат пчелите? Мисля да ги пъхна под семействата като първи корпус, без да ги разпечатвам, защото с количката-повдигач така ми е най-лесно. Ще си спестя отваряне на кошери, а и ще почистя дъната по този повод. Дали ще ги оберат в топлото време или ще успеят да прокиснат и протекат?
    Теб не ти ли мряха кошери от някаква зараза?

  7. #6287
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Теб не ти ли мряха кошери от някаква зараза?
    Тях ги сварих на ракия. Хубава стана. Сегашните са тези, които ми останаха след подреждането есента и от няколко обединени търтовки. Не си заслужаваха разправията по центрофугиране.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #6288
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Теб, ако те накарам да изядеш за един ден един бут от 16 кила, дали ще станеш силен или ще се .....парфюмираш?


    Ама цяло лято да си режа от него и да си мезя с биричката под ореховата сянка ще ми дойде добре.Само 4 основи са му 4 кила сахар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #6289
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Я и аз като начинаещ да попитам. От есента останаха доста маломедни пити, вече кристализирали доста, сега и от един мъртъв кошер цял корпус почти пълни има. Кой е най-добрия начин да ги изядат пчелите? Мисля да ги пъхна под семействата като първи корпус, без да ги разпечатвам, защото с количката-повдигач така ми е най-лесно. Ще си спестя отваряне на кошери, а и ще почистя дъната по този повод. Дали ще ги оберат в топлото време или ще успеят да прокиснат и протекат?

    Аз бих ги сложил във втория корпус и сложил пърцаля над рамките.Но не бързай да им търсиш място.С едно парцалче напоено с оцет затвори входа докато е студено и не е тръгнал молеца.Който тая година ще ни изненада по рано.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #6290
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Я и аз като начинаещ да попитам. От есента останаха доста маломедни пити, вече кристализирали доста, сега и от един мъртъв кошер цял корпус почти пълни има. Кой е най-добрия начин да ги изядат пчелите? Мисля да ги пъхна под семействата като първи корпус, без да ги разпечатвам, защото с количката-повдигач така ми е най-лесно. Ще си спестя отваряне на кошери, а и ще почистя дъната по този повод. Дали ще ги оберат в топлото време или ще успеят да прокиснат и протекат?
    Кристализирал запечатам мед много ама много трудно ще качат горе, разпечатан и напръскан с топла вода е друга работа кога затопли времето. Поне моите баш не искат.

 

 
Страница 629 от 683 ПърваПърва ... 129529579619627628629630631639679 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •