Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 621 от 683 ПърваПърва ... 121521571611619620621622623631671 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,201 до 6,210 от общо 6828
  1. #6201
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Няма смисъл да го ровиш сега, само може да повредиш майката без да искаш. Ако няма пило какво може да направиш когато нямаш резервна майка а дали има мед може да се види при поглед от горе. Опитай меда и виж дали е вкиснат.
    Много си прав!И аз така мисля ,ама пусти мерак като малко дете!

  2. #6202
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Благодаря на всички за готовността ви да помагате!Целта ми е единствено увеличаване на броя на семействата макс.3–4бр.да ги направя тази година.За никъде не бързам и не искам пари да вадя от пчеларство!Просто като са повечко ще мога по–лесно да ги гледам,нали така?Сега само с един е доста страшно!
    Бързаш да ги направиш повече семейства.Бързай бавно!

  3. #6203
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Айларипиииии.
    translate please

  4. #6204
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Благодаря на всички за готовността ви да помагате!Целта ми е единствено увеличаване на броя на семействата макс.3–4бр.да ги направя тази година.За никъде не бързам и не искам пари да вадя от пчеларство!Просто като са повечко ще мога по–лесно да ги гледам,нали така?Сега само с един е доста страшно!
    Тез бройки от това семейство ли искаш да ги правиш, ще купуваш отводкили, ще лУвиш рояци ли. Дай малко по смело, провокирай и ch. atanasov да се включи
    П. П. Я вземи сподели какви паши имаш евентуално, пък и не много евентуално

  5. #6205
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    От него и от рояци!Направил съм девет капана от фибран двора ми е 4,5дка овошки и лозе имам ловно поле!

  6. #6206
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    kebapa1912

    Пчеларски район пловдив

    Търси колегата Агро, от Пловдив. Той е спец по скоростното размножаване. Без майтап.

  7. #6207
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Тез бройки от това семейство ли искаш да ги правиш, ще купуваш отводкили, ще лУвиш рояци ли. Дай малко по смело, провокирай и ch. atanasov да се включи
    П. П. Я вземи сподели какви паши имаш евентуално, пък и не много евентуално
    В кв.Беломорски –Пловдив съм.Полуградска среда рапица,акация,слънчоглед няма .Много овошки,малко липа и еводия/миналата година цъфтя от 5.07 до 10.08/та от нея натрупаха запаси според мен и запустели ниви.

  8. #6208
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Много си прав!И аз така мисля ,ама пусти мерак като малко дете!
    Да, знам как е и аз съм минал през това. В началото токова ги отварях че не се развиваха, след време започнах да ги отварям по малко и започнаха да вървят добре ама не дават мед След 1вата година вече спрях да им се бъркам в работата и всичко си дойде на мястото! Колкото по малко бъркаш в кошерите повече мед вадиш и като цяло ги отварям само когато има какво да правя, е чат пат ги отварям и за кеф

  9. #6209
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги.

    Няколко въпроса
    1,Може ли пчелно яйце да не се излюпи,и евентуално колко време биха го държали?
    2,Майка не оплодена от есента ,може ли да снася по това време(не оплодени яйца)?

  10. #6210
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    От него и от рояци!Направил съм девет капана от фибран двора ми е 4,5дка овошки и лозе имам ловно поле!
    Ако се вярва на думите на един съфорУМНИК, може още тази година да преизпълниш плана. Проучи пашите в района, поумувай върху някаква предварителна стратегия, конкретно за семейството което имаш в момента. И повечко четене"де що има издадена и неиздадена литература"
    П. П. Видях със закъснение, че си отговорил

 

 
Страница 621 от 683 ПърваПърва ... 121521571611619620621622623631671 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •