Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 325 от 683 ПърваПърва ... 225275315323324325326327335375425 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,241 до 3,250 от общо 6828
  1. #3241
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Изхвърли пяната ако има такава, там са буклуците, ако има такива.

  2. #3242
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Рояк на две рутови рамки от 15 дни няма пило.
    Майката е много едра, разхожда се по питата като царица, но не снася.
    Има ли смисъл да я чакам още?
    Благодаря предварително за отговорите.
    Майката пронесе. Днес имаше дори легнали яйца.

    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Поне още 5 дни я изчакай според мен. незнам какво е било времето тия дни при теб може да не е имало хубави дни за брачен полет.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Адаш при мен един такъв рой с такава майка пронесе чак след трета седмица ама сега е фурия.
    Благодаря за съветите да почакам. Имам резервни майки, но тази е много едра и се надявам, да се представи по-добре от елитна/ отгледана според многопреписваните книги/.

    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Няма какво да чакаш. Вземи да и разтриеш яйцеполагалото на тая майка. Ако ти е подут пръста от някой рояк, подкарай я с език!
    Разбира се благодарности и на бат тянко.

  3. #3243
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    От една серия майки роеви, самосменни и свищеви на единия нуклеус забравих да сложа подбран маточник. Понеже беше на 5,6 рамки ДБ си отгледа безпроблемно майка. Една такава дребничка, неугледна? Но явно с нимфомански наклонности, защото надмина всичките си посестрими със синя кралска кръв. И сега пращи от пчела...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #3244
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    От една серия майки роеви, самосменни и свищеви на единия нуклеус забравих да сложа подбран маточник. Понеже беше на 5,6 рамки ДБ си отгледа безпроблемно майка. Една такава дребничка, неугледна? Но явно с нимфомански наклонности, защото надмина всичките си посестрими със синя кралска кръв. И сега пращи от пчела...
    Е да си дойдем на думата откъде ще знаеш че като майката е голяма ще е най добрата може просто да е дебела :-)
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  5. #3245
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Аз вчера изгубих една току що пронесла майка. Бях сложил две сандъчета едно до друго. В едното майка пронесе, другото стана търтовка. Миналата седмица изсипах търтовката, а днес видях, че и другото семейство е осиротяло и има заложени маточници. Предполагам, че търтовките са влезли в семейството с майката и ако е станал въргал са убили майката.

  6. #3246
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2016
    Мнения
    11
    Tъртовкате е добре да се изтръска на около 20-30 метра от мястото на кошера.За да може пчелите които са търтовки да не се върнат в кошера.

  7. #3247
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    Търтовката се оправя, като по питите се поръси пудра захар с малко цедило, дори и запечатаните ги разпечатвам и ги поръсвам, всички пити, където има яйца ги поръсвам и затварям кошера. Веднага през входа пускам майка, може от стар кошер, който е заложил самосмяна, може и неоплодена майка, няма значение, приемат я каквато и да е. Унесени в почистването на килийките и на самите тях приемат майката, тя започва да снася в почистените килийки, а после ако не я харесат могат да си я сменят.

  8. #3248
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    От една серия майки роеви, самосменни и свищеви на единия нуклеус забравих да сложа подбран маточник. Понеже беше на 5,6 рамки ДБ си отгледа безпроблемно майка. Една такава дребничка, неугледна? Но явно с нимфомански наклонности, защото надмина всичките си посестрими със синя кралска кръв. И сега пращи от пчела...


    Само от пчела?

  9. #3249
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Търтовката се оправя, като по питите се поръси пудра захар с малко цедило, дори и запечатаните ги разпечатвам и ги поръсвам, всички пити, където има яйца ги поръсвам и затварям кошера. Веднага през входа пускам майка, може от стар кошер, който е заложил самосмяна, може и неоплодена майка, няма значение, приемат я каквато и да е. Унесени в почистването на килийките и на самите тях приемат майката, тя започва да снася в почистените килийки, а после ако не я харесат могат да си я сменят.
    Колега, колко пъти си изпробвал този начин?

  10. #3250
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от ivanhpetrov Виж публикацията
    Tъртовкате е добре да се изтръска на около 20-30 метра от мястото на кошера.За да може пчелите които са търтовки да не се върнат в кошера.
    Не съм убеден, че търтовките не летят. Знам че го пише по книгите, но съм влачил кошери и резултат не е имало. Вече стане ли търтовка направо го изсипвам на земятя. Но наистина може би трябваше да изсипя пчелите по-далеч, та да се върнат по-бавно.

 

 
Страница 325 от 683 ПърваПърва ... 225275315323324325326327335375425 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •