Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 526 от 683 ПърваПърва ... 26426476516524525526527528536576626 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,251 до 5,260 от общо 6828
  1. #5251
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от kristiqn1980 Виж публикацията
    Колега за стоката в балмина знаеш че е с произход Турция.
    Там стандартът при кошери е по голям с 5мм (50,5-42,5).
    От там идва разликата и падането на рамките
    Благодаря за инфото, колега.
    При това положение стоката им е непродаваема в България. Имат и едни сандъчета пластмасови за по 8 рамки магазинни - при тях също го има проблема, но поне там не е фатално, защото няма къде да "избягат" рамките.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  2. #5252
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравей ЛЪЧО!
    Не се притеснявай!Ако имаш възможност да сложиш една-две рамчици с заречатано пило и да подхранваш малко повечко ще изкарат зимата без проблеми.Трябва да има достатъчно храна и пчели които да се топлят.
    Поздрави:Цветан Димитров

  3. #5253
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Здравейте, колеги. Заварих една тазгодишна отводка с много малко пчели(2-3) междурамия и без никакви запаси. Най вероятно нападната.
    Има ли шанс да изкара зимата това семейство?
    В грешка си.Не е нападана.Какво значи''заварих''? От колко време не си ги поглеждал?На колко пило/запечатано,прясно,захранен о/ я остави, преди да я завариш.Сега има ли някакво пило?Отговорите на тези въпроси ще ти дадат отговор дали ще изкара зимата.Успех при разрешаването на ребуса,който си си създал сам.

  4. #5254
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    В грешка си.Не е нападана.Какво значи''заварих''? От колко време не си ги поглеждал?На колко пило/запечатано,прясно,захранен о/ я остави, преди да я завариш.Сега има ли някакво пило?Отговорите на тези въпроси ще ти дадат отговор дали ще изкара зимата.Успех при разрешаването на ребуса,който си си създал сам.


    Е що да не може да я завари,той единия модератор се с гурелката ги пърли.

  5. #5255
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    се с гурелката ги пърли.
    Дака,Дака..а,внимавай да не ни опърли и нас.Кой к,во прави да не те интересува.Питай си,давай съвети,споделяй какво си видял,но......о не засягай свише поставените/не визирам само посочения от теб фактор,има и богове тук/.Според тях,ако не ти разберат написаното/или не искат да го разберат/ ще те изкарат олигофрен,помияр,генно заложен алкохолик който пише тук само когато е гаврътнал 5–6 ракии и тогава ,те боговете,се чувстват пренебрегнати и неоценени.А чакалите край тях това и чакат–боговете горе,чакалите долу да ръфат.Внимавай много,сега си любимеца на форума,но изпаднеш ли в немилост,ще те оглозкат до кокъл.Впрочем,трябва да ти благодаря–Благодаря ти за поста,та да отговоря индиректно на един такъв бог и да го попитам ша ли познай сега на колко ракии съм?Ако познае,ще му изпратя 1 буре/40л./ от същото.
    Данчо,нали не ми се сърдиш че ти използвам поста?

  6. #5256
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз не мога да се се сърдя на никой и не нагрубявам никой от години на ред във форума.То 1000 пчелари във форума 999 мнения.Човек като изкара някой лев Гогол си мисли че е велик/всички знаем ,че с работа не се изкарват,а се получават/

  7. #5257
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Дака,Дака..а,внимавай да не ни опърли и нас.Кой к,во прави да не те интересува.Питай си,давай съвети,споделяй какво си видял,но......о не засягай свише поставените/не визирам само посочения от теб фактор,има и богове тук/.Според тях,ако не ти разберат написаното/или не искат да го разберат/ ще те изкарат олигофрен,помияр,генно заложен алкохолик който пише тук само когато е гаврътнал 5–6 ракии и тогава ,те боговете,се чувстват пренебрегнати и неоценени.А чакалите край тях това и чакат–боговете горе,чакалите долу да ръфат.Внимавай много,сега си любимеца на форума,но изпаднеш ли в немилост,ще те оглозкат до кокъл.Впрочем,трябва да ти благодаря–Благодаря ти за поста,та да отговоря индиректно на един такъв бог и да го попитам ша ли познай сега на колко ракии съм?Ако познае,ще му изпратя 1 буре/40л./ от същото.
    Данчо,нали не ми се сърдиш че ти използвам поста?
    Ще се направя, че не съм видял.

  8. #5258
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е що да не може да я завари,той единия модератор се с гурелката ги пърли.
    Много ми е интересно с какво гориво работи гУрелката?

  9. #5259
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако си камикадзе поста може да ти е лош пример трий го.Как викало цигането,,и президента не може да ми каже какво да правя,,В моя случай да пиша.

  10. #5260
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Много ми е интересно с какво гориво работи гУрелката?


    Модератора ползва гориво от дето му е изгодно ,а модернизатора гориво с валчер и не плаща акциз.Прав ли съм или пак съм ...
    Този пост е редактиран от jdrumev; 22.09.2017 в 22:56.

 

 
Страница 526 от 683 ПърваПърва ... 26426476516524525526527528536576626 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •