Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 680 от 683 ПърваПърва ... 180580630670678679680681682 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,791 до 6,800 от общо 6828
  1. #6791
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Нямаш много варианти, нямаш съвети.Решението си е твое.Ако картината е както ,я описваш,аз не бих правил нищо.Съжалявам.По скоро внимавай с добрите кошери.А тези двата ? Бих оставил вход за една пчела,прибирам излишният мед-застраховка от кражба.Ако случайно пчелите ,не продължат да окапват,след 2-3 седмици , може да се съберат щото ми се струва че единият може и да има майка .Не знам,с какво си третирал,но внимавай с добрите.И не им придавай умиращи пчели.
    .
    Обединявай,всеки осиротен го качи върху здраво семейство,с комарна мрежа или дупчен вестник посредата за 2-3 дни.
    Целта е да не губиш зимната пчела.
    Този пост е редактиран от FreeBSD; 20.10.2021 в 17:51.

  2. #6792
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Третирани са по един и същ начин - суперстрип по 2-3 ленти и йод в сиропа 2 пъти през седмица. Просто се чудех как да постъпя. А да питам, как да го кача върху здраво семейство? Кошерите са различни, демек, различни плодници по големина. Идеята е да сложа магазин и да ги изтръскам там, но така ще се разбягат. И вестника дупчен, като от кърфица или нещо такова, за да може да го пробият до 2-3 дни и да се смешат?

  3. #6793
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Третирани са по един и същ начин - суперстрип по 2-3 ленти и йод в сиропа 2 пъти през седмица. Просто се чудех как да постъпя. А да питам, как да го кача върху здраво семейство? Кошерите са различни, демек, различни плодници по големина. Идеята е да сложа магазин и да ги изтръскам там, но така ще се разбягат. И вестника дупчен, като от кърфица или нещо такова, за да може да го пробият до 2-3 дни и да се смешат?
    Според мен, прибрери кошерите и стърси пчелите на земята, те ще се оправят. Едни ще ги убият други ще приберат, така няма да вкараш някаква зараза с рамките. Аз така процедирам, който кошер не ми харесва, тръскам пчелите итопя или прибирам рамките. Тази година много хора изреваха от кумафоса, или акара е придобил някаква резистентност към него или има ментак партиди, а може и някаква друга причина.

  4. #6794
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    И аз имам съмнения, че не успях да се справя с акара с тия 2-3 лентички и може би са хванали гората пчелите с майката. И миналата година силен кошер го загубих на есен.

  5. #6795
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    И аз имам съмнения, че не успях да се справя с акара с тия 2-3 лентички и може би са хванали гората пчелите с майката. И миналата година силен кошер го загубих на есен.
    И като ги обединиш ще вкараш всичкият акар в по силните 2 кошера. Внимавай да не загубиш всички и третирай отново.

  6. #6796
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Ами за ленти е късно вече. Те нали си имат температура, на която действат. Не знам какви други начини мога да предприема за едно есенно третиране.

  7. #6797
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    ... Не знам какви други начини мога да предприема за едно есенно третиране.
    ОК. Чети. Учи се как да я ползваш. Форумът е пълен с информация за ОК.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #6798
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    В нета намерих това. 1 литър 1:1 с 30г ОК. Пръска се по 5 мл. на междурамие директно върху питата, това при отсъствие на пило. Общо 30мл за целия кошер. Прави се веднъж годишно. Да предприема тези действия?

  9. #6799
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    И аз имам съмнения, че не успях да се справя с акара с тия 2-3 лентички и може би са хванали гората пчелите с майката. И миналата година силен кошер го загубих на есен.
    Не изключвай възможноста да си предозирал. 2-3 ленти за слабо семейство са твърде много, поне по инструкциите за употреба.

  10. #6800
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2018
    Мнения
    28
    Пчеларски район
    Банкя , Столична Община
    Остана ми ВарроМед около 200 мл. със срок на годност до края месеца . Подорявам и изпращам с куриер !

 

 
Страница 680 от 683 ПърваПърва ... 180580630670678679680681682 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •