Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 663 от 683 ПърваПърва ... 163563613653661662663664665673 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,621 до 6,630 от общо 6828
  1. #6621
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    То май изначало го има като изискване при рег. като Био, да не си в такъв район. Та едва ли някой го твърди. Въпреки че то наглеци всякакви, та защо пък не
    Ако се спазва правилото за земеделските райони, то сертификат за био би трябвало да имат единици. Все си мисля, че се правят някакви рокади на меда. А дали е така? А защо не? Жалкото в случая, че този който е произвел качество взема стотинките, а този който бълва бъркочи се облажава с големия пай. Но в сбъркана държава няма как да е друг начина. Жалкото е, че това се знае от всички, но всеки си трае или също се опитва да се вмъкне в схемата, да оправи себе си. Общото? Общото......

  2. #6622
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    То правило има, но комай за да се нарушава. В началото се раздаваха сертификати на кьораво и сакато. Сега, ако някой си направи труда да провери, много от био ще стане на еко.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #6623
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То правило има, но комай за да се нарушава. В началото се раздаваха сертификати на кьораво и сакато. Сега, ако някой си направи труда да провери, много от био ще стане на еко.
    Там пък каква е мъгла, Мъглявината Андромеда пасти да яде
    впрочем, винаги съм мислел, че био-то се отъждествява с еко и vice versa

  4. #6624
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Там пък каква е мъгла, Мъглявината Андромеда пасти да яде
    впрочем, винаги съм мислел, че био-то се отъждествява с еко и vice versa
    Биото, екото или какъвто и да било еталон за високо качество си се определя в лабораторията на изкупвача и оттам по бурканите, а от коя тенекия, на кой производител им е през х....хортензията. Както казах по горе паричките не отиват при високото качество, а при който си е наредил схемичката. Но гледайки разните производства по света, ясно виждам, че навсякъде е така и оправия не можем и да очакваме.

  5. #6625
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То правило има, но комай за да се нарушава. В началото се раздаваха сертификати на кьораво и сакато. Сега, ако някой си направи труда да провери, много от био ще стане на еко.
    Къде има правила които не се нарушават? И най - важното е, че грубо се нарушават от именно техните създатели. Защо ли тъй? Нямам представа.

  6. #6626
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Къде има правила които не се нарушават? И най - важното е, че грубо се нарушават от именно техните създатели. Защо ли тъй? Нямам представа.
    Нали всеки за пари работи. Защо да не изкара повече? И когато липсват, дали ефективен контрол, дали морал, дали друго, се почват схемите и врътките. Както сам каза, по цял свят се правят шмекерии, ние искаме да сме светци. Е няма как да стане!

  7. #6627
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Нали всеки за пари работи. Защо да не изкара повече? И когато липсват, дали ефективен контрол, дали морал, дали друго, се почват схемите и врътките. Както сам каза, по цял свят се правят шмекерии, ние искаме да сме светци. Е няма как да стане!
    Май напоследък работим повече за слава? Парите отиват при онез дето не вярват на гладните.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #6628
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ...когато липсват, дали ефективен контрол, дали морал, дали друго...
    Първичната липса е морал. Когато достатъчно мнозинство наоколо държи на морала и те гледа, мошенгии много трудно се правят. Такива държави дърпат напред. Нашата не е от тях. У нас повечето сме потенциални мошеници, въпрос на шанс е мащаба на реализацията на този потенциал. Няма я критичната маса порядъчни хора, готови да вкарат в пътя отклонилите се. Вместо това мнозинството им завижда и ги има за пример. Същевременно ги и мрази, но не заради липсата им на морал, а защото иска да е на тяхното място, а не е. В такава отровна среда порядъчен човек няма шанс. " Свестните у нас считат за луди" казва Ботев, от тогава много време е изминало, но малко се е променило и то в грешната посока. Аз не се надявам вече нещо да се промени - свестните повечето се изнесоха някъде другаде.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #6629
    Наблюдател
    Регистриран
    06.11.2020
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    с.Рударци, обл. Перник
    Здравейте,

    От няколко години имам желание да се захвана с пчеларството, но така и не започвах.
    От тази година обаче ми се иска да опитам. Следя форума, чета статии и книжки, но то много информация.

    Та да започна въпросите. Става ли кошера да е позициониран на тераста на къщата . на 3тият етаж ?





    Къщата е в Южните склонове на Витоша и надморското е около 840м. Южно изложение на терасата.
    Ветровете обаче не съм сигурен как ги върти. Но не е много ветровито като цяло. Има много големи дървета наоколо.

  10. #6630
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Vency Виж публикацията
    Здравейте,

    От няколко години имам желание да се захвана с пчеларството, но така и не започвах.
    От тази година обаче ми се иска да опитам. Следя форума, чета статии и книжки, но то много информация.

    Та да започна въпросите. Става ли кошера да е позициониран на тераста на къщата . на 3тият етаж ?





    Къщата е в Южните склонове на Витоша и надморското е около 840м. Южно изложение на терасата.
    Ветровете обаче не съм сигурен как ги върти. Но не е много ветровито като цяло. Има много големи дървета наоколо.
    За пчелите няма проблем че са на 3ия етаж. Само гледай да не паднеш от горе ако нещо се изнервят.

 

 
Страница 663 от 683 ПърваПърва ... 163563613653661662663664665673 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •