Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 652 от 683 ПърваПърва ... 152552602642650651652653654662 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,511 до 6,520 от общо 6828
  1. #6511
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И как си обясняваш толкова много пило от една майка? Лекторите препоръчват едно магазинче за пило, даже 8 магазинни рамки и стигали, защото имало над 2000 килийки, а майките не можели да снасят повече, но ти ги оборваш с този пост, та даже ако сметнеш всичкото пило излиза към 15 ДБ рамки, а това означава даже, че закопаваш трето поколение пчеларите с много съмочуствие на три метра под земята хахаха. Как за цели три поколения не са разбрали, че ДБ на един плодник та бил той и 12 рамков е тесен за една майка да си покаже възможностите, защо после им се рояли пчелите хахахха. Можеш ли да предположиш, защо си прави винаги самосмяна семейството?
    Толкова жестока ирония не съм виждал под постовете на вашия верен ученик и поклонник, чиито майки 15 рамки пило ги правят до обед

  2. #6512
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И как си обясняваш толкова много пило от една майка? Лекторите препоръчват едно магазинче за пило, даже 8 магазинни рамки и стигали, защото имало над 2000 килийки, а майките не можели да снасят повече, но ти ги оборваш с този пост, та даже ако сметнеш всичкото пило излиза към 15 ДБ рамки, а това означава даже, че закопаваш трето поколение пчеларите с много съмочуствие на три метра под земята хахаха. Как за цели три поколения не са разбрали, че ДБ на един плодник та бил той и 12 рамков е тесен за една майка да си покаже възможностите, защо после им се рояли пчелите хахахха. Можеш ли да предположиш, защо си прави винаги самосмяна семейството?
    Ей Янчо, тези чудеса стават когато има други чудеса.

  3. #6513
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И как си обясняваш толкова много пило от една майка? Лекторите препоръчват едно магазинче за пило, даже 8 магазинни рамки и стигали, защото имало над 2000 килийки, а майките не можели да снасят повече, но ти ги оборваш с този пост, та даже ако сметнеш всичкото пило излиза към 15 ДБ рамки, а това означава даже, че закопаваш трето поколение пчеларите с много съмочуствие на три метра под земята хахаха. Как за цели три поколения не са разбрали, че ДБ на един плодник та бил той и 12 рамков е тесен за една майка да си покаже възможностите, защо после им се рояли пчелите хахахха. Можеш ли да предположиш, защо си прави винаги самосмяна семейството?
    А, ти излезе от летаргията? Липсваше ми?
    Мъчиш се да се изяваваш в сметките, но все са ти криви - криви, като космите на ..... И на най-върлия математик тук - собственика, съм казвал, че работата с пчелите не е като бакалските сметки. При пресмятане във формулата винаги има много неизвестни, които и ти, всезнаещия пчелар не можеш да предвидиш, както и да приобщиш някакъв коефицент на грешка във формулата, просто защото няма как да стане. Пък и ти си всезнаещ пчелар, ама от пет години. Хората работят с пчелите с десетки години и пак остават изненадани в определени моменти. И вместо да ходиш по един път в месеца на пчелина, ходи по-рядко - два пъти в годината, ама викаш нали трябва да се наспиш, та за това. А забравих, той акъла ти идвал по-бързо, защото си бил нисък. Голям майтап! Да се смее ли човек, да плаче ли?

    ПП Забравих да те питам, колко мед извади с тия многото пчели или си още на ниво родилно отделение, защото ние, третото поколение пчелари пресполовихме сезона.

  4. #6514
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги

    Днес един от кошерите ми се рои ,вероятно първи рой.
    какво мога да направя за да не се рои този кошер повече?
    няма още излупени майки .

  5. #6515
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Ако роя е със старата майка, го върни на старото му място само на основи и сироп отгоре, а кошера измести на ново място. В тоя кошер може да си избереш един хубав дебел маточник, а другите да ги изчистиш. Принципно може и да не бараш маточниците, те ще се оправят сами... Успех!

  6. #6516
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И как си обясняваш толкова много пило от една майка? Лекторите препоръчват едно магазинче за пило, даже 8 магазинни рамки и стигали, защото имало над 2000 килийки, а майките не можели да снасят повече, но ти ги оборваш с този пост, та даже ако сметнеш всичкото пило излиза към 15 ДБ рамки, а това означава даже, че закопаваш трето поколение пчеларите с много съмочуствие на три метра под земята хахаха. Как за цели три поколения не са разбрали, че ДБ на един плодник та бил той и 12 рамков е тесен за една майка да си покаже възможностите, защо после им се рояли пчелите хахахха. Можеш ли да предположиш, защо си прави винаги самосмяна семейството?
    Реално пилото не е на 15 дб рамки, а по-скоро на 12, защото кошерите са 10-ци, а в магазините имаше по 9 рамки, а и там е мешано пило и нектар. Този кошер излезе доста слаб от зимата вероятно заради акара, но успя да се вдигне. Това видях, това споделям. Няма смисъл да се напрягаме в доказване на каквото и било или да се иронизираме. За мен странното е как тази майка за възрастта си показва такава динамика, защо снове из магазините, като казват, че при по-голямо разстояние между питите не се качвала. Еми ето, качва се и това изобщо не й пречи. Според мен, това качество се унаследява, така твърди и собственика на пчелите.
    Ето, друг пример - в началото на този април имах силен кошер с 6-7 рамки пило. Тогава, ако си спомняш, се обърнах към теб за съвет и коментирахме, кога и къде да сложа втори ДБ корпус. Първият плодник се изпълни с пило, сложих отгоре втори с изградени пити!! с 1/3 мед в тях и какво стана? Щяла да се качи, щото горе било топло. Е, да, ама не. Не се качи горе. За мен това е ген, но може и да е стечение от съвкупност от обстоятелства. Нямам знания, за да твърдя със сигурност.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Можеш ли да предположиш, защо си прави винаги самосмяна семейството?
    Убий ме, не знам. Ако кажеш, ще те черпя, че и манов мед ще си купя с удоволствие от теб Не ме е срам да кажа, че се случва да си купувам мед, по-често ми дават де Любител съм и такъв ще остана. Все ми е тая, колко ще извадя и дали изобщо ще извадя, но това не ме спира да ги зазимявам с по един пълен магазин. Та кажи сега за самосмените...

  7. #6517
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Градски, само новоизлюпените покрай програмите пчелари , броят рамки с пило. Пчеларите трето поколение, броим тенекии, пълни с мед.

  8. #6518
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Реално пилото не е на 15 дб рамки, а по-скоро на 12, защото кошерите са 10-ци, а в магазините имаше по 9 рамки, а и там е мешано пило и нектар. Този кошер излезе доста слаб от зимата вероятно заради акара, но успя да се вдигне. Това видях, това споделям. Няма смисъл да се напрягаме в доказване на каквото и било или да се иронизираме. За мен странното е как тази майка за възрастта си показва такава динамика, защо снове из магазините, като казват, че при по-голямо разстояние между питите не се качвала. Еми ето, качва се и това изобщо не й пречи. Според мен, това качество се унаследява, така твърди и собственика на пчелите.
    Ето, друг пример - в началото на този април имах силен кошер с 6-7 рамки пило. Тогава, ако си спомняш, се обърнах към теб за съвет и коментирахме, кога и къде да сложа втори ДБ корпус. Първият плодник се изпълни с пило, сложих отгоре втори с изградени пити!! с 1/3 мед в тях и какво стана? Щяла да се качи, щото горе било топло. Е, да, ама не. Не се качи горе. За мен това е ген, но може и да е стечение от съвкупност от обстоятелства. Нямам знания, за да твърдя със сигурност.

    Убий ме, не знам. Ако кажеш, ще те черпя, че и манов мед ще си купя с удоволствие от теб ������ Не ме е срам да кажа, че се случва да си купувам мед, по-често ми дават де Любител съм и такъв ще остана. Все ми е тая, колко ще извадя и дали изобщо ще извадя, но това не ме спира да ги зазимявам с по един пълен магазин. Та кажи сега за самосмените...
    Аз баш от пчели много много не разбирам ама чета чат пат така както си го направил за развитие на семеиството по руските книги пише, че не се прави така това е може би мързелива корпусна технология къде я сработи я не ако няма още куп благоприятни обстоятелства.А може би гена да и е такъв ама ми липсват знания в тая област.к

  9. #6519
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги

    Днес един от кошерите ми се рои ,вероятно първи рой.
    какво мога да направя за да не се рои този кошер повече?
    няма още излупени майки .
    Но не си много сигурен, че няма?

  10. #6520
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Градски, само новоизлюпените покрай програмите пчелари , броят рамки с пило. Пчеларите трето поколение, броим тенекии, пълни с мед.
    Аз предпочитам да не броя, ние програмистите си гледаме онлайн сметката

 

 
Страница 652 от 683 ПърваПърва ... 152552602642650651652653654662 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •