Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 533 от 683 ПърваПърва ... 33433483523531532533534535543583633 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,321 до 5,330 от общо 6828
  1. #5321
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Като се придава търтовката, заедно с търтеевото пило ли да я придаваме, или трябва да се махат питите с пило, което понякога е доста.
    Винаги разкъсвам търтиевото пило и после слагам питата.

  2. #5322
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Като се придава търтовката, заедно с търтеевото пило ли да я придаваме, или трябва да се махат питите с пило, което понякога е доста.
    Уфф това забравих да го пиша, като си мисля, че всеки би тряввало да го знае. Аз оставям търтовката на основи, без храна и най-малко 24 часа преди да я прехвърля върху другия кошер.

  3. #5323
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    215
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Уфф това забравих да го пиша, като си мисля, че всеки би тряввало да го знае. Аз оставям търтовката на основи, без храна и най-малко 24 часа преди да я прехвърля върху другия кошер.
    Хабиш рамки, основи, труд и време за една търтовка?????
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  4. #5324
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Хабиш рамки, основи, труд и време за една търтовка?????
    Нищо не хабя, освен на тези два дена по 5 минути, а няма и толкова. Друго си е още 1 кило пчели в някой кошер допълнително.

  5. #5325
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Тази седмица ще потърся удобен ден да зазимя 2-та си кошера ДБ 12. Бихте ли ме посъветвали как да го направя най-добре и как да наредя рамките? В момента има по 10 в него и определено ще отпадне някоя от тях. Единият е малко слаб.

  6. #5326
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Тази седмица ще потърся удобен ден да зазимя 2-та си кошера ДБ 12. Бихте ли ме посъветвали как да го направя най-добре и как да наредя рамките? В момента има по 10 в него и определено ще отпадне някоя от тях. Единият е малко слаб.



    Така трябва да изглежда ДБ за зимата.

  7. #5327
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Не ми се сърди, но от схемата не разбирам кое е мед, пило, прашец и т.н., тъй че ако може да ми се обясни с думи. Също така дам и кажете дали трябва да сложа нещо допълнително като храна сега или нещо конкретно? Или просто да си наредя рамките, да си сложа възглавницата и дотам, да не пипам повече?

  8. #5328
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Не ми се сърди, но от схемата не разбирам кое е мед, пило, прашец и т.н., тъй че ако може да ми се обясни с думи. Също така дам и кажете дали трябва да сложа нещо допълнително като храна сега или нещо конкретно? Или просто да си наредя рамките, да си сложа възглавницата и дотам, да не пипам повече?
    Няма да ти се сърдя, но май се бъзикаш или изобщо не четеш друго освен форума. Тъмното е мед, светлото -празни килийки. Пило няма, прашеца е някъде в предпоследните пити. Кълбото се вижда в средата.

  9. #5329
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Не ми се сърди, но от схемата не разбирам кое е мед, пило, прашец и т.н., тъй че ако може да ми се обясни с думи. Също така дам и кажете дали трябва да сложа нещо допълнително като храна сега или нещо конкретно? Или просто да си наредя рамките, да си сложа възглавницата и дотам, да не пипам повече?
    Съвет от мен - купи си "Библията" на пчеларя.
    Това е книгата "Календарен справочник по пчеларство" на Любен Радоев.
    Чети и се учи, и след това пак чети !

    Успех !

  10. #5330
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Днес ги отворих.
    http://prntscr.com/gst71e
    Имам две пити с подобно пило, което сякаш видях и преди 2 месеца. Възможно ли е нищо да не изскочи оттук?
    Също така както и очаквах, другия ми кошер е доста слаб. Покриваше не повече от 3 рамки с пчели и на другите чат-пат някоя. От 10 рамки го направих на 8, като изкарах тези със стария мед, който покриваше цялата рамка. Дали да го стесня още, въпреки че други пчелари ми казваха, че те знаят какво правят и че пчела от студ не умира.

 

 
Страница 533 от 683 ПърваПърва ... 33433483523531532533534535543583633 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •