Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 237 от 683 ПърваПърва ... 137187227235236237238239247287337 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,361 до 2,370 от общо 6828
  1. #2361
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    И аз имам такива табли има сега зимата си е мъка слагането на питка!!!
    Освен ако нямат магазин или наставка.
    Тези табли ще ги сведа до минимум в моя пчелин!
    Имам кошери къде зимата им се обръщат таблите това е удобно. Сега си правя кошери от дюшеме, а таблите от ламперия заковани на летвички така, че зимата да се обръщат. Стиропора ще е на самият капак отдолу.
    Защо да е мъка.Обръщаш таблата /аз им казвам-таванки/ и слагаш питки, колкото искаш.Дълбоки са колкото височината на хранилката +5-10мм.

  2. #2362
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Моите таванки са като на снимките.
    На периферните летви правя канал където флиза фазера, така че фазера идва 6мм повисоко.
    Над рамките в сандъците имам 4-5мм. При това фазера идва на 10мм над рамките.
    Питка 1кг се събира. Понякога питката леко надига, но като натисна малко и таванката ляга.

  3. #2363
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Предлагат ми да купя 2 дадан блат кошера 10 рамки .Мисля да ги купя и април да извадя по 5 рамки от кошери и да ги сложа във друг 2,И така да направя 4 кошера .Какво трябва да направя просто да извадя 5 рамки и да ги сложа във новите кошери и да сложа майка (която ще си купя,няма да чакам да си направят сами ).Да не вземат да се върнат във старите кошери ?

  4. #2364
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Предлагат ми да купя 2 дадан блат кошера 10 рамки .Мисля да ги купя и април да извадя по 5 рамки от кошери и да ги сложа във друг 2,И така да направя 4 кошера .Какво трябва да направя просто да извадя 5 рамки и да ги сложа във новите кошери и да сложа майка (която ще си купя,няма да чакам да си направят сами ).Да не вземат да се върнат във старите кошери ?
    От къде ще вземеш майки през април?

  5. #2365
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    От къде ще вземеш майки през април?
    Мислех да си купя,Защо във този период не се ли продава ?

  6. #2366
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За да има жива майка в този период, то това означава, че тя живее в някакво семейство. Дори и да е на 3 рамки това семейство, счита се че е СЕМЕЙСТВО, което струва поне 150-200 лева. Та кой ще си унищожи семейство за 150 лева, за да ти продаде майка за 20-30 лева?

    Първите нови тазгодишни майки при добро стечение на обстоятелствата ще се появят някъде през средата на май. Тогава дефицита е голям, търсенето е голямо и вероятно и цената ще е по-висока от нормалната. Масовите майки за сезона се появяват чак в началото на юни.

  7. #2367
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За да има жива майка в този период, то това означава, че тя живее в някакво семейство. Дори и да е на 3 рамки това семейство, счита се че е СЕМЕЙСТВО, което струва поне 150-200 лева. Та кой ще си унищожи семейство за 150 лева, за да ти продаде майка за 20-30 лева?

    Първите нови тазгодишни майки при добро стечение на обстоятелствата ще се появят някъде през средата на май. Тогава дефицита е голям, търсенето е голямо и вероятно и цената ще е по-висока от нормалната. Масовите майки за сезона се появяват чак в началото на юни.
    Винаги съм казвал, че майките по това време струват колкото едно семейство.
    Working....

  8. #2368
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За да има жива майка в този период, то това означава, че тя живее в някакво семейство. Дори и да е на 3 рамки това семейство, счита се че е СЕМЕЙСТВО, което струва поне 150-200 лева. Та кой ще си унищожи семейство за 150 лева, за да ти продаде майка за 20-30 лева?

    Първите нови тазгодишни майки при добро стечение на обстоятелствата ще се появят някъде през средата на май. Тогава дефицита е голям, търсенето е голямо и вероятно и цената ще е по-висока от нормалната. Масовите майки за сезона се появяват чак в началото на юни.
    Аз съм начинаещ ,и за това още не съм наясно как стоят нещата със майките .Иначе как да си прехвърля рамките за да мога от 2 да си направя 4 ?

  9. #2369
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    от 2 семейства 4 ли ?

  10. #2370
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Предлагат ми да купя 2 дадан блат кошера 10 рамки .Мисля да ги купя и април да извадя по 5 рамки от кошери и да ги сложа във друг 2,И така да направя 4 кошера .Какво трябва да направя просто да извадя 5 рамки и да ги сложа във новите кошери и да сложа майка (която ще си купя,няма да чакам да си направят сами ).Да не вземат да се върнат във старите кошери ?
    Най изгодния вариант е:Развиваш двата кошера до акацията.Една седмица преди акацията,извеждаш майката в отводка с две рамка пило и една маломедна,а на тяхно място поставяш празни рамки или во.В края на акацията ще имаш млада майка и мед от основния кошер и една отводка.За слънчогледа и отводката ще събира мед за теб.

 

 
Страница 237 от 683 ПърваПърва ... 137187227235236237238239247287337 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •