Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 126 от 683 ПърваПърва ... 2676116124125126127128136176226626 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,251 до 1,260 от общо 6828
  1. #1251
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Така.Действай!

  2. #1252
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Никъде не откривам,какво е предимството на ДБ магазини на ЛР корпус.Моля,посочи линк или обясни.
    Ами по-лесни са за работа. За медодобив, за сам човек-пчелар - със сигурност, а в голяма степен и за пчелите. При равни условия - по-бързо ги градят и по-бързо ги пълнят. Ще вадиш монофлорен мед навярно, но другото е по-важно. Ако си организираш правилно нещата, ще вадиш мед само от чисти медови пити, които не са стояли в кошера по време на антивароа третиране и в които не е люпено пило. Съответно тия пити може да ги съхраняваш на склад по половин година и много повече, без да ги третираш и без да ги напада молец. При твоите условия, медодобив от 20-30-40 кошера с ДБ магазини спокойно може да го организираш с обикновена хордиална центрофуга, тройка или четворка + помощник или преработена четворка с радиален кош и евентуално ток и без помощник. ЛР също може да въртиш така, ама тегава работа и ще трябва да даваш лев за нещо по-производително. Като имаш готови магазини и пчела, винаги може да пробваш и корпусна технология с 1/2 ДБ рамка, т.е. Фарар. Ако си обърнал внимание, доста хора от форума, които са горе-долу с твоите условия и изисквания се интересуват и по тоя въпрос...
    Айде сега намери си поне едно предимство, при тебе, на ЛР пред 1/2 ДБ за медодобив и си решавай.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #1253
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За райони с по слаба паша трудно пълнят корпуса. При мен има само една силна паша слънчогледова, останалите са слаби и тамън напълнят медовия корпус с нектар и майката се качи и го обърне в пило а не мога да го извъртя защото не е запечатан. Докато при магазините напълнят вентилират и запечатат за кратко време.

  4. #1254
    Наблюдател
    Регистриран
    04.07.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Ямбол
    Здравейте,
    Имам въпрос към вас. Имам кошер ДБ. , в който пчелите влизат само и единствено на горна прелка . Каква може да е причината ?
    пп . Кошерът не е силно развит , на други по - слаби кошери пчелите влизат и от горна и от долна прелка .

  5. #1255
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от good_name Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам въпрос към вас. Имам кошер ДБ. , в който пчелите влизат само и единствено на горна прелка . Каква може да е причината ?
    пп . Кошерът не е силно развит , на други по - слаби кошери пчелите влизат и от горна и от долна прелка .
    Използват най - късия път.

  6. #1256
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    Здравейте колеги.
    Имам нужда от съвет. Какво да направя за да не блокирам плодника на моите кошери ,защото днес като отворих имаше пълни пити с меди малко свободно място на питите с пило. В момента кошерите изглеждат така рамка прашец пет рамки пило три с мед и днес поставих две восъчни основи до последната рамка с пило. Един пчелар ме посъветва да поставя магазините и в плодника да редувам рамките с пило и мед ,така щели да качат меда в магазина и ще има свободно място за майката.

  7. #1257
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от caMel Виж публикацията
    Здравейте колеги.
    Имам нужда от съвет. Какво да направя за да не блокирам плодника на моите кошери ,защото днес като отворих имаше пълни пити с меди малко свободно място на питите с пило. В момента кошерите изглеждат така рамка прашец пет рамки пило три с мед и днес поставих две восъчни основи до последната рамка с пило. Един пчелар ме посъветва да поставя магазините и в плодника да редувам рамките с пило и мед ,така щели да качат меда в магазина и ще има свободно място за майката.
    За сега го остави така и след като поизградят основите и майката е снесла яйца вече, може да извадиш още една пита с мед и да поставиш още една основа. Дотогава ще започне да цъфти акацията и слагаш магазина.

  8. #1258
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    Същият пчелар ,на който пчелина му е на 4 км от мен, каза че в нашия район има рапица която е вече цъфнала. И наистина пчелите носят само жълт прашец.

  9. #1259
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ако имаш изградени пити, можеш да извадиш медени и на тяхно място празни, но между пилото и магазин, ако пък нямаш, то послушай пчеларя, който те е посъветвал, защото рапицата ще ги подлуди.

  10. #1260
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ако имаш изградени пити, можеш да извадиш медени и на тяхно място празни, но между пилото и магазин, ако пък нямаш, то послушай пчеларя, който те е посъветвал, защото рапицата ще ги подлуди.
    Той му е казал, че има рапица, но колко е тази рапица? Ако е някакво нищожно количество то съвета може да излезе и неправилен и да извади меда от кошера, и да остави пчелите без мед.

 

 
Страница 126 от 683 ПърваПърва ... 2676116124125126127128136176226626 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •