Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 546 от 683 ПърваПърва ... 46446496536544545546547548556596646 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,451 до 5,460 от общо 6828
  1. #5451
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    160 литрово буре е х 3 на това от клипа,то е около 50л. според мене.

  2. #5452
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/bOa16acb_c8 тоя е май по добър.

  3. #5453
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Еваси мамата, че то и мойто е такова!? И тоя обаче не ми хареса как работи. Остава ни да се надяваме, че на лято уважаваният г-н Дончев ще ни изнесе видеоурок по изваждане Аз няма да мога, щото ше тряа да си плащам...

    П.п. По темата каци и бурета - инж. Иван Парашкевов има интересни статии по въпроса. Аз все още не съм се отказал някога да си направя нещо като неговите.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #5454
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2017
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Виноградец, общ. Септември, обл. Пазарджис
    Благодаря на всички ви!
    Четох с интерес и изгледахме колективно видеоклиповете. Направо съм изумена какво могат да направят пчелите в едно буре сами, без помощ! Никога до сега не съм се замисляла особено за живота им.

    Днес ще се постарая да купя храна и лентичките за акари. Надявам се в храната да има всички необходими съставки и продавачът да е достатъчно запознат и с продуктите, които продава, и с потребностите на пчелите през този сезон.

    Ще се опитам да намеря було и да прорежем отвор отгоре за поставяне на храна. Съществуващият за поставяне на канела явно е останал от долната страна и няма как сега да преобръщаме бурето. Чудя се само, как ще реагират животинките, ако се опитам да преместя бурето някъде по-на завет. Дали пък няма да разкъртя питите, които вече са почнали да си правят. Местенето ще трябва да се случи чрез внимателно въртеливо движение на бурето в изправено положение, но все пак... какво мислите, да го местя ли?

    Още веднъж - много благодаря на всички ви! Ще пиша какво съм свършила. А пчелите още са по цветята.

  5. #5455
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Могилска Виж публикацията
    Четох с интерес и изгледахме колективно видеоклиповете. Направо съм изумена какво могат да направят пчелите в едно буре сами, без помощ!
    Не очаквайте такава гледка във вашето буре. Рояка се е заселил твърде късно, за такова развитие.

  6. #5456
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Отгоре пак ще е трудно.Затова показах клиповете.Странично ще е по добре и после парчетата да се наставят.Може ли да споделите снимка с нас, че се чудим и гадаем колко е обема на бурето.
    Благодаря ви предварително.

  7. #5457
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не очаквайте такава гледка във вашето буре. Рояка се е заселил твърде късно, за такова развитие.


    Атанасов ти не знае да ли бягат пчелите от Цераната, а знаеш какво ще намери./шегувам се отново/

  8. #5458
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Атанасов ти не знае да ли бягат пчелите от Цераната, а знаеш какво ще намери./шегувам се отново/
    Друмев, колко е голям този ( късносептемврийски) рой и колко далака е изградил ?

    Да ти пусна снимка на рой от 8.09.2016 , настанен в кошер и т.н.

    пп. познай дали оцеля.

  9. #5459
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Отгоре пак ще е трудно.Затова показах клиповете.Странично ще е по добре и после парчетата да се наставят.Може ли да споделите снимка с нас, е се чудим и гадаем колко е обема на бурето.
    Благодаря ви предварително.
    Пак да се намеся в темата. Хора мили, госпожата все още не разбира и грам от пчели, а вие я юрнахте какви ли не процедури от висшия пилотаж да прави. Ако не им постави ленти какво ще стане? Само я карате да „рови” в отвора/прелката/ за да я нажилят пчелите и да и убият всички мераци, колкото и да са силни те. Единственото нещо което трябва да се направи в момента е да се пробият отвори отгоре и отстрани на тях да се поставят две питки тесто, завива се с найлон и отгоре някакво старо яке и пак налон и това да се стегне с една лента тиксо. Отвора/ прелката/ може да се завърта на два три дни с по 5-6-10 см. до посока юг. Това за тази година. На пролет какво сабя покаже. Сигурен съм, че това рояче в това буренце ще изкара по добре зимата отколкото вашите/моите ветрилници. А дали този рояк е от септември? Септември са го забелязали. Нека оставим госпожата да свикне с мисълта, че ще стане пчеларка, да засилим мерака и, а не да го убиваме като я караме да прави неща които и Друмев все още не може.

  10. #5460
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2017
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Виноградец, общ. Септември, обл. Пазарджис

    Снимки на кошера с рояка

    Ето снимки на бурето, не са много добри, но фотографът толкова може. Надявам се да си дадете сметка за размерите спрямо бирената бутилка. Зад бурето е кладенец. Тавата трябва да държи импровизирания покрив по-високо, защото между тавата и ръба има дупчица, която пчелите също използват. Друг достъпен отвор към вътрешността няма.

    Струва ми се, че роякът не е голям, защото няма голяма навалица пред отовора. Но постоянно има излизащи и влизащи пчели.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 1182.jpg‎   1183.jpg‎   1184.jpg‎  

 

 
Страница 546 от 683 ПърваПърва ... 46446496536544545546547548556596646 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •