Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 657 от 683 ПърваПърва ... 157557607647655656657658659667 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,561 до 6,570 от общо 6828
  1. #6561
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от laskov Виж публикацията
    .

    Пробвах да я оставя зад преградната дъска, но те не взимат меда.
    А разпечата ли го?

  2. #6562
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Колеги, имам нов призив за съдействие Днес, хванах второто си рояче. В стар ДБ сандък с две пити препълнени със стари спомени, молци и още нещо. Роячето е на около 4 ДБ рамки пчели. Обаче ме осени великопната идея да развия роячето във фарар. И така, извадих двете стари рамки и напълних плодника с новоизградени магазинни пити. Късно довечера ще преместя кошера на новото му място, грубо на около 15 метра, а утре ще го прехвърля и в нов сандък.
    Това е предисторията, но въпросът ми е за фарара. Имам дости изградени магазинни рамки (без да са с прекалено дълбоки килийки), както и 2 магазина запечатан слънчогледов мед от миналата година. Как да разположа корпусите? Мислех така - над дъното 1 магазин с мед, над него втори с основи и на трета позиция изградените пити? Как смятате?
    Този пост е редактиран от zx7r; 10.06.2019 в 14:41. Причина: Едит

  3. #6563
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    От 20-ина дни наблюдавам една аномалия - пчелите стават хиперактивни следобяда след 14ч., до обят се мотат напред-назад, и в един момент полудяват, един невероятен летеж, все едно се роят....на пчелина ги чувам как бучат, и на други определени места има голям шум/фон от бръмчене на пчели, където обаче няма кошери - какво е това нещо, не мога да го разбера...всеки ден след обяда като стане топло, за няколко часа полудяват от летеж, все едно има разсипан мед някъде, какво може да цъфти в момента?...освен трънбъза друго не виждам.

  4. #6564
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    ............

  5. #6565
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    От 20-ина дни наблюдавам една аномалия - пчелите стават хиперактивни следобяда след 14ч., до обят се мотат напред-назад, и в един момент полудяват, един невероятен летеж, все едно се роят....
    И при мен наблюдавах това явление днес, но след 16ч. В първия момент помислих, че е нападение. Дори по-слабите семейства и при отводките се наблюдава по-настървен летеж, а преди това, нищо. Все едно кошерите са замрели. Как си обясняваш това?

  6. #6566
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Еми никак не си го обяснявам - изведнъж след обяд се появява отнякъде някаква бурна паша според мен и пчелите пощуряват....ходил съм доста настрани, на километри от моя пчелин и там същото явление, но само на определени места - все едно 10 роя се въртят около една местност и искат да се закачат някъде, обаче пчели не виждам - само едно яко бучене като фон...и затова питам опитните колеги, ако някой знае какво става всъщност...и така вече 20 дни.

  7. #6567
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Това е вид облитане, но не само на 50 санта от кошера, а надалеч. Търтеите също масово излизат и се получава бръмчене в целия район. Събират се в така наречени търтееви сборища.

  8. #6568
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    с.Новград
    Нарича се търтеево сборище, необичайно облитане на търтеи предимно на височина 10-15 метра и оплождане на пчелни майки- ако наблюдаваш много внимателно ще го забележиш.Свързано е с отглеждане на търтеи повече от обичайното и в този период от доста дни през което се случва има много по- голяма консумация на запаси от мед.

  9. #6569
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от bopetkov Виж публикацията
    Нарича се търтеево сборище, необичайно облитане на търтеи предимно на височина 10-15 метра и оплождане на пчелни майки- ако наблюдаваш много внимателно ще го забележиш.Свързано е с отглеждане на търтеи повече от обичайното и в този период от доста дни през което се случва има много по- голяма консумация на запаси от мед.
    При мен към 16ч., може да решите, че няма пчели в пчелина, само търтеи. Пък знам ли , може и те да ходят на паша.

  10. #6570
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Колеги, имам нов призив за съдействие Днес, хванах второто си рояче. В стар ДБ сандък с две пити препълнени със стари спомени, молци и още нещо. Роячето е на около 4 ДБ рамки пчели. Обаче ме осени великопната идея да развия роячето във фарар. И така, извадих двете стари рамки и напълних плодника с новоизградени магазинни пити. Късно довечера ще преместя кошера на новото му място, грубо на около 15 метра, а утре ще го прехвърля и в нов сандък.
    Това е предисторията, но въпросът ми е за фарара. Имам дости изградени магазинни рамки (без да са с прекалено дълбоки килийки), както и 2 магазина запечатан слънчогледов мед от миналата година. Как да разположа корпусите? Мислех така - над дъното 1 магазин с мед, над него втори с основи и на трета позиция изградените пити? Как смятате?
    Роевата енергия е до време после си е отводка развитие на семейството при Д Б е мед отдолу задължително разпечатан а В.О. около пилото изградените отстрани.За Фарар не знам.

 

 
Страница 657 от 683 ПърваПърва ... 157557607647655656657658659667 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •