Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 654 от 683 ПърваПърва ... 154554604644652653654655656664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,531 до 6,540 от общо 6828
  1. #6531
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Като муле на мост си, поне изгледай първите 10 минути.
    Това май не за първи път ми го предлагаш, а аз не съм фен на абстрактното, а на реалното.

  2. #6532
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    01.04.2019
    00:05
    Отговор: размисли
    tarty
    Пак потърси.
    Знаех си аз, че ме бъркаш с някой, защото изобщо нямам съобщения април, но няма смисъл да се занимаваме с такива несъществености
    Годината беше много крива, май месец просто ни закопа, а и от един кошер не могат да се правят изводи. Тази майка е самосмяна на словенска карника. Наистина, много бързо се дигат. Без да имам рапица или друга ранна паша, достигна пика си към края на април, но оттогава върви леко надолу въпреки, че ги подхранвах. Вече я отделих в отводка, да видим дъщерите й какви ще я свършат.

  3. #6533
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    ... Тази майка е самосмяна на словенска карника. Наистина, много бързо се дигат. Без да имам рапица или друга ранна паша, достигна пика си към края на април, но оттогава върви леко надолу въпреки, че ги подхранвах. Вече я отделих в отводка, да видим дъщерите й какви ще я свършат.
    Словенските карники са ройливи.И лесно минават от самосмяна към роене.Опит.Дръж ги под око.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #6534
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги

    Тази година искам да си произведа майки чрез прехвърляне на личинка.
    до сега не съм го правил.

    На 04 вторник едно семейство се рои и искам да го използвам като стартер.
    за целта днес унищожих всички маточници които бяха заложили.
    Неделя отново един преглед за маточници и ще придам личинките .
    Задължително ли е чашките (никот пласмаса или стъкло) да се полират от пчелите ?
    След колко време може да се отнемат от стартера и придадат на отглеждача, или е по добре да ги оставя да запечатат в стартера?

    Някакви съвети ,препоръки

  5. #6535
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги

    Тази година искам да си произведа майки чрез прехвърляне на личинка.
    до сега не съм го правил.

    На 04 вторник едно семейство се рои и искам да го използвам като стартер.
    за целта днес унищожих всички маточници които бяха заложили.
    Неделя отново един преглед за маточници и ще придам личинките .
    Задължително ли е чашките (никот пласмаса или стъкло) да се полират от пчелите ?
    След колко време може да се отнемат от стартера и придадат на отглеждача, или е по добре да ги оставя да запечатат в стартера?

    Някакви съвети ,препоръки
    Няма нужда да ги слагаш да ги полират предварително. Аз използвам пластмасови, купувам ги директно от Китай. Приемат си ги и ги отглеждат без предварително полиране.

  6. #6536
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Как си защитавате рамките от молец? 2-ра година изхвърлям... Досега ги редех с кошер и магазин със орехова шума и нафталин отдолу и отгоре с вестник, но не помага.

  7. #6537
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Словенските карники са ройливи.И лесно минават от самосмяна към роене.Опит.Дръж ги под око.
    Днес е 9-ти ден от издърпването на майката и реших да ги отворя да видя, колко и какви маточници са сътворили. Познай, какъв е резултатът? Да, позна, в роево са
    Към 25 маточници на 3 пити, почти всички са дребни, не ми хареса нито един, но оставих 4 по читави на 3 пити. Вярно, че и самата словенка е дребна и доста тънка, но в сборната отводка снася много добре. Лошото е, че сега върви силна липа, а те висаят по рамките и не ебават да събират, ама здраве да е. Как да процедирам? Мога ли да разделя кошера на 2 с по 2 маточника всеки и да ги разположа така, че да разделя и летящата пчела? Така ще се прекрати ли роевото?

  8. #6538
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Как си защитавате рамките от молец? 2-ра година изхвърлям... Досега ги редех с кошер и магазин със орехова шума и нафталин отдолу и отгоре с вестник, но не помага.
    Кой е консуматорът на този нафталинен мед? Нафталинът е доказана отрова и канцероген!
    Когато няма паша магазините ми са под плодника вкл. от есента до пролетта, а когато има - над. Няма молец, няма шума, пушеци и т.н.

  9. #6539
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    А когато нямаш пчели, а имаш рамки. Как се защитават.

  10. #6540
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Днес е 9-ти ден от издърпването на майката и реших да ги отворя да видя, колко и какви маточници са сътворили. Познай, какъв е резултатът? Да, позна, в роево са
    Към 25 маточници на 3 пити, почти всички са дребни, не ми хареса нито един, но оставих 4 по читави на 3 пити. Вярно, че и самата словенка е дребна и доста тънка, но в сборната отводка снася много добре. Лошото е, че сега върви силна липа, а те висаят по рамките и не ебават да събират, ама здраве да е. Как да процедирам? Мога ли да разделя кошера на 2 с по 2 маточника всеки и да ги разположа така, че да разделя и летящата пчела? Така ще се прекрати ли роевото?
    ... или втори вариант - местя целия кошер, на негово място поставям празен с 4-5 основи и пита с маточник? Би трябвало да мине номера

 

 
Страница 654 от 683 ПърваПърва ... 154554604644652653654655656664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 33 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 33 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •