Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 300 от 683 ПърваПърва ... 200250290298299300301302310350400 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,991 до 3,000 от общо 6828
  1. #2991
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако е така както казваш, кошера за който говориш, трябва да е пълен със запечатано пило. За да може пчелата от него след 20 дена да започне да навлиза в евентуално цъфналия слънчоглед. Е, според мен това е невъзможно?Освен ако, след като приемат майката не започнеш да му придаваш запечатано пило.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #2992
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2014
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако е така както казваш, кошера за който говориш, трябва да е пълен със запечатано пило. За да може пчелата от него след 20 дена да започне да навлиза в евентуално цъфналия слънчоглед. Е, според мен това е невъзможно?Освен ако, след като приемат майката не започнеш да му придаваш запечатано пило.
    Ами беше пълен но сега му остава само една която се люпи.При положение 70 процента от пчелите му са млади и не работили няма ли да устискат поне още 30 дена.

  3. #2993
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Здравейте колеги,преди 3 дена приятел ми подари отводка на 4 рамки със неоплодена майка видях я със голям зор бърза е като нинджа.На две от рамките имаше маточници затворени,оставих ги така както са си ,проверих внимателно всички рамки нямаше прясно пило или току що снесено.Днеска към 10часа сутринта от този кошер излязоха масово пчели на прелката и започнаха да летят и бучат около кошера,след 1-2 минути примерно казвам около 100 пчели отидоха до близкото дърво и на височина около 10-12метра и летяха около клоните 5 минути някъде,после започнаха да се връщат към пчелина аз стоях и ги гледах отдръпнах се на 10 метра.Нахраних всички други отводки и тази я оставих за последна отворих я и пчелите си бяха по рамките както предните дни спокойни не хапяха.Огледах питите и видях че единия маточник беше пробит отдолу явно е излязла майката.Другата майка неоплодената не можах да я намеря със старателно търсене,не видях изобщо майка.Въпроса ми е това което видях оплождане на майката ли беше? По рамките има още около 5-6 маточника затворени

  4. #2994
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На мен ми прилича на либидо!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #2995
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Здравейте колеги,преди 3 дена приятел ми подари отводка на 4 рамки със неоплодена майка видях я със голям зор бърза е като нинджа.На две от рамките имаше маточници затворени,оставих ги така както са си ,проверих внимателно всички рамки нямаше прясно пило или току що снесено.Днеска към 10часа сутринта от този кошер излязоха масово пчели на прелката и започнаха да летят и бучат около кошера,след 1-2 минути примерно казвам около 100 пчели отидоха до близкото дърво и на височина около 10-12метра и летяха около клоните 5 минути някъде,после започнаха да се връщат към пчелина аз стоях и ги гледах отдръпнах се на 10 метра.Нахраних всички други отводки и тази я оставих за последна отворих я и пчелите си бяха по рамките както предните дни спокойни не хапяха.Огледах питите и видях че единия маточник беше пробит отдолу явно е излязла майката.Другата майка неоплодената не можах да я намеря със старателно търсене,не видях изобщо майка.Въпроса ми е това което видях оплождане на майката ли беше? По рамките има още около 5-6 маточника затворени
    Ти защо остави маточниците?Това дето си видял не е оплождане на майката, то става във въздуха, а не по клоните и не става близо до пчелина, а майката лети към търтеево сборище, тя избягва близкородствено съешаване. Най-вероятно е излезла новата майка и е формирала ройче.

  6. #2996
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Може и грешно да съм го написал не бяха накацали по клоните а покрай тях летяха високо на самия връх на дървото

  7. #2997
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Може и грешно да съм го написал не бяха накацали по клоните а покрай тях летяха високо на самия връх на дървото
    Това летене е прелюдия към кацането но явно при това нещо се е случило с новата майка и ройчето се е върнало в кошера. При брачен полет излита майката следвана от група търтеи и излита на високо вдига се много шум и не лети към близък клон.

  8. #2998
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Адаш,чуждите търтеи няма да чакат да ги изпревари някой друг.Твърде възможно е да е именно оплождане.При оплождана,майката излита със свита....

  9. #2999
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Не знам да има стопроцентов начин за придаване на майка? Особено на силно семейство. Аз бих предпочел да имам две семейства с майки. А какво ще съберат? Не зависи само от тях. Или от нас. Петте рамки могат без проблем да станат десет.
    Местен пчелар сподели,че придавал майки по следния начин.Когато иска да подмени стара майка намира я,убива я и след това я пъха в клетка при закупена млада оплодена майка.В стремежа си да освободят собствената си майка пчелите всъщност освобождават новата.Някой пробвал ли е подобно нещо.

  10. #3000
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Адаш,чуждите търтеи няма да чакат да ги изпревари някой друг.Твърде възможно е да е именно оплождане.При оплождана,майката излита със свита....
    Свита от търтеи не от пчели. Не съм чувал майка да се оплоди на близкото дърво в клоните ма щом казваш, то ще си проличи ако е оплодена. Оплождането доколкото знам аз става високо във въздуха в клоните на дърво е рисково и проблематично.

 

 
Страница 300 от 683 ПърваПърва ... 200250290298299300301302310350400 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •