Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 144 от 683 ПърваПърва ... 4494134142143144145146154194244644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,431 до 1,440 от общо 6828
  1. #1431
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Обличаш се дебело, намираш майката и я убиваш. Купуваш си след 7 дни една майка, отново се обличаш дебело, разрушаваш всички маточници в кошера, ако все пак има още незапечатано пило вадиш питите и ги даваш за отглеждане в друг кошер, придаваш новата майка. Като приемат новата майка нещата ще се нормализират постепенно. И аз имам тази неделя същата неприятна операция и друг изход не виждам.

  2. #1432
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Ако семейството е силно и майката не е маркирана, намирането и е трудна задача.

  3. #1433
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    И аз имах подобно агресивно семейство - правеха гривни около ръцете ми, но нещата се оправиха преди да убия майката и то без моя намеса.
    При оглед на кошер винаги мятам едно покривало, което в голяма степен пречи на пчелите да излязат масово и да ме нажилят. Откриваш само 1-2 до 3 рамки и работиш.

  4. #1434
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Имам един кошер, който остана за известно време без майка. Докато не се излюпи и сега все още не е оплодена. През това време пчелите са напълнили целия плодник с мед. Преди няколко дена им сложих магазин, дали ще преместят меда в магазина ? Защото майката няма къде да снася кога се оплоди. Чудя се какво да правя, или да изцентрофужа някоя пита, кое е най - правилното решение ?

  5. #1435
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Извади 2-3 рамки с мед и сложи на тяхно място восъчни основи да градят.
    Вариант е и центрофугата.

  6. #1436
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Обличаш се дебело, намираш майката и я убиваш. Купуваш си след 7 дни една майка, отново се обличаш дебело, разрушаваш всички маточници в кошера, ако все пак има още незапечатано пило вадиш питите и ги даваш за отглеждане в друг кошер, придаваш новата майка. Като приемат новата майка нещата ще се нормализират постепенно. И аз имам тази неделя същата неприятна операция и друг изход не виждам.
    Тъкмо ги направих от отводка да станат пълен кошер и да градят магазини и сега трябва да убивам майката...няма ли друго решение

  7. #1437
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    Тъкмо ги направих от отводка да станат пълен кошер и да градят магазини и сега трябва да убивам майката...няма ли друго решение
    Жилят но мед събират като за световно.Тук е дилемата да бъде или да не я бъде

  8. #1438
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Жилят но мед събират като за световно.Тук е дилемата да бъде или да не я бъде
    Тия мойте пчели дето бяха останали без майка, не дават да отвориш капака, ама и те събират мед като за световно.

  9. #1439
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    Тия мойте пчели дето бяха останали без майка, не дават да отвориш капака, ама и те събират мед като за световно.
    Аз преди имах 2 такива.Винаги последни ги вадех.Но се отчитаха много много добре.Аз не бих я убил майката,но това съм аз обратния вариянт е по правилен.

  10. #1440
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Има майки и майки.Например BB майки.

 

 
Страница 144 от 683 ПърваПърва ... 4494134142143144145146154194244644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •