Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 683 ПърваПърва ... 2634353637384686136536 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 6828
  1. #351
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Брезента е доста подходящ.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #352
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Благодаря Лалов.Предполагам че ако е някакъв по тънък памучен плат може и да го прогризват и да се къса като се отлепя когато е заклеен.

  3. #353
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Мойте всички са с платна, нямам нито един с табла. Платно се прави от брезент или дънков плат и от плътно перде става и е много по удобно за преглед от табла.

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от donald
    А ако майката се качи горе(или се премести ръчно)да снася и после се ограничи с решетка,какво става?
    Колега, стесни семейството и ако имаш изградени ЛР рамки, разширявай с тях и така най-лесно ще минеш от ДБ на ЛР. Също така , ако ги форсираш да изпълнят плодника доста преди пашата, то лесно ще ги принудиш да се качат горе в ЛР корпус. Ако това го направиш в началото на пашата, то ЛР корпуса ще го напълнят с мед.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #355
    Здравейте ,колеги.Предстои ми да преместя моите семейства от двора си на друго място където смятам да установя пчелина,но е близко на около километър.Ако може съвет за най-добрия начин и кога и как да направя преместването.Благодаря!

  6. #356
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от 4i4omaistor
    Здравейте ,колеги.Предстои ми да преместя моите семейства от двора си на друго място където смятам да установя пчелина,но е близко на около километър.Ако може съвет за най-добрия начин и кога и как да направя преместването.Благодаря!
    Повечето ще ти кажат началото на април,но моето лично мнение да го направиш още сега....само поради една причина,че в момента облитането като километри не е голямо,и шанса за загуби на дори 1 пчела е нула.Разбира се ти си преценяваш,но аз бих затворил прелките рано сутринта и в малко по-топлия ден,щях да ги преместя...Пак казвам всеки сам си преценява кой риск е по-малък

  7. #357
    Внасянето на прашец в кошера 100%-ва гаранция ли е за наличие на пило ? И обратно ако не внасят прашец няма пило ?
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #358
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo
    Внасянето на прашец в кошера 100%-ва гаранция ли е за наличие на пило ? И обратно ако не внасят прашец няма пило ?
    Не е гаранция. Тази пролет имам 2 загубени майки. Няма ги при прегледа, няма пило. Семействата обаче всеки подходящ ден на февруари, вкл. 1ви март, носеха прашец.
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  9. #359
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Здравейте колеги имам въпрос.Пречи ли мравчената киселина при изпарението си на питите с мед?Питам защото при стесняването на семействата преди 2 дни празните свободни пити и тези с мед които са излишни ги сложих в един стар не работещ фризер тип ракла , и за да не бъдат нападнати от восъчен молец сложих шишенце с мравчена киселина с фитил.За празни пити четох че може да се съхраняват така но за пити с мед не открих.Моля ако някой има някаква информация или наблюдение да сподели.Благодаря предварително

  10. #360
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Не се притеснявай,съхранявай ги така.Въпреки всичко в момента на поставянето в гнездото,ги напръскай с вода.

 

 
Страница 36 от 683 ПърваПърва ... 2634353637384686136536 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •