Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 622 от 683 ПърваПърва ... 122522572612620621622623624632672 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,211 до 6,220 от общо 6828
  1. #6211
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги.

    Няколко въпроса
    1,Може ли пчелно яйце да не се излюпи,и евентуално колко време биха го държали?
    2,Майка не оплодена от есента ,може ли да снася по това време(не оплодени яйца)?
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	ами-сега[1].png
Прегледи:      137
Размер:	12.1 KB
ID:	9946..............

  2. #6212
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги.

    Няколко въпроса
    1,Може ли пчелно яйце да не се излюпи,и евентуално колко време биха го държали?
    2,Майка не оплодена от есента ,може ли да снася по това време(не оплодени яйца)?
    Твойта логика какво ти казва?

  3. #6213
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги.

    Няколко въпроса
    1,Може ли пчелно яйце да не се излюпи,и евентуално колко време биха го държали?
    2,Майка не оплодена от есента ,може ли да снася по това време(не оплодени яйца)?
    Може и на двата въпроса

  4. #6214
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Може и на двата въпроса

    Може ама си трябва строителна рамка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #6215
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може ама си трябва строителна рамка.
    Само ако мислиш да ги ползваш

  6. #6216
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може ама си трябва строителна рамка.
    Каква строителна рамка коя е тая майка де на 100% и се излюпват яйцата и има ли такава в нормални пчелини и кокошките без петел не снасят ли яйца и без полог.

  7. #6217
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може ама си трябва строителна рамка.
    Мани я тая строителна рамка да кажем че искаш майка ама да не е от роиливо семейство семейството влиза в роево махаш майката и маточниците и слагаш рамка с яйца от кое семейство си искаш.Имаш най малко няколко варианта да ти отгледат роева майка от семейство в работно състояние.Подробностите са лесни

  8. #6218
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ако се вярва на думите на един съфорУМНИК, може още тази година да преизпълниш плана. Проучи пашите в района, поумувай върху някаква предварителна стратегия, конкретно за семейството което имаш в момента. И повечко четене"де що има издадена и неиздадена литература"
    П. П. Видях със закъснение, че си отговорил
    Стратегия имам,колко е правилна ,вие ще прецените.Мисля като запълни 8 рамки да го прехвъля в 12–так, като го напълни ще се опитам да намеря майката/съмнявам се,че ще успея,виждал съм я два пъти ,при прехвърлянето на рояка в кошера,беше неоплодена и десет дни по–късно след като имаше снесени яйца,вече видимо наедряла.Не е маркирана,не смея да я докосна!/и да я отделя с 3 рамки в нуклеус.От тук нататък метода на колегата Вълчан от форума.Ако не намеря майката деля на 2 и след 4 дни проверка.Така от 1 мисля ,че лесно ще станат 3,ако майките се оплодят нормално!Ако всичко е нормално защо не и една сборна отводка с купешка майка в средата на юли!Остава да сменим сегашната майка.Чрез отнемане на пило как става?

  9. #6219
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Стратегия имам,колко е правилна ,вие ще прецените.Мисля като запълни 8 рамки да го прехвъля в 12–так, като го напълни ще се опитам да намеря майката/съмнявам се,че ще успея,виждал съм я два пъти ,при прехвърлянето на рояка в кошера,беше неоплодена и десет дни по–късно след като имаше снесени яйца,вече видимо наедряла.Не е маркирана,не смея да я докосна!/и да я отделя с 3 рамки в нуклеус.От тук нататък метода на колегата Вълчан от форума.Ако не намеря майката деля на 2 и след 4 дни проверка.Така от 1 мисля ,че лесно ще станат 3,ако майките се оплодят нормално!Ако всичко е нормално защо не и една сборна отводка с купешка майка в средата на юли!Остава да сменим сегашната майка.Чрез отнемане на пило как става?
    По добре като за 1ва година си купи 3 майки когато кошера направи 6 рамки с пило, вадиш по 2 рамки пило и 1 мед и правиш 3 отводки, за основния не го мисли там е летящата пчела, но е важно да остане майката там.

  10. #6220
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Стратегия имам,колко е правилна ,вие ще прецените.Мисля като запълни 8 рамки да го прехвъля в 12–так, като го напълни ще се опитам да намеря майката/съмнявам се,че ще успея,виждал съм я два пъти ,при прехвърлянето на рояка в кошера,беше неоплодена и десет дни по–късно след като имаше снесени яйца,вече видимо наедряла.Не е маркирана,не смея да я докосна!/и да я отделя с 3 рамки в нуклеус.От тук нататък метода на колегата Вълчан от форума.Ако не намеря майката деля на 2 и след 4 дни проверка.Така от 1 мисля ,че лесно ще станат 3,ако майките се оплодят нормално!Ако всичко е нормално защо не и една сборна отводка с купешка майка в средата на юли!Остава да сменим сегашната майка.Чрез отнемане на пило как става?
    Не съм чел метода на колегата Вълчан, но той е сериозен пчелар, така че предполагам е описал подходящ метод. Ако ще го разделяш семейството, не еиждам смисъл да го прехвърляш, по добре му сложи магазин или корпус за развитие. Я кажи с какъв инвентар разполагаш, че с тези слаби отводки където си планувал не виждам градежа много. Едно силно семейство ще гради повече от 3 слаби

 

 
Страница 622 от 683 ПърваПърва ... 122522572612620621622623624632672 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 23 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 23 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •