Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 525 от 683 ПърваПърва ... 25425475515523524525526527535575625 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,241 до 5,250 от общо 6828
  1. #5241
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Данчо,любимецо на форума!!! С това твое писание много ме величаеш.Или беше сигурен ,че той ще се разсърди и аз няма да пиша нито ред тук/винаги държа на думата си/.
    Относно въпроса ти–Данчо не съм имал такъв случай.Имал съм отделни килийки с мед с петролен цвят/също не знам от какво е/.Нарочно го отбрах и му направих дегустация.Тръпчив,с лека горчива жилка.Допускам че е от тютюн.В близък периметър няма тютюн.Остава да е канабис.Значи някъде около мен го има в достатъчно количество,че да съберат и нектар.Това са само мои хипотези,истината каква е,един Господ знае.
    Тази година имам зелено оцветени ново изградени пити,на отделни участъци от питата.Също като теб си задавам въпроси за това,но не мога да си отговоря.
    Опитай меда/но не като центрофугираш цялата пита/,добий представа за вкусовите му качества,пък може и да налучкаме.
    А какво ще кажете за бръшляна?

  2. #5242
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    След днешните прегледи съм в почуда. През август от лакомия обрах и меда от плодниците. Приготвих много сироп, да го заместя. Днеска, месец по-късно, какво да видя - плодниците с по 4-5 пити мед, почти запечатани, останалите пити също с много мед. Бях сложил отгоре за обиране центрофугирани магазини и корпуси, и тях почнали да ги пълнят, въпреки, че съм ги отделил с найлон и съм оставил само тесен процеп. Два рекордьора останали да живеят на най-долния етаж, отгоре запечатали по един корпус и почти напълнили по един магазин, който е над найлона. Не може да е от сиропа, защото давах по малко /200 гр/ през 3-4 дни. Да съм дал по две кила на кошер най-много. И това на първите петнадесет прегледани. Въпросът ми е сега какво да правя? Махнах найлоните, но не ми се започва отново с центрофугата. Какво ще стане, ако ги оставя да зимуват така, с меда отгоре? Ще преминат ли от долния корпус към меда в горния, преди студовете или по време на тях? Ако не преминат, защото си имат мед в корпуса, в който са се зазимили, няма ли да им е студено с празния обем отгоре /напр. корпус + магазин/?
    Аз бих направил така: Магазина под плодника и да зимувата така. След 3-4 седмици меда ще го дръпнат в плодника.
    Тези двата с по 2 плодника с мед, горния бих го запрял в склада за пролетно подхранване и пак магазина под плодника.
    Зимувам моите с магазините отгоре, но при мен кошерите са стари ДБ и нямат отделно дъно. Като магазините са пълни с ПРАЗНИ пити.
    А колко пило имат не спомена?

  3. #5243
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    ...
    А колко пило имат не спомена?
    Пило имат различно, един с един не си приличат. Има изобщо без пило, има и с пило на 4-5 рамки колкото длан, някои имат открито пило, други само запечатано. Сравнение на количеството пило със запасите от мед не съм правил, сега бързам да приключа по-навреме.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #5244
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А какво ще кажете за бръшляна?
    Мислех и по този медонос Трендафиле.Но тук,в този район/ти го знаеш/ няма бръшлян и за 1 венец да свием за 9.09.Така че при мен отпада,при Дачето –не знам.Той е на ход,да каже.

  5. #5245
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тая вечер реших да опитам тоя зеленкавия мед за който писах.Не нагарча,но е бая редък с цвят на бира.Другото за което искам да на пиша е ,че много мана са вкарали в плодниците тия 2 седмици.Мисля,че е късно да я вадя.Според вас какво може да се направи?Е никога не бях вярвал,че и аз ще видя какво е мана септември месец.Това е на пчелина на Бояна да поясня.

  6. #5246
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не нагарча,но е бая редък с цвят на бира.
    Май пропусна нещо.Бирата трябва да е в зелена бутилка....

  7. #5247
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    aksakovo
    Колега за стоката в балмина знаеш че е с произход Турция.
    Там стандартът при кошери е по голям с 5мм (50,5-42,5).
    От там идва разликата и падането на рамките

  8. #5248
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Здравейте, колеги. Заварих една тазгодишна отводка с много малко пчели(2-3) междурамия и без никакви запаси. Най вероятно нападната.
    Майката е таз годишна и искам да я запазя. Запасите ще ги попълня.
    Какво бихте ме посъветвали да направя? Има ли шанс да изкара зимата това семейство?

  9. #5249
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Здравейте, колеги. Заварих една тазгодишна отводка с много малко пчели(2-3) междурамия и без никакви запаси. Най вероятно нападната.
    Майката е таз годишна и искам да я запазя. Запасите ще ги попълня.
    Какво бихте ме посъветвали да направя? Има ли шанс да изкара зимата това семейство?
    Миналата зима имах запасни майки, които изкараха зимата (-20 градуса) с 2 междурамия фарарови рамки (магазинни). Особеностите бяха, че корпусите са полистиренови, включително и капаците. Запасните зимуват върху основните семейства като са отделени от тях с чувал. Под капака също има чувал, на капака имат горен вход като чувала е поставен, така че да не затваря входа.

  10. #5250
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Благодаря колега.

 

 
Страница 525 от 683 ПърваПърва ... 25425475515523524525526527535575625 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •