Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 114 от 683 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124164214614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,131 до 1,140 от общо 6828
  1. #1131
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2015
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    Вършец
    Благодаря на отзовалите се.
    Според вас каква е нормалната цена за кошер ДБ, 12 рамков, с пчели, зазимен на 11 плодникови пити, с 1 магазин с изградени пити и сменена майка през 2014?
    Умишлено не споменаван исканата ми цена, за да мога да сравня с вашите мнения.

  2. #1132
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от d1ma Виж публикацията
    Благодаря на отзовалите се.
    Според вас каква е нормалната цена за кошер ДБ, 12 рамков, с пчели, зазимен на 11 плодникови пити, с 1 магазин с изградени пити и сменена майка през 2014?
    Умишлено не споменаван исканата ми цена, за да мога да сравня с вашите мнения.
    Най малко 200лв Но сега кошер не се купува!!! Изчакай на пролет ще го отвориш ще му направиш преглед и ако всичко е наред тогава го взимаш иначе сега да го вземеш си е един неоправдан риск

  3. #1133
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2015
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    Вършец
    Естествено, че няма сега да взимам. Уговорката ми с продавача е когато времето позволява преглед, да отведа със себе си когото преценя, да направим преглед и да си избера колкото кошера преценя. Сега чакам да се стопи снега, за да мога да подготвя терена - ограда, подравняване, винкелови стойки и т.н.
    И тук идва следващия ми въпрос - при разстояние от около 200-250 метра по въздуха до източник на вода /течаща/, нужна ли е поилка?

  4. #1134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от d1ma Виж публикацията
    И тук идва следващия ми въпрос - при разстояние от около 200-250 метра по въздуха до източник на вода /течаща/, нужна ли е поилка?
    Не,стига да не пресъхва в жегите.

  5. #1135
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Поилката е задължителна кой водоизточник ,ще ползват те сами,ще си решат(изберат) или към коя ,ще ги приучиш си зависи от теб.По принцип не е препоръчително да ползват чужд водоизточник защото от там могат да дойдат зарази .
    Милен Михов

  6. #1136
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Поилката е задължителна кой водоизточник ,ще ползват те сами,ще си решат(изберат) или към коя ,ще ги приучиш си зависи от теб.По принцип не е препоръчително да ползват чужд водоизточник защото от там могат да дойдат зарази .
    А как ще спрем чуждите пчели да не идват на нашата поилка.И като помисля се сещам ,че лятото съда за поилката (бидон,варел и тн.),трябва да се измива добре почти ежедневно защото водата в него зеленясва,замирисва и не виждам с какво е подобре да се слага поилка,при наличие на водоизточник с прясна и свежа вода.
    ПП 200-250м не е далече .

  7. #1137
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    А как ще спрем чуждите пчели да не идват на нашата поилка.И като помисля се сещам ,че лятото съда за поилката (бидон,варел и тн.),трябва да се измива добре почти ежедневно защото водата в него зеленясва,замирисва и не виждам с какво е подобре да се слага поилка,при наличие на водоизточник с прясна и свежа вода.
    ПП 200-250м не е далече .
    Щом трябва ,ще се прави а другите собственици и ако те го правят няма да е лошо "То мързела не мори той мъчи" .По тая логика всички на около няма да си правят поилки и ,ще ходят на потока за чиста изворна вода
    Милен Михов

  8. #1138
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Сопствена поилка изисква всјакодневна ангажираност на пчелара да сменјава водата в поилката,
    това бива когато е пчелина покрај к-шти.
    а когато има на толко близо(250м)? вода текушта, може и без поилка.

    Това е моја препор-чка којато нее изричителна.

  9. #1139
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Най-добре да се пробва със сибствена поилка и ще се види дали я посещават пчелите или не.
    При мен имам водоизточник на около 500-600 метра. Пробвах със собствени поилки, но не ги посещаваха и спях.

  10. #1140
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    В полупланински район , винаги има поточета, изворчета, не ти трябва поилка. При мен е така и 3-4 години се опитвах да ги приуча на поилка, така и не стана. Спрях с опитите. А колкото до цената на кошера, 150-200 лв е нормална цена. Ако на човека, който ти го предлага, му имаш доверие, можеш още сага да вземеш семейството, но ако не го познаваш - намери пчелар и идете заедно в някой слънчев мартенски ден с температури над 12-15 градуса за да надникнете вътре какво е положението. Ако летежа е добър и носят прашец - взимай спокойно. Също така цената зависи и от сандъка в какво състояние е. А и плюс има и в това, че ще ти даде изградени магазинни рамки.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 114 от 683 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124164214614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •