Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
Класическия ДБ с неподвижно дъно си е остаряла технология спрямо тръвните и бортничеството е ноу - хау но спрямо корпусните дори и 10рамков ъпгрейдван ДБ са си двутактови двигатели харчат повече за същите конски сили /в действителност не знам дали е така само предполагам за двигателите/

П.П.Руските събирачи на перга от пчеловод твърдят че с класическия 12рамков ДБ добитата перга е в пъти по-малко при равни условия с корпусните.Няма ли перга не е добре работата а за липсата на паша не подлежи на коментар ако ще и да си със звездна кошерна система директно телепортирана от Плеядите.

Всичко зависи от семействата и какво им е кеф да събират и дали този кеф се обвързва с имане в природата, иначе си остава един гол кеф. Аз имам само ДБ в различна бройка рамки. Имало е години в който дванадесетак е фрашкан с прашец, а в други няма такъв. Тази година, този същият ми докара два магазина с акация. След акацията е абсолютен глад, както писа и друг колега. Няма седмаци, няма дванадесетаци. Та, качването в магазина при неналичието на паша няма как да стане, особено ако и семейството е слабо. Обратно, ако е силно, ще се качи и само ще заклейва в очакване на нещо. Варианти дал Господ.