Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 400 от 683 ПърваПърва ... 300350390398399400401402410450500 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,991 до 4,000 от общо 6828
  1. #3991
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    Ти научен ли си се родил?Ако можеш да помогнеш напиши нещо ако ли не няма много смисъл в написаното от теб.
    Не! Но винаги съм преосмислял това което са ми казвали/показвали/ по_опитните,защото тогава нямаше компютри за да ми го напишат на момента.Явно че реагираш първо сигнално.Конкретни въпроси от мен.Конкретен отговор_въпрос за тровенето. Все във връзка с цитата.А сега с не цитирания пасаж_няма синдром на празния кошер,има синдром на силно опаразитения кошер т.е. инвазия на паразити.И тогава пчелите предпочитат неизвестността пред злото което е в кошера.Общо взето,това е което може да се каже от такова ''малко ''разстояие. Сега доволен ли си, или си още обиден?

  2. #3992
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Може ли, многоуважавания от мен колега, първо до си поправи правописните грешки? И второ, благодарим за вниманието, но съответните писания, продължават да отправят критики, и забележки към колегите! Господин Гогол, треската в моите очи, не е ли греда във вашите? И вие сте тръгнали да говорите за ограмотяване ? Няма да влизам в спор с вас, каквото и да напишете.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3993
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Колеги това му се е случило само на един кошер, нека не хокаме момчето за глупости.
    Дали може да ни кажеш с какво третира през месец август? През този месец в кошера има доста пило, а акарите са вътре в него. След излюпване на пилото с него се излюпват и доста акари, които през месец ноември достигат своя връх.
    Според мен, а и това което съм чел, виновникът за този синдром на празният кошер е акарът. Пчеларите трябва да под ходим доста сериозно за отстраняването му.

  4. #3994
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Толкова учени по света не го откриха защо се получава СПК, само в БГ вече твърдо се казва защо. Давайте смело - ще ги смачкаме. Вие още не знаете как се накапва, пуши, дозира, брой ленти, какви ленти, та глобални проблеми с изчезването на пчелите решавате.

  5. #3995
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    Цитат Първоначално публикувано от MuTko Виж публикацията
    Колеги това му се е случило само на един кошер, нека не хокаме момчето за глупости.
    Дали може да ни кажеш с какво третира през месец август? През този месец в кошера има доста пило, а акарите са вътре в него. След излюпване на пилото с него се излюпват и доста акари, които през месец ноември достигат своя връх.
    Според мен, а и това което съм чел, виновникът за този синдром на празният кошер е акарът. Пчеларите трябва да под ходим доста сериозно за отстраняването му.
    Накапвах с оксалова киселина по рецептата която съм взел от този форум от Скутелатор.Идеята ми беше да накапвам 2 пъти поради факта, който и ти си споменал, че акара е в пилото и за това повтарям това упражнение.Това упражнение го правя за втора година и не съм имал проблем.При преглед на дъното след третиране не съм видял сериозно количество акар даже напротив.
    Гогол не се обиждам на съвети и корекции, само, че в написаното на колегата не видях никаква корекция освен, че съм калпав пчелар.В сравнение с него сигурно съм такъв, но времето е пред мен.Да е жив и здрав.

  6. #3996
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    Идеята ми беше да накапвам 2 пъти поради факта, който и ти си споменал, че акара е в пилото
    Така е. Според това, което аз съм разбрал, би трябвало да третираш поне три пъти, през около седем дни август, за да облекчиш зимните пчели родени в края на август и септември. Следва третиране след излюпването на последното пило. Поради незнание, миналата година, помагайки на отводки с запечатано пило така ги обогатих с акар, че щях да ги изпусна. Тогава тази схема свърши работа. Презимуваха и се развиха успешно.

  7. #3997
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    Накапвах с оксалова киселина по рецептата която съм взел от този форум от Скутелатор.Идеята ми беше да накапвам 2 пъти поради факта, който и ти си споменал, че акара е в пилото и за това повтарям това упражнение.Това упражнение го правя за втора година и не съм имал проблем.При преглед на дъното след третиране не съм видял сериозно количество акар даже напротив.
    Гогол не се обиждам на съвети и корекции, само, че в написаното на колегата не видях никаква корекция освен, че съм калпав пчелар.В сравнение с него сигурно съм такъв, но времето е пред мен.Да е жив и здрав.
    По принцип с ОК се третира през ноември и декември, когато няма пило. Как влияе ОК?
    След третирането пчелите се облизват една друга и приемат малко от ОК, когато акара смуче от лимфата на пчелите, ОК блокира смукателните му качества и така той умира от глад.

  8. #3998
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Debi, август три третирания с ОК през 7-8 дена. Пика на акара е тогава, има графики. Меда може и да не си го извадил. Изпуснеш ли момента, ноември или декември може да е късно! Според мен причина за СПК в България е силното опаразитяване. За другаде не знам. Не се сърди на колегите, писнало им е да обясняват едни и същи неща.
    Успех!

  9. #3999
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    Идеята ми беше да накапвам 2 пъти поради факта, който и ти си споменал, че акара е в пилото и за това повтарям това упражнение.Това упражнение го правя за втора година и не съм имал проблем.
    Моля те не го възприемай като критика и не приемай неща 1:1
    Делтата е даскал по професия е от старата школа понеже си далеч и не може да ти издърпа ушите, ти се скара та да си научиш по добре урока.Тоест той не го прави със зла умисъл а напротив иска да коригира знанията ти относно третиране с ОК и биология на Вароа и медоносната пчела.
    Колегите ти казаха някой неща затова няма да ги повтарям но ако искаш мога да ти изпратя материали за третиране с ОК. Много от колегите коментират разни неща ама имат много теория и практика зад гърба и не обясняват подробности а те са от важност за тези с по малко опит Например казваш че миналата година си нямал проблем а това нищо не значи или опаразитяване до степен на бягство е след около 3г.ако кошера не се е роил или правил отводки от него по принцип.
    Още веднъж се извинявам за намесата си в този казус.

  10. #4000
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Толкова учени по света не го откриха защо се получава СПК, само в БГ вече твърдо се казва защо. Давайте смело - ще ги смачкаме. Вие още не знаете как се накапва, пуши, дозира, брой ленти, какви ленти, та глобални проблеми с изчезването на пчелите решавате.
    Толкова учени в България написаха трудове които са А и Б–то на пчеларството в страната ни. Но.....о,в този форум се появиха Разбивачи на пчеларски митове и карат наред.Защо пък ние,редовите пчеларчета да не предположим подобна ситуация?А ако излезем прави? Ако случайно сме видели в късна есен нечие състояние и след 2–3 месеца е нямало вече какво да се види? Впрочем, имало е–кошер пълен с пити мед,а без пчели.Даваме и хляб на разбивачите на митове. Последното изречение не коментирам,отношение да вземат други. Това е за раздвижване на темата,че то 4 дена никой не е посмял да напише и дума.
    Този пост е редактиран от Гогол; 15.11.2016 в 21:22. Причина: Допълване

 

 
Страница 400 от 683 ПърваПърва ... 300350390398399400401402410450500 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •