Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 612 от 683 ПърваПърва ... 112512562602610611612613614622662 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,111 до 6,120 от общо 6828
  1. #6111
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Незнам кое ти е несериозно. За мен несериозно е всеки да бърка някакви луди отвари ( по неведоми рецепти ), да ги пляска в нета ( че и на видео ) и народа да ги ползва.
    Това искам да кажа, че светилото трябва да каже точно, нали на база изследвания ще са тези илачи? След като са на база - на този кошер от това, на другия от онова, това си е хвърляне на боб и не се базира на нищо, макар казано и от професор.

  2. #6112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това искам да кажа, че светилото трябва да каже точно, нали на база изследвания ще са тези илачи? След като са на база - на този кошер от това, на другия от онова, това си е хвърляне на боб и не се базира на нищо, макар казано и от професор.
    Имах предвид различните заболявания, а не този или онзи кошер. Много ясно, че при акар ( или церана )ще се третират всички кошери ( в един пчелин )с един илач, а не всеки с различен. Важно е кой илач да се ползва и защо.

  3. #6113
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Имах предвид различните заболявания, а не този или онзи кошер. Много ясно, че при акар ( или церана )ще се третират всички кошери ( в един пчелин )с един илач, а не всеки с различен. Важно е кой илач да се ползва и защо.
    Чанко, а тия дето нямат и те ли ще трябва да третират, че както знам всички третират профилактично за нозема, но си е има проклетницата, не умира лесно.

  4. #6114
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Чанко, а тия дето нямат и те ли ще трябва да третират, че както знам всички третират профилактично за нозема, но си е има проклетницата, не умира лесно.
    Какво нямат, кошери ли ?
    Ако имат кошери трябва да третират профилактично. Дори и на привидно здрави семейства, пробата ще отчете --Церана.

  5. #6115
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Чанко, а тия дето нямат и те ли ще трябва да третират, че както знам всички третират профилактично за нозема, но си е има проклетницата, не умира лесно.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какво нямат, кошери ли ?
    Ако имат кошери трябва да третират профилактично. Дори и на привидно здрави семейства, пробата ще отчете --Церана.
    Смеете се вие, ама не сте яли х...халва , че да знаете какво е. Да третираш за какво ли не и пчелите да мрат на поразия.

    Да питам: Някой слагал ли е спирт в сиропа?

  6. #6116
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Смеете се вие, ама не сте яли х...халва , че да знаете какво е. Да третираш за какво ли не и пчелите да мрат на поразия.

    Да питам: Някой слагал ли е спирт в сиропа?
    Е, сега трябва да се хваля и за халвата ли. Няма да напомням за броя на жертвите ми.
    Дай рецепта за спирта, ще си я запиша.

  7. #6117
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ама кой да ти каже ... Според мен основна причина е хаоса в профилактиката. Като чета с какво и кога третира народа, не се чудя изобщо.
    Освен нозевит+ и hive alive, какво друго да използвам за профилактика? А, става и йод да.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #6118
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Освен нозевит+ и hive alive, какво друго да използвам за профилактика? А, става и йод да.
    Свари си чай от 1001 билки, сложи по една капка от всички етерични масла, които намериш. Другото е тайна.

  9. #6119
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какво нямат, кошери ли ?
    Ако имат кошери трябва да третират профилактично. Дори и на привидно здрави семейства, пробата ще отчете --Церана.
    По дяволите, аз не съм тритирал досега никога за нозема, значи съм много зле. Все съм си мислел, че когато си болен, тогава взимаш лекарства, а то какво било, болен не болен, гълташ наред, за да не се разболееш.

  10. #6120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    По дяволите, аз не съм тритирал досега никога за нозема, значи съм много зле. Все съм си мислел, че когато си болен, тогава взимаш лекарства, а то какво било, болен не болен, гълташ наред, за да не се разболееш.
    Не се пъчи, нали четеш какво писа колегата за "халвата". Не забравяй за 2014.

    пп. Човека няма нищо общо с насекомите, а докато разбереш, че имаш Церана и няма да имаш пчели, които да лекуваш.

 

 
Страница 612 от 683 ПърваПърва ... 112512562602610611612613614622662 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •