Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 219 от 683 ПърваПърва ... 119169209217218219220221229269319 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,181 до 2,190 от общо 6828
  1. #2181
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от RDV_83 Виж публикацията
    Това че неръждаемата стомана е най-подходяща е повече от ясно, но цената е ...
    Ако мислиш ти и семейството ти да ползвате меда , цената си заслужава. Ако ще си "бизнесмен" и ще продаваш тогава правиш това което "мине".Важно е парата да капне.То антибиотици, то пестициди, то хербициди, то кумафос, то каквото още се сетиш все минава. На чуждо д..е все е малко. Лошото е, че има и други "бизнесмени" и за тях твоето д..е e чуждо. Това е горчивата истина... За съжаление.
    Този пост е редактиран от зуница; 21.01.2016 в 15:50.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #2182
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Мисля да сложа питките за подхранване,До колкото знам трябва да се сложи над плодниковите рамки. Питам ви понеже сага е студен да не смръзна нещо пчелите докъде слагам питките .Трябва ли да чакам някакви определени градуси на времето ?

  3. #2183
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Мисля да сложа питките за подхранване,До колкото знам трябва да се сложи над плодниковите рамки. Питам ви понеже сага е студен да не смръзна нещо пчелите докъде слагам питките .Трябва ли да чакам някакви определени градуси на времето ?
    Абе на минус 15-20 не е препоръчително за отваряне......слагай по обяд-след обяд...да ОМЕКНЕ малко. Гледай да са хубаво разточени че да не повдигат таблата. Като ги сложиш натисни после таблата хубаво че да си ЛЕПНЕ там където си е била преди повдигането. Ако не прилепне хубаво таблата си приготви вестници да напъхаш където останат процепчета.

  4. #2184
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Абе на минус 15-20 не е препоръчително за отваряне......слагай по обяд-след обяд...да ОМЕКНЕ малко. Гледай да са хубаво разточени че да не повдигат таблата. Като ги сложиш натисни после таблата хубаво че да си ЛЕПНЕ там където си е била преди повдигането. Ако не прилепне хубаво таблата си приготви вестници да напъхаш където останат процепчета.
    Гледам че има Храна за пчели-с витамини,, против нозематоза . мисля да сложа такова че не третирах за нозематоза
    http://pchelar.biz/index.php?route=product/product&product_id=84

  5. #2185
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Гледам че има Храна за пчели-с витамини,, против нозематоза . мисля да сложа такова че не третирах за нозематоза
    http://pchelar.biz/index.php?route=product/product&product_id=84
    От 6 години не давам нищо против Нозема. Нямам мнение. Ама щом си решил-слагай. Никой няма да отиде и да ти оправя кошерите, както си оправиш-така ще бъдат.

  6. #2186
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    От 6 години не давам нищо против Нозема.
    А преди това, какво си давал против Нозема?

  7. #2187
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    А преди това, какво си давал против Нозема?
    Хе преди това нямах пчели.

  8. #2188
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Аз давах на моите йод .Но единия не изпи сиропа .

  9. #2189
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Чудех се къде да споделя наблюденията и тревогите си ,та реших да е в тази тема защото все пак съм начинаещ.И тъй-днес отворих кошерите на четирите семейства които имам.Здраво са подхванали апифондата сложена около 15 януари.Пчели 6-7 междурамия на трите, а единия малко по-слаб с 4-5 междурамия.Въпросния смени майката през август и явно не успя да навакса изоставането.Дано да оцелее,ще видим.
    Въпросът ми е друг.Дърводелец ми подготвя нови 10 кошера ДБ-ще бъдат дълбоки дъна,плодник ,два магазина ,покривна табла и капак.Покривната табла искам да я направя така ,че зимата като я завъртя да остават 2-3см. между нея и рамките свободно да се слага питка.Въпросът е лятото / или активния сезон / какво е минималното и максималното разстояние между таблата и рамките.Колко точно да го оставим за да няма надграждане от восък.Дано сте разбрали въпросът ми.

  10. #2190
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Русенски
    Много е лесно с въпрос, без малко напъване да се прочете и потърси във форума.От 8-10 мм.

 

 
Страница 219 от 683 ПърваПърва ... 119169209217218219220221229269319 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •