Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 190 от 683 ПърваПърва ... 90140180188189190191192200240290 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,891 до 1,900 от общо 6828
  1. #1891
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    B]Извод:[/B]
    Дори и да знаете, че от дадена паша ще бъде събран само 1 корпус (магазин) с мед, пак трябва да сложите втори, за да имат пчелите достатъчно свободни килийки за обработката на нектара. Ако това не го направите, ще имате по-малко направен мед, защото при задръстване на всички килийки с нектар пчелите просто спират да излитат за нов. .
    Според мен , вторият магазин се слага под първия(може и върху първия, зависи от пчелите), когато вече първият е пълен , но не е запечатен. Целта е да стои от горе за дозапечатване.

  2. #1892
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    и аз от тая година пробвах с 2 магазина но нещо не се получават нещата може би има некоя малка хитрост която се прилага

  3. #1893
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    и аз от тая година пробвах с 2 магазина но нещо не се получават нещата може би има некоя малка хитрост която се прилага
    Как ги пробва и какво се обърка?

  4. #1894
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Каква е разликата между кошер със 1 магазин и кошер със 2 магазина,каква е ползата от 2 магазин ?
    При мен дори съм слагал и по 3 магазина. При много силна паша, например акациевата, следя двата магазина и когато ги "залеят" с нектар слагам трети магазин. В крайна сметка се вадят два магазина, но както каза Матеев трябва да има място за слагане на нектара.

  5. #1895
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    не знам но не се получи слагам долния отгоре след като е напълнил около 30% и рамки за градеж през една шахматно не знам може и от постоянното тровене на пчелите тая година да не се пулучи ако некой е по компетентен да сподели как се поставят 2 магазина

  6. #1896
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #1897
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    не знам но не се получи слагам долния отгоре след като е напълнил около 30% и рамки за градеж през една шахматно не знам може и от постоянното тровене на пчелите тая година да не се пулучи ако некой е по компетентен да сподели как се поставят 2 магазина
    Незнам тази Златарица къде се намира ,но има голямо значение вида и силата на пашата.В моя район първият магазин преди го слагах около 15 май.Пиша преди ,защото сега сеят рапица и ги слагам по-рано ,според семейството.Като разлеят първият ,слагам втория под него.При добра паша докато разлеят втория ,първия е готов за центрофугиране. После се връща пак под пълния.Така до края на сезона.За рамките за градеж- при добра паша /при нормално семейство/ изглаждат цял магазин и го пълнят с мед.При година като тази може дори и няколко основи поставени през една ,да останат неизградени.Това е.Надявам се че си прочел и линка на колегата.

  8. #1898
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Дори и да знаете, че от дадена паша ще бъде събран само 1 корпус (магазин) с мед, пак трябва да сложите втори, за да имат пчелите достатъчно свободни килийки за обработката на нектара. Ако това не го направите, ще имате по-малко направен мед, защото при задръстване на всички килийки с нектар пчелите просто спират да излитат за нов. Нещо повече - задръстват и майката, което пък води до силно отслабване на семейството 30-50 дена след пашата. Всеки ден със задръстена майка означава 1500-2000 по-малко пчели в семейството след 21 дена.
    Само лека корекция.Още преди да са изтекли тези 21 дена семейството ще руи.

  9. #1899
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    благодаря колега за съвета ще пробвам и по твоя начин

  10. #1900
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Тази година на един кошер му сложих 5 магазина един върху друг.Пчелите си ги напълниха без проблеми.

 

 
Страница 190 от 683 ПърваПърва ... 90140180188189190191192200240290 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •