Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 524 от 683 ПърваПърва ... 24424474514522523524525526534574624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,231 до 5,240 от общо 6828
  1. #5231
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ще извадя по една рамка да видим и цвета му точно какъв е на меда.Сега което виждам е само зеления отенък по восака с който са запечали килийките.

  2. #5232
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Здравейте.

    Знаете ли откъде мога да си закупя стойка за рамки
    Купих си тази година от Балмина една такава стойка, но не става. Не е сметнато нещо добре разстоянието между двата рога и няколко пъти ми падаха рамките, много нерви изхабих. Трябва да я преправя по някакъв начин, иначе ще я изхвърля.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  3. #5233
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Има едни по-различни, по-светли, ето тези, те на мен не ми се виждат стабилни. Но като тези на Lyson видях да използват в един видеоклип и бяха доста добри. Струват ми се много удобни тези стойки, много ми трябват, но не мога да намеря по он-лайн магазините.

  4. #5234
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Има едни по-различни, по-светли изглеждат да са като от алуминий, те на мен не ми се виждат стабилни. Но като тези на Lyson видях да използват в един видеоклип и бяха доста добри. Струват ми се много удобни тези стойки, много ми трябват, но не мога да намеря по он-лайн магазините.
    Толкова ли е трудно да се направи от някой сръчко?

  5. #5235
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Бях забравил,че си дърводелец,видях те в форума направи си сам.
    ''Грешка,Спасе!!Пуснати сме в гъз''–казал Иванчо на бъдещия си нероден брат и изплувал в правилната посока.
    Ха,сега познай и ти от раз–дърводелец ли съм или това е СИП.ХА СЕГА ,ДЕ!Ей,ако и ти се разсърдиш,спирам да пиша.

  6. #5236
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Преди да спреш да пишеш Гогол може ли да прочетеш моя пос за зеления мед.И да споделиш според теб от какво е?
    Благодаря предварително.

  7. #5237
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ''Грешка,Спасе!!Пуснати сме в гъз''–казал Иванчо на бъдещия си нероден брат и изплувал в правилната посока.
    Ха,сега познай и ти от раз–дърводелец ли съм или това е СИП.ХА СЕГА ,ДЕ!Ей,ако и ти се разсърдиш,спирам да пиша.
    Да не съм дете да се сърдя,мислех,че си ти в един форум за инструменти със същата картинка и от Ямбол.Исках да кажа дърводелец любител,а не професия.

  8. #5238
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Има едни по-различни, по-светли, ето тези, те на мен не ми се виждат стабилни. Но като тези на Lyson видях да използват в един видеоклип и бяха доста добри. Струват ми се много удобни тези стойки, много ми трябват, но не мога да намеря по он-лайн магазините.
    Конструктивно точно така изглежда и моята.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  9. #5239
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Преди да спреш да пишеш Гогол може ли да прочетеш моя пос за зеления мед.И да споделиш според теб от какво е?
    Благодаря предварително.
    Данчо,любимецо на форума!!! С това твое писание много ме величаеш.Или беше сигурен ,че той ще се разсърди и аз няма да пиша нито ред тук/винаги държа на думата си/.
    Относно въпроса ти–Данчо не съм имал такъв случай.Имал съм отделни килийки с мед с петролен цвят/също не знам от какво е/.Нарочно го отбрах и му направих дегустация.Тръпчив,с лека горчива жилка.Допускам че е от тютюн.В близък периметър няма тютюн.Остава да е канабис.Значи някъде около мен го има в достатъчно количество,че да съберат и нектар.Това са само мои хипотези,истината каква е,един Господ знае.
    Тази година имам зелено оцветени ново изградени пити,на отделни участъци от питата.Също като теб си задавам въпроси за това,но не мога да си отговоря.
    Опитай меда/но не като центрофугираш цялата пита/,добий представа за вкусовите му качества,пък може и да налучкаме.

  10. #5240
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    След днешните прегледи съм в почуда. През август от лакомия обрах и меда от плодниците. Приготвих много сироп, да го заместя. Днеска, месец по-късно, какво да видя - плодниците с по 4-5 пити мед, почти запечатани, останалите пити също с много мед. Бях сложил отгоре за обиране центрофугирани магазини и корпуси, и тях почнали да ги пълнят, въпреки, че съм ги отделил с найлон и съм оставил само тесен процеп. Два рекордьора останали да живеят на най-долния етаж, отгоре запечатали по един корпус и почти напълнили по един магазин, който е над найлона. Не може да е от сиропа, защото давах по малко /200 гр/ през 3-4 дни. Да съм дал по две кила на кошер най-много. И това на първите петнадесет прегледани. Въпросът ми е сега какво да правя? Махнах найлоните, но не ми се започва отново с центрофугата. Какво ще стане, ако ги оставя да зимуват така, с меда отгоре? Ще преминат ли от долния корпус към меда в горния, преди студовете или по време на тях? Ако не преминат, защото си имат мед в корпуса, в който са се зазимили, няма ли да им е студено с празния обем отгоре /напр. корпус + магазин/?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 524 от 683 ПърваПърва ... 24424474514522523524525526534574624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •