Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 614 от 683 ПърваПърва ... 114514564604612613614615616624664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,131 до 6,140 от общо 6828
  1. #6131
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти ли? Хайде сега разкажи как? Ако обичаш.

    Ха, ха...повече няма повтарям.
    Шегувам се, а може и да не се шегувам . Прихващам и аз по малко и знаеш от кой .

  2. #6132
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Шегувам се, а може и да не се шегувам . Прихващам и аз по малко и знаеш от кой .
    Ааааааа, не знам. По - горе Атанасов се шегува, оттатък целия форум започнаха по горе - долу същия начин, но аз си оставам единствен с точните думи които казваш. Та може би - знам ли? Ей, внимавай с това прихващане.

  3. #6133
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не се коси , имам за дадени теми за, защо ми умират семействата дали най много мед и то няколко поредни години, но май им намерих цаката.

    Е... все пак е нещо, значи има "цака".
    Много силно семейство и...фалира. Слабо семейство, пак фалира. Ами....средното би трябвало да прогресира нали?
    Миналата година 4 средни семейства по принуда ги разделих на две, в края на юли, като им придадох оплодени майки. Работата се усложни и от факта, че нямах изградени пити да им сложа допълнително. Подбудително подхранване през ден по 200 гр. август със захарен а след това с инвертиран сироп. Сложих им и основи за градеж. И август и септември нямаше годна килийка не осеменена. Към края на октомври им дадох по две кила инвертиран сироп, изкарах отстрани новите пити и ги оставих. Около нова година им сложих по половин купешка питка, отначало в хранилката а после под нея, някои вземаха по- малко, други не. Почти цяла зима излизаха, времето беше топло. От притеснение да не останат гладни, още в края на януари започнах пак да им давам сироп. Април и май при нас беше добре за пчелите. Имаше як градеж, и понеже бях зле с рамките, слагах основа след основа. Корпусите се напълниха с рамки и започнах да вадя питите с прашец и мед. По две пити от кошер изкарах и ги съхраних. Около 15 май имах по на десет, т.е. всичките рамки пило. Хванахме овошките акацията и донякъде драката, до към 10 юни и..това беше. Втората половина на юни и юли имах корпус и два магазина плътно покрити с пчели. Кошерите са ДБ 10. На 15 юли взех от осемте кошера по две рамки със запечатано пило с пчелите и направих 4 отводки като им сложих и по 4 пити с мед и прашец, които бях отделил и съхранил. На трите придадох запечатани майчила, на четвъртия подсигурих прясно пило понеже не стигнаха майчилата. Всички се оплодиха и на 6 септември имаха по на 4-5 рамки пило, грубо пресметнато около 20-25 хиляди на семейство. Преди 5 дена ги проверих, пило няма останали пчели между 4 и 6 рамки, храна имат. От 12 едната, тая която си изкара сама майката, станала търтовка и още една която към края на юли направи неуспешна самосмяна/ аз съм виновен щото маркирах млада майка която явно не са харесали след това/ та и тя е по слабичка но има надежда да оцелее.
    Такива ги свърших като новобранец а дали е правилно, е...ще видим а се надявам и вие да кажете нещо.

  4. #6134
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    януари започнах пак да им давам сироп.
    Тук нещо не ми харесва, но ти си знаеш. Ако времето беше влажно, какво щеше да се получи?

  5. #6135
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук нещо не ми харесва, но ти си знаеш.
    То какво да не ти харесва, ами си е баш правило сироп по това време да не се дава.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #6136
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    То какво да не ти харесва, ами си е баш правило сироп по това време да не се дава.
    Колко да е правило? След като той дава значи за него не важи това правило.

  7. #6137
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Ай сега, все едно не сте били новобранци, не сте брали излишни страхове и не сте правили грешки. Мед имах, пудра захар също. Купих 10 кг готови питки щото имали и добавка илачи. По съвет на "пчелар" ги сложих където не трябва а след като виждах, че не ги внасят, какво трябваше да направя? Е...сега знам де. Другия фактор е, че почти през цялото време бяха на вън /имам снимка на 4 януари на пчела носеща прашец/ и се притесних, че ще останат гладни.
    Правилото го знам ама....ако си нарушил преди това други правила...става сложна. Знам че е грешка и макар и в случая резултата да беше добър, не смятам да я повтарям. Не знам защо но специално за пчелите все още три пъти режа и после меря...зер се панирам кво ли..

  8. #6138
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Ай сега, все едно не сте били новобранци, не сте брали излишни страхове...
    Знам че е грешка и макар и в случая резултата да беше добър, не смятам да я повтарям. Не знам защо но специално за пчелите все още три пъти режа и после меря...зер се панирам кво ли..
    Научил си си уроока. Живот и здраве, намали рязането за сметка на меренето и ще си дойдат нещата на място!

  9. #6139
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Летните пчели живеят около 40 дена, зимните около 6 месеца. Въпроса ми е: пчели излюпени юли, не преработвали нектар или захар, колко време ще живеят?

  10. #6140
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Летните пчели живеят около 40 дена, зимните около 6 месеца. Въпроса ми е: пчели излюпени юли, не преработвали нектар или захар, колко време ще живеят?
    40 дни, а може и 6 месеца. Това, че няма нектар или захар, не значи, че не търсят такъв още по - усилено. Дори и по - малко от 40 ще живеят. Обратно. Имат запасите, но времето се разваля в продължителен период. Пчелите бездействат. Живеят и повече от 6 месеца, ако това време се застъпи и с зимата.

 

 
Страница 614 от 683 ПърваПърва ... 114514564604612613614615616624664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •