Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 650 от 683 ПърваПърва ... 150550600640648649650651652660 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,491 до 6,500 от общо 6828
  1. #6491
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Доби Виж публикацията
    Добре ще действам по твоята препоръка и ще обявя резултата.
    Желая ти успех в това начинание, а също така го подкрепям с две ръце. Много ми е любопитно, какъв е основният ти мотив да тръгнеш по този път? Твоят, личен? Също така, защо държиш медовия корпус да е с > 4,9? Един унифициран размер във всички корпуси няма ли да ти предостави повече възможности!?
    Този пост е редактиран от zx7r; 05.05.2019 в 09:44.

  2. #6492
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2019
    Мнения
    19
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Желая ти успех в това начинание, а също така го подкрепям с две ръце. Много ми е любопитно, какъв е основният ти мотив да тръгнеш по този път? Твоят, личен? Също така, защо държиш медовия корпус да е с > 4,9? Един унифициран размер във всички корпуси няма ли да ти предостави повече възможности!?
    Много благодаря за вниманието!
    Аз изчетох де що можах да намеря в нета през зимата (агрономията няма много работа през зимата ). Ако мед корпус е с малки по-трудно се добива /центруфогира меда.
    Но наистина уни размер е по добре заради манипулацията и взаимозаменяемост.
    Другото е че имам около 150 основи останали от дядо ми

  3. #6493
    След това влошаване на врмето и прогнозите че ще се задържи поне 10 тина дни така ще имам доста сем.изпаднали в роево а и акацията я отписвам смятам при първа възможност да дръпна по 1-2 рамки запечатано пило и да направя сборни отводки .Смятам да оставя по1-2 маточника на отводка от заложените роеви но дали ще ги оставят или ще ги унищожат ?Но при положение че има само запечатано и люпещо пило как щ постъпят?

  4. #6494
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    След това влошаване на врмето и прогнозите че ще се задържи поне 10 тина дни така ще имам доста сем.изпаднали в роево а и акацията я отписвам смятам при първа възможност да дръпна по 1-2 рамки запечатано пило и да направя сборни отводки .Смятам да оставя по1-2 маточника на отводка от заложените роеви но дали ще ги оставят или ще ги унищожат ?Но при положение че има само запечатано и люпещо пило как щ постъпят?
    С извинение, че изземвам думата от по-опитните .... мисля, че по-назад в темата се каза, че е по-добре да дръпнеш майката с няколко рамки и да оставиш старите пчели да се занимават с маточник.

  5. #6495
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    здравейте колеги
    миналата и тази година един и същ проблем.
    Пчелата блокира с нектар плодника ,и щеш не щеш в роево .
    къде греша ?
    Дадан блат кошери без горни прелки.

  6. #6496
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    здравейте колеги
    миналата и тази година един и същ проблем.
    Пчелата блокира с нектар плодника ,и щеш не щеш в роево .
    къде греша ?
    Дадан блат кошери без горни прелки.
    това с блокирането по-скоро трябва да води до самосмяна, откъдето може и да последва роене в редки случаи, но да доведе до роево ме съмнява

  7. #6497
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    това с блокирането по-скоро трябва да води до самосмяна, откъдето може и да последва роене в редки случаи, но да доведе до роево ме съмнява
    По точно самосмяната е в редки случаи, а роевото е почти задължително.

  8. #6498
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    здравейте колеги
    миналата и тази година един и същ проблем.
    Пчелата блокира с нектар плодника ,и щеш не щеш в роево .
    къде греша ?
    Дадан блат кошери без горни прелки.
    Колега, напиши по подробно какво правиш, зс да може колегите да разберат какво не правиш, чак тогава ако някой желае, ще опита да даде съвет. Така записано е все едно да кажеш "качих се в колата, но не можах да тръгна". В подобни случаи казвам "или е от ген или от мен"
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #6499
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Колега, напиши по подробно какво правиш, зс да може колегите да разберат какво не правиш, чак тогава ако някой желае, ще опита да даде съвет. Така записано е все едно да кажеш "качих се в колата, но не можах да тръгна". В подобни случаи казвам "или е от ген или от мен"
    Здравей колега

    Въпроса мие е

    Как или какво трябва да направя по време на акацията пчелата да не блокира с нектар плодника , тоест да има къде майката да снася .
    Преди да цъфне акацията тази година почти нямаха запаси.
    На кошерите нямам горни прелки (на магазинния корпус) това дали може да окаже някаква файда?

  10. #6500
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравей колега

    Въпроса мие е

    Как или какво трябва да направя по време на акацията пчелата да не блокира с нектар плодника , тоест да има къде майката да снася .
    Преди да цъфне акацията тази година почти нямаха запаси.
    На кошерите нямам горни прелки (на магазинния корпус) това дали може да окаже някаква файда?
    Това се получава при влизане в паша със слаби семейства и донякъде метеорологични условия.

 

 
Страница 650 от 683 ПърваПърва ... 150550600640648649650651652660 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •