Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
Мисля да пробвам с шперплат между магазина и плодника,но не знам къде да е дупката и колко да е голяма?
Ако може инфо.
Благодаря предварително!
Аз зимата не ги закачам.


Моля погледнете "Необходими познания за пчеларството" - "Базови познания" - "Пчелно семейство през неактивния сезон" - "Инвертиран сироп" - стр. 48, пост 475 - там са качени два файла. В Първия - http://pchelari.com/forum/attachment...8&d=1439653037 на фигура 7 от трета страница на файла е даден експеримент с четири различни отворени типа входове и според това - измерване на загуба в зимното тегло, априлската популация и спорите нозема. Пак в тази тема, има един анализ на Матеев № 506 по същия въпрос. Изобщо, за мен тази тема е най-ценното откритие в този форум до момента /още не съм го прочела и на 50%/, но ако нямате време, от пост 495 нататък са изключително полезни. Аз, понеже нямам нужните познания по физика, ще се доверя на това изследване и ще съобразя нагласянето на найлона максимално към варианта с най-добро презимуване на кошера. В края на краищата явно основното се свежда до това да няма капещ конденз върху пилото зимата.