Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 661 от 683 ПърваПърва ... 161561611651659660661662663671 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,601 до 6,610 от общо 6828
  1. #6601
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Няма проблем.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #6602
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас


    ДЕМОР СПРЕЙ 400 мл.


    Биоцид за борба с вредителите.


    Предназначение: За унищожаване на хлебарки, бълхи, мравки, мухи, комари, молци, оси, мушици и други насекоми.


    Приложение: За масова и професионална употреба, в жилищни помещения, здравни и лечебни заведения, търговски обекти, хранителна промишленост, индустриални и обществени сгради, селскостопански обекти.


    Начин на употреба:
    Преди употреба флаконът се разклаща добре. Срещу пълзящи насекоми - напръскват се директно местата, където насекомите се крият и се движат от разстояние 30-40 см до омокряне на повърхностите.
    Помещението остава затворено за 15 минути, след което се проветрява. Обработката се повтаря, ако е необходимо след 4 седмици.
    Срещу летящи насекоми - пръска се във въздуха при отсъствие на хора и животни. Помещението се уплътнява, прозорците се затварят. Пръскането започва от най-вътрешната част и завършва при вратата.
    Разход на препарата - от 7 до 10 секунди за помещение от 35-40 кубически метра. След обработката помещението остава затворено за около 30 минути. Достъпът на хора и животни - след добро проветряване в продължение на 1 час.

  3. #6603
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията


    ДЕМОР СПРЕЙ 400 мл. ... След обработката помещението остава затворено за около 30 минути. Достъпът на хора и животни - след добро проветряване в продължение на 1 час.
    Синтетичен пиретроид!!!
    Състав: D-fenothrin - 0.072 % ; D-tetramethrine - 0.2 %; Propellent - 40 %.
    Е, то бива, бива простотия , ама да препоръчваш на начинаещ колега да си вкара отровите в пчелина на нищо не иде!
    Срам за пчеларите си!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #6604
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    40 кинта за горния спрей, направо не ми се дават за тия 30 рамки моите. Иначе съм пробвал глупостите с орехова шума и нафталин, сякаш си ги ядът и тях.

    Този B401 ли е истината? Някой по-евтин вариант? С тоя от флакона горе нещо ме е страх, и като го гледам как е универсален..


    Моят вариант засега е да взема тези пити и да ги оставя в хладилника за 2 дни. След това като ги изкарам, да ги наредя 3-те магазина един върху друг, като най-отдолу да сложа един буркан с мравчена киселина 65 процента, също така да напръскам всички пити с мравчената киселина и отгоре един найлон да залупя. Как ви се струва? Не знам дали бива да ги пръскам с тая киселина питите.

  5. #6605
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    40 кинта за горния спрей, направо не ми се дават за тия 30 рамки моите. Иначе съм пробвал глупостите с орехова шума и нафталин, сякаш си ги ядът и тях.

    Този B401 ли е истината? Някой по-евтин вариант? С тоя от флакона горе нещо ме е страх, и като го гледам как е универсален..


    Моят вариант засега е да взема тези пити и да ги оставя в хладилника за 2 дни. След това като ги изкарам, да ги наредя 3-те магазина един върху друг, като най-отдолу да сложа един буркан с мравчена киселина 65 процента, също така да напръскам всички пити с мравчената киселина и отгоре един найлон да залупя. Как ви се струва? Не знам дали бива да ги пръскам с тая киселина питите.
    В 401 също е скъп, двайсет и няколко лева е 100 мл. Но ти ще направиш 50-60 мл. разтвор, друтото ще остане за следващи години. Използвал съм го и е нямало проблем. Но също така не съм третирал с нищо и пак е нямало проблем а се е случвало и да похабят някои пити но нападат главно тези които са имали пило.
    Имам шкаф където съхранявам плодникови пити с мед и прашец които отделям напролет когато има градеж. Най отгоре има отворен стъклен съд/ стар пепелник/ в който слагам мравчена киселина. Помага, трябва да е отгоре и да доливаш периодично.

  6. #6606
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Синтетичен пиретроид!!!
    Състав: D-fenothrin - 0.072 % ; D-tetramethrine - 0.2 %; Propellent - 40 %.
    Е, то бива, бива простотия , ама да препоръчваш на начинаещ колега да си вкара отровите в пчелина на нищо не иде!
    Срам за пчеларите си!
    Яяяя, пернишкият умник , откак се къпе редовно е станал еколог и моралист.

  7. #6607
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    4...С тоя от флакона горе нещо ме е страх, и като го гледам как е универсален..


    Ползвам го от много време, принципа е като при сярата-обгазява се помещението. Разликата е, че при сярата може да умреш ти, преди молците / пеперудите /, а при това --оцеляваш.
    При малко кошери, като при Пернишкия, може и под възглавницата да си ги сложиш. Аз имам 2600 рамки за опазване и ако ги пръскам с Б 401, трябва да -умра и физически и финансово.

  8. #6608
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията


    Моят вариант засега е да взема тези пити и да ги оставя в хладилника за 2 дни.
    Няма да има ефект.Трябва във фризера-поне 24часа при темп минус 20 градуса.

  9. #6609
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Яяяя, пернишкият умник , откак се къпе редовно е станал еколог и моралист.
    Говори, говори! Никой не може по-добре от тебе да те обрисува. Само не сей простотията си сред хората търсещи истински решения на проблемите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #6610
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ползвам го от много време, принципа е като при сярата-обгазява се помещението. Разликата е, че при сярата може да умреш ти, преди молците / пеперудите /, а при това --оцеляваш.
    При малко кошери, като при Пернишкия, може и под възглавницата да си ги сложиш. Аз имам 2600 рамки за опазване и ако ги пръскам с Б 401, трябва да -умра и физически и финансово.
    А ти сигурен ли си ,че живееш?
    Заради такива мижитурки като тебе меда на нормалните хора се оценява като промишлен подсладител. И после ревеш от ниски цени и липса на пазар.Скрий се поне. Върши идиотщините си тайно , че и нормални хора четат.Ама то простотията не иде в гората и от вътре те е напънала.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 661 от 683 ПърваПърва ... 161561611651659660661662663671 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 23 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 23 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •