Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 632 от 683 ПърваПърва ... 132532582622630631632633634642682 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,311 до 6,320 от общо 6828
  1. #6311
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А помисли малко ..понапъни се.Да не мислиш,че ние сме по-пъргави.
    "Напънала се планината и родила мишка" Аз, ако се напъна, какво ли ще се пръкне? Не съм претопявал досега пити, в които има мед и не знам какво ще се получи. Освен това съм се зарекъл да не си пазя и лекувам пчелите от зарази, освен от вредители, които мога да видя - мишки, акари, оси и т.н. Нека оцелеят тези, които имат естествена резистентност към микроорганизми и вируси, от тях ще са отводките. Е, ако изтегля къса клечка и ми се падне нещо смъртоносно - в огъня и толкова.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #6312
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    "Напънала се планината и родила мишка" Аз, ако се напъна, какво ли ще се пръкне? Не съм претопявал досега пити, в които има мед и не знам какво ще се получи. Освен това съм се зарекъл да не си пазя и лекувам пчелите от зарази, освен от вредители, които мога да видя - мишки, акари, оси и т.н. Нека оцелеят тези, които имат естествена резистентност към микроорганизми и вируси, от тях ще са отводките. Е, ако изтегля къса клечка и ми се падне нещо смъртоносно - в огъня и толкова.
    Действай с последното.

  3. #6313
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Действай с последното.

    Абе корпус и парцал според мен ще му свърши най хубава работа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #6314
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    "Напънала се планината и родила мишка" Аз, ако се напъна, какво ли ще се пръкне? Не съм претопявал досега пити, в които има мед и не знам какво ще се получи. Освен това съм се зарекъл да не си пазя и лекувам пчелите от зарази, освен от вредители, които мога да видя - мишки, акари, оси и т.н. Нека оцелеят тези, които имат естествена резистентност към микроорганизми и вируси, от тях ще са отводките. Е, ако изтегля къса клечка и ми се падне нещо смъртоносно - в огъня и толкова.
    Ми,не се пъни на ужким.Водата,топлата,е открита отдавна и не съм виновен за това.Само съм я ползвал и ще продължа да го правя.
    И между другото,ваксините са до милионна част от болестта,а това което се каниш да направиш,няма нищо общо с ваксините.

  5. #6315
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ми,не се пъни на ужким.Водата,топлата,е открита отдавна и не съм виновен за това.Само съм я ползвал и ще продължа да го правя.
    И между другото,ваксините са до милионна част от болестта,а това което се каниш да направиш,няма нищо общо с ваксините.

    Майсторе той търси по лесния вариянт да обърне меда в пило.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #6316
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Майсторе той търси по лесния вариянт да обърне меда в пило.
    Кой,какво търси от кристализиралия,студен и може би нещо др, мед?Пчелите по лесно ще изградят нова пита,отколкото да почистят стара...

  7. #6317
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Аз нарязах 60-тина пити, за които имам съмнение и няма да ги връщам в кошерите и сега чакат да бъдат разтворени за ракия. От предни години когато съм събирал пити от загинали кошери като ги оставя да преседят няколко месеца и те се разтекат, пчелите ги надушат, после от зор ще пипнеш някоя, че все няма рамки и за това тази година ги нарязах на парчета и в едни стари тенекии за съхранение и после в казан с топла водичка да се промие меда и прашеца и към ферментационната.
    Медец

  8. #6318
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2019
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Област Велико Търново

    Създаване на отводка .

    Здравейте нов съм във занаята. Имам следния въпрос:Притежавам около 40 кошера презимували мога ли да захранвам яко примерно до края на март и след това да ги сцепя като разделя кошера на две на отводката само млади пчели със рамка с яйца и другите да са със люпещо пило а на главното семейство да оставя майката със старите пчели.За да може при началото на главната паша майката да е оплодена и да добавям само основи за градеш и дали майката ще я бива .Ще стане ли тази идея или е глупава.Благодаря !

  9. #6319
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от S.Vasilev Виж публикацията
    Здравейте нов съм във занаята. Имам следния въпрос:Притежавам около 40 кошера презимували мога ли да захранвам яко примерно до края на март и след това да ги сцепя като разделя кошера на две на отводката само млади пчели със рамка с яйца и другите да са със люпещо пило а на главното семейство да оставя майката със старите пчели.За да може при началото на главната паша майката да е оплодена и да добавям само основи за градеш и дали майката ще я бива .Ще стане ли тази идея или е глупава.Благодаря !
    Не че няма да стане, но определено не е от най умните. Как си стигнал до тези 40 кошера?

  10. #6320
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2019
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Област Велико Търново
    Ами закупил съм ги .Добре а какъв съвет бихте ми дали за развитие ?

 

 
Страница 632 от 683 ПърваПърва ... 132532582622630631632633634642682 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 22 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 22 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •