Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 631 от 683 ПърваПърва ... 131531581621629630631632633641681 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,301 до 6,310 от общо 6828
  1. #6301
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Повече е работата, но като имам предвид, че имаше някаква напаст в твоя пчелин, ще е по добре да мине през термична обработка на меда и след това да се даде на пчелите.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    На ракииия!
    И двата метода предполагат разпечатване и центрофугиране на маломедни пити. Аз съм мързелив, за такива пити и за толкова мед няма да мия инвентара после, пък и кристализиралият мед ще си остане по питите. Давайте друго решение, по-мързеливо.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #6302
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И двата метода предполагат разпечатване и центрофугиране на маломедни пити. Аз съм мързелив, за такива пити и за толкова мед няма да мия инвентара после, пък и кристализиралият мед ще си остане по питите. Давайте друго решение, по-мързеливо.
    Колега agro, имаше един дядо, който най-спокойно оставяше пити или разливаше мед по камъните край пчелина. На въпроса за чуждите пчели отговаряше - " да идват, те ще вземат по един път, моите по 50".
    Имам приятел и комшия, на стотина метра от мене има градинка с барака където си държи и ремонтира инвентара а има и десетина семейсвата за " рехабилитация". По миналата година го сварих да претопява плодникови пити повечето от които си бяха много добри и имаха доста мед. Обясни ми, че това са пити от загинали или изчезнали семейства и , че такива пити той не слага слага на друго семейство а задължително ги претопява. По-късно, по време на акацията, беше много слаба, ми показа три магазина, двата едва напръскани а третия пълен от край до край. Точно това семейство подхранвал със " сиропа" от претопените пити. Аз бих постъпил като него.

  3. #6303
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    .... По-късно, по време на акацията, беше много слаба, ми показа три магазина, двата едва напръскани а третия пълен от край до край. Точно това семейство подхранвал със " сиропа" от претопените пити. Аз бих постъпил като него.
    Не ми стана ясно магазина е пълен от край-до край с акациев мед или със "сиропа".

  4. #6304
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И двата метода предполагат разпечатване и центрофугиране на маломедни пити. Аз съм мързелив, за такива пити и за толкова мед няма да мия инвентара после, пък и кристализиралият мед ще си остане по питите. Давайте друго решение, по-мързеливо.
    А помисли малко ..понапъни се.Да не мислиш,че ние сме по-пъргави.

  5. #6305
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не ми стана ясно магазина е пълен от край-до край с акациев мед или със "сиропа".
    Голям балък съм, не се сетих да попитам

  6. #6306
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Търтеите минават ли през ханемановата решетка,ако хвана търтей с щипка за майки ще избяга ли?Лятото мисля да тренирам маркиране на майки с търтеи.

  7. #6307
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Търтеите минават ли през ханемановата решетка,ако хвана търтей с щипка за майки ще избяга ли?Лятото мисля да тренирам маркиране на майки с търтеи.

    Минава им само глвата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #6308
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Минава им само глвата.
    Коя глава горната или долната?

  9. #6309
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Търтеите минават ли през ханемановата решетка,ако хвана търтей с щипка за майки ще избяга ли?Лятото мисля да тренирам маркиране на майки с търтеи.
    Уаауу, ти не беше ли оня с единия кошер.

  10. #6310
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Да!За да деля и придавам оплодена майка трябва да намеря старата,реших да я маркирам след като на пазара излезнат майки.За целта ще тренирам на търтеи.

 

 
Страница 631 от 683 ПърваПърва ... 131531581621629630631632633641681 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 22 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 22 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •