Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 683 ПърваПърва ... 3341424344455393143543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 6828
  1. #421
    Наблюдател
    Регистриран
    23.05.2013
    Мнения
    1

    Проблем с пчели

    имам следния проблем. Съседа, който до сега никога не е отглеждал пчели, си е взел нови три кошера. Сложил ги е до каменния зид който дели дворовете ни. Но всеки ден пчелите му патрулират в нас и жилят всичко което мърда - семейството, животните. Говорих със съседа и ми каза че до няколко дена ще престанат, но все пак реших да попитам и тук. Само да отбележа, че колибката на кучето е в близост до кошерите, въпреки че то няма никакъв контакт с тях. Бихте ли ме посъветвали какво да направя и какво да кажа на съседа(да премести кошерите или нещо друго). Благодаря!

  2. #422
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    то и комарите жилят

  3. #423

    Кошери

    Ще спрат да хапят като цъфне липа или нещо друго просто в момента нямат работа,не се притеснявай нас всеки ден ни хапят но не ги местим или продаваме не е толкова страшно. :D :D :D

  4. #424
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Може да е заради стреса от местенето им ,ако не престанат го помоли да им смени майките ,може да се кротнат ,по-принцип мразят брада коса козина,но и моите кучета и котки се движат между кошерите и не ги жилят ,а друг път на 20 метра без причина ме нацелват по няколко

  5. #425
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2011
    Мнения
    12
    Дали не са ти стари питите? Когато са стари от многократното полиране обема им се намалява и тогава пчелите могат да станат малки.
    Сложи си една - две основи за градене.

    Къде са ти маточниците? Ако са в средата означава, че ще си сменят майката. Ако са отдолу са роеви и се готвят за роене.
    Щом има маточници бих я сменила тази малка майка, макар че понякога малките майки може да са много плодовити.
    Ако маточниците са роеви би могъл да си направиш отводка.

  6. #426
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    21
    Имаше три маточника единият беше точно както описваш в долната част насочен нагоре
    Но пчели са толкова малко че не са се роили (съдя по броя им които не се е променял) Този маточник е отворен и няма и следа от майката нито нова нито старата
    Сега е на лице само един отгорната страна насочен надолу. Според причината беше стара майка.
    Няма как да са се роили това е отводка зета преди 20 дена Отводка на 4-ри рамки на която и добавих осхте две изградени. Само незнам какво стана с новата и старата майка. Наявам се че от последния маточник ще излезе майка

  7. #427
    Наблюдател
    Регистриран
    29.05.2013
    Мнения
    1

    неук пчелар търси съвет...

    здравейте,много се двоумя за нещо,работя в Гърция от 10 години(на 32 съм),но ми писна и искам да се прибирам вече.
    Дядо ми има 140-150 кошера,доволен е,от много години се занимава с това,но няма на кой да ги остави и много се надява на мен,а аз не разбирам нищо,но пък напоследък имам мерака да се занимавам с това,мястото е много спокойно и се чувствам добре там,но колко години ще ми трябват и има ли рискове ако остана сам с толкова много пчелни семейства,не искам труда му да иде на вятъра и последно ще мога ли да се изхранвам само с пчеларство...е разбира се ще има и градинка и зайчарник,но....просто се двоумя и не знам какво да правя,моля за съвет.

  8. #428
    Не му мисли повече! Върти се покрай дядо ти той ще ти даде основата и малко по малко ще свикнеш с работата и материята. Още повече щом имаш мерак с малко четене, някой друг филм допълнено с опита от дядо ти за кратко време ще навлезеш. И не на последно може да се изхранваш от пчеларство с 150-200 кошера мисля че е постижимо. Успех!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #429
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Не му мисли повече! Върти се покрай дядо ти той ще ти даде основата и малко по малко ще свикнеш с работата и материята. Още повече щом имаш мерак с малко четене, някой друг филм допълнено с опита от дядо ти за кратко време ще навлезеш. И не на последно може да се изхранваш от пчеларство с 150-200 кошера мисля че е постижимо. Успех!
    Напълно подкрепям!
    На мен, това което имаш ти ми е мечта и план минимум за след 4 години. Да дава Господ живот и здраве...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #430
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    19
    искам да попитам силен кошер които няма майка ще даде ли добър добив на мед,аако има добра паша

 

 
Страница 43 от 683 ПърваПърва ... 3341424344455393143543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •