Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 638 от 683 ПърваПърва ... 138538588628636637638639640648 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,371 до 6,380 от общо 6828
  1. #6371
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Естествения ход на пчелите през пролетта е на горе,към топлото........
    За да сработи японския начин на пчеларстване,трябва да има НЕПРЕКЪСНАТ приток на нектар..
    Така е колега.Някой слизат ,но зависи от гените.Някой не, и може да избият на роене.

  2. #6372
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Така е колега.Някой слизат ,но зависи от гените.Някой не, и може да избият на роене.
    Всички гени слизат,но след юни.През април-май,по скоро биха се изроили или,както казва един колега да се самосменят,преди да се наканят да слизат.

  3. #6373
    Наблюдател
    Регистриран
    29.10.2018
    Мнения
    2
    Здравейте,нов съм-от две години имам любимци(както ги нарича жената).Първата година кошерите ми бяха разположени на трева,и умрели пред кошерите не бях забелязал.Тази година откакто подхранвам с по малко сироп(досега 3пъти по 800гр на седмица-еднократно)понеже вече са на гола пръст седмично пред всеки от кошерите намирам50-100 умрели пчели.Виждал съм как пчела изважда уряла и я отнася надалеч,а тук са пред кошера.Чудя се дали това количество на подмор е нормално(то така и колата нещо глъхнеше и пак така се чудех..,докато майстора не ме светна да сменя бензиностанцията)Та в този ред на мисли ако има някой да ме "светне"..... Иначе семействата са сравнитело силни с доста пило...

  4. #6374
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Брадърс Виж публикацията
    Здравейте,нов съм-от две години имам любимци(както ги нарича жената).Първата година кошерите ми бяха разположени на трева,и умрели пред кошерите не бях забелязал.Тази година откакто подхранвам с по малко сироп(досега 3пъти по 800гр на седмица-еднократно)понеже вече са на гола пръст седмично пред всеки от кошерите намирам50-100 умрели пчели.Виждал съм как пчела изважда уряла и я отнася надалеч,а тук са пред кошера.Чудя се дали това количество на подмор е нормално(то така и колата нещо глъхнеше и пак така се чудех..,докато майстора не ме светна да сменя бензиностанцията)Та в този ред на мисли ако има някой да ме "светне"..... Иначе семействата са сравнитело силни с доста пило...
    Смени бензина с по високо октанов.

  5. #6375
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Смени бензина с по високо октанов.
    Шегувах се до някъде ,50-100 пчели седмично за един кошер нищо не са, стига да са стари пчели и тия живите всичко да си им тип топ.

  6. #6376
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Здравейте. Зазимих единия кошер с магазин отдолу с 10 рамки в които имаше и малко мед. Сега вече април наближава, кошера е средна работа... Тоя магазин време ли е да го махам. Като цяло плана ми е да цепя от този кошер ако се развие. Но ако магазина пречи по някакъв начин, да хвана да го складирам?

  7. #6377
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Приятелю , сам си отговаряш на зададените въпроси .
    Действаш според развитието на семейството .

  8. #6378
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    На кое точно си отговорих?
    Да махам ли магазина по това време, защото пречи или?

  9. #6379
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    На кое точно си отговорих?
    Да махам ли магазина по това време, защото пречи или?
    Според мен купи още един и го сложи отгоре, щом искаш да развиеш семейството.

  10. #6380
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    На кое точно си отговорих?
    Да махам ли магазина по това време, защото пречи или?
    При мен магазините седят отдолу до настъпване на първата паша, след което ги слагам отгоре. Не съм забелязал да пречат, дори им създаваш по-добър микро климат в плодника. Миналата седмица реших да проверя в най-силния, дали майката не се е излъгала да слезе да осемени някоя пита, ама цъ, всички рамки са празни и сухи на барут от край до край, а ги подхранвам всеки ден
    Както е писал Тарти, пробвай да ги засилиш и развиеш нагоре, щом мислиш да ги цепиш

 

 
Страница 638 от 683 ПърваПърва ... 138538588628636637638639640648 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •