Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 627 от 683 ПърваПърва ... 127527577617625626627628629637677 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,261 до 6,270 от общо 6828
  1. #6261
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Искам да се включа и аз като начинаещ, то тука гледам само vip-автори, та малко ми неудобно ама айде с риск да изметете с менпочвам.
    Първо, Друмев стига се правиш на артист ами кажи че целта е самосмяна, Чорбич, основи дрън, дрън.
    Атанасов, благодаря за споделеното на Вълчан, знаех че мога да разчитам на теб.
    Сега за отводките, супер идея ще ги направи 4 - 5 или колкого там реши, инб|ридинга(кръвосмешениет о) е най малкия проблем при тази операция, 'кебапа' не знае с каква майка разполага ако си струва и е добра ок да направи 3 отводки ами ако не става. Моя съвет е да си засили семейството, да е готово за паша ако дойде такава до юни месец(предполагам ще има такава) прави си една отводка с ГОТова майка почва подхранване и сшед 15-20 юли още една пак с Готова М., на тези отводки трябва и пчели и мед.така ще стигне до 3 които ще са в кондиция.
    Моля не бъдете строги към мен аз толко си знам и това споделям

  2. #6262
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Искам да се включа и аз като начинаещ, то тука гледам само vip-автори, та малко ми неудобно ама айде с риск да изметете с менпочвам.
    Първо, Друмев стига се правиш на артист ами кажи че целта е самосмяна, Чорбич, основи дрън, дрън.
    Атанасов, благодаря за споделеното на Вълчан, знаех че мога да разчитам на теб.
    Сега за отводките, супер идея ще ги направи 4 - 5 или колкого там реши, инб|ридинга(кръвосмешениет о) е най малкия проблем при тази операция, 'кебапа' не знае с каква майка разполага ако си струва и е добра ок да направи 3 отводки ами ако не става. Моя съвет е да си засили семейството, да е готово за паша ако дойде такава до юни месец(предполагам ще има такава) прави си една отводка с ГОТова майка почва подхранване и сшед 15-20 юли още една пак с Готова М., на тези отводки трябва и пчели и мед.така ще стигне до 3 които ще са в кондиция.
    Моля не бъдете строги към мен аз толко си знам и това споделям
    Не стреляйте по пианиста - той толкова си може.

  3. #6263
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Чорбич го споменах за друго и не се правя толкова си мога.
    п.п.Пусни си и тук тема за ореховата шума и си във випа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #6264
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Хайде и аз да се включа с мнение. Един час не мога само да ви изчета

    Според мен не се изхвърляй с много семейства, както ти е намекнал Дончев, защото в крайна сметка може да се получи едно голямо нищо, ако всичките са слаби или недостатъчно силни и недобре подготвени през есента .
    Идеята на Атанасов е много добра и опитен пчелар би я направил без проблем , но ти все още нямаш достатъчно опит.Така, че моя съвет е да направиш точно така, както ти написа Атанасов с отделяне на майката с 2 или 3 пити с пчели и да оставиш силното семейство да ти произведе маточници, след което го раздели на 2 и ще имаш 2 доста добри отводки.Тук имаш риск единствено от невръщане на някоя майка от оплождане, но ще следиш внимателно и ако се наложи ще си купиш.

    Успех!

  5. #6265
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не стреляйте по пианиста - той толкова си може.
    Точно това имах предвид, за сега...

  6. #6266
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бати Ице моя метод не е ли по лесен за новобранец,а и по качествени майки ще имат отводките.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #6267
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Благодаря ви!

  8. #6268
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Хайде и аз да се включа с мнение. Един час не мога само да ви изчета

    Според мен не се изхвърляй с много семейства, както ти е намекнал Дончев, защото в крайна сметка може да се получи едно голямо нищо, ако всичките са слаби или недостатъчно силни и недобре подготвени през есента .
    Идеята на Атанасов е много добра и опитен пчелар би я направил без проблем , но ти все още нямаш достатъчно опит.Така, че моя съвет е да направиш точно така, както ти написа Атанасов с отделяне на майката с 2 или 3 пити с пчели и да оставиш силното семейство да ти произведе маточници, след което го раздели на 2 и ще имаш 2 доста добри отводки.Тук имаш риск единствено от невръщане на някоя майка от оплождане, но ще следиш внимателно и ако се наложи ще си купиш.

    Успех!

    Е, срещам си името тук-там , ама ме четете като дявола-евангелието. Какви маточници, какви отводки и то силни. Човека има само едно семейство.

  9. #6269
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Благодаря ви!
    Лично аз мога да ти препоръчам да пишеш на Ангел на лично, като минава през Пловдив да се отбие и погледне семейството, после ще ти каже какво да правиш.

  10. #6270
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "Моята технология която аз използвам е следната: Развито семейство, 12р дб; проверява се за наличие на яйца поне на 3 пити най- малко. Старата майка се изнася в нов кошер. Не желателно майка да се отглежда от отводка -кошер с нарушена възрастова структура: това са свищеви майки-80% ниско прудоктивни! В стария кошер има всички налични условия да се отгледат качествени маточници! След 10-я ден, разформироваш кошера на 3 отводки, с по три пити. Всяка отводка трябва да има пита с маточник-ци. Да едната отводка ще е стария кошер. След като майките пронесат, започваш да храниш. Така произведените майки, в 90% от случайте нямат никава разлика с роева или самосмяна! Това го практикувам до третата седмица на Юли. Отводките до края на септември ( до тогава храня) успяват да изградят от 2 до 3 плодникови пити. На другата годинат навлизат в акациева паша като нормално развити семейства! 1=4 е крайния резултат. ПРОВЕРЕНО! С излишен маточник можеш да смениш и старата майка."

    Вълчан


    Атанасов, това ти си го писал, на неговата основа написах моя пост!

 

 
Страница 627 от 683 ПърваПърва ... 127527577617625626627628629637677 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •